Šta je novo?

Peoblem sa WiFi na Huawei HG8245Q2 i iOS-u?

shomiNBGD

Slavan
Učlanjen(a)
09.02.2013
Poruke
2,263
Poena
335
Moja oprema  
Monitor
AOC CQ32G1
Miš & tastatura
Logi G513 & G502
Laptop
HP Elitebook 850 G8
Tablet
Galaxy Tab A8
Mobilni telefon
Galaxy S23 Ultra
Pametni uređaji
Galaxy Watch 5
Steam
shomispc
Pristup internetu
  1. Optički internet
Da li jos neko ima problem sa kacenjem Apple uredjaja na ovaj ruter?

Imam 2 iPhone-a u kuci i oba vrlo cesto u toku dana budu potpuno neupotrebljiva, odnosno kao da se kompletno zagusi konekcija.

Malo pre zenin XS i moj S10+, jedan pored drugog i oba zakacena na isti 2.4ghz wifi, kod mene na speedtest.net 6ms ping i dl 50mb dok je kod nje 576ms ping i 0.3mb dl... Bukvalno sve radi kako treba na primer na instagramu ili yt i odjednom krece baferovanje u nedogled..

Vracao sam telefon na fabricka podesavanja, zakucavao google dns 8.8.8.8, pratio neka genericka uputstva tipa ugasi location services za networking...

Ista je situacija i kada se prebaci na 5GHz wifi. Laptopovi rade, Smart TV radi, PS4 radi, S10+ radi, samo taj prokleti iPhone nece..

Ne mogu da provalim sta treba da uradim ne bi li popravio situaciju..

E da, ako je bitno iz nekog razloga, u pitanju je Orion optika i paket 500/50...

Edit: evo oba telefona jedan pored drugog, oba na 5GHz, test pusten jedan za drugim da ne bi uticali jedan na drugog..



Sent from my SM-G975F using Tapatalk
1e6264a08058be3269a4a4f81e8847b3.jpg
2d05f03be2c40de4f6461be629f85655.jpg
 
Poslednja izmena:
Probaj reset network settings a na tom Iphonu, za pocetak


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probao juce, nista se nije promenilo..

Citao sam da se ljudi zale posle apdejta na v14.x, ali i ranije se desavalo samo ne konstantno..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Imam jos dva glupa predloga, ugasi modem i ugasi taj Iphone ako se ne gasi nikada pa probaj. Meni zna brljaviti nekad na 2,4 ali na 5 vuce max koii mi Sbb isporucuje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa ne kosta me nista da probam, ruter nije restartovan par meseci sigurno :shrug:

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Imam isti problem. Provajder je Blic.net iz Banja Luke, uređaj Huawei HG8245Q2, nov. Imam iPhone 12 Pro Max, iPhone 11 Pro i iPad 6. Lenovo računar je spojem žicom i sve je OK, ali ova tri Apple-ova uređaja ponekad jedva rade. Ogroman PING, download zakucava na maksimum, upload-a jedva ima. Jutros i download i upload ispod svakog minimuma, ping ogroman, nakon par minuta sve normalno.
 
Namerno usporavanje od strane Apple-a softverskim putem, da bi telefon nosili u njihov ovlašćeni servis gde će vam odraditi "software tweak" i to uredno naplatiti. Problem će se kroz godinu dana, a nekad i manje, opet manifestovati, i tako u krug. Kad postane jako providno, pustiće "update" koji će taj "propust/problem" rešiti.
 
Nazad
Vrh Dno