Šta je novo?

Praistorija serijski port paraleni port kompatibilni ili ne? Kakav kabl?

mean_machine

Slavan
Učlanjen(a)
24.01.2006
Poruke
1,300
Poena
350
Nisam nasao temu gde ovo da pitam pa rekoh ovde ima bas iskusnih.

U odeljenju na koje sam skoro prebacen imamo matoru ali vrlo ozbiljnu nc masinu koja ima mogucnost povezivanje na racunar preko RS-232 serijskog porta (kontektor je 25pinski). E sad nekada davno je bio relativno nov komp predpostavljam P3 ako ne i nesto novije (daleko novije od same masine koja je iz 1980tih) i predpostavljam da je imao samo paraleni port (onaj LPT 25pinski) pa je kazu pravljen specijalni kabl za to povezivanje.

Sad mene zanima o cemu se tu radi posto na netu guglam i vidim da nije moguce da preko paralelnog porta se salju podaci na serijski (ako mene lazu lazem i ja vas). Dakle da li je potreban taj specijalni kabl, o cemu je rec, jer bih uzeo neki matori laptop koji ima paralelni port i povezao ga na masinu posto u upustvu masine postoje potrebni podaci za povezivanje.
 
Moguce da su pravili DB25 na DB9 serijski kabl, tj i dalje je COM na COM konekcija.
 
Imaš li dokumentaciju za mašinu, da vidiš koliko se žica koristi na tom serijskom portu? Ja bih prvo probao sa USB to Serial adapterom. Jedino što većina tih adaptera ima 9 pinski konektor, ne sećam se da sam video neki sa 25 pina. Doduše, postoje adapteri i za to (25<->9).
Pozdrav
 
Nemam tehnicku dokumentaciju vec samo korisnicko upustvo, tu su opisane opcije i komande interfejsa i dati parametri za povezivanje preko serijskog RS-232 koji je 25pinski.

Moguce da je ko sto Ostoja napisa DB25 na DB9, videcu da potrazim kabl navodno je negde u firmi.
 
Nazad
Vrh Dno