Šta je novo?

Konfiguracija sa I5 10600 za (do) (oko) 900 evra

TripleX

Poštovan
Učlanjen(a)
12.10.2016
Poruke
26
Poena
55
Pozdrav drugari,

Dugo razmišljam da zamenim svoj stari računar (intel i5 4 generacije). Intel ili AMD bila je moja prva dilema. Na kraju ipak intel. Kupovina isključivo u domaćim radnjama (osim možda kućišta).

Za sada sam smislio sledeće:

1. I5 10600 (255 e)
2. MSI MAG B460M MORTAR (125 e)
3. NH-U12s (75 e)
4. KINGSTON HYPERX FURY 2X16 Gb 3200 DDR4 CL16 (140 e)
5. Kingston A2000 NVMe SSD 500GB M.2 (2280) (68 e)
6. BE QUIET! Pure Power 11 600W 80 Plus Gold (100 e)
7. KUĆIŠTE NEPOZNANICA (zbog uslova poželjno da ne bude šire od 210 mm, mada nije presudno) oko 100-150 e (sa svim dodatnim ventilatorima) - ne volim providne stranice, RGB i slične stvari; što jednostavnije to bolje.

Za sada dovoljna mi je integrisana grafika (za kasnije razmišljam o polovnoj tipa RX580 / 1060). Bitna mi je tišina.

Par razmišljanja.

Da li bih puno izgubio/dobio (osim razlike u ceni):

Ako bih uzeo MSI H410M PRO (65 e)?
Neko drugo napajanje? FSP HYDRO PRO 700 (75 e) / Fractal Design Ion+ 660W Platinum (132 e) / Seasonic CORE GC 650W Gold (81 e) / neko četvrto?
Neki drugi hladnjak za procesor? LC-CC 120 (23 e) / neki drugi?

Cene su iz domaćih radnji. Nisam stigao da proverim da li radnje ovo zaista imaju po prikazanim cenama.

Osim procesora i 32 Gb memorije, sve ostalo je podložno izmenama u rangu ukupne cene.

Hvala na predlozima.

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Mislim da svaka b460 ploca podrzava samo brzinu ram memorije do 2666 mhz, nisam siguran.
Obzirom da ti je procesor zakljucan (non k model) svaki kuler ce ga dobro hladiti.
 
Da znaš da imaš i i5 10400, a ako ima F oznaku to znači da nema integrisanu grafiku koja može dobro doći za normalan rad na računaru taman dok čekaš na bolji GPU, razlika u ceni je 10-15 evra tj zanemariva. Dakle, imao bi 4 GHz na sva jezgra, neznatno sporjiji od 10600 koji vidim da nije sa K oznakom tako da ga ja smatram besmislenim, ako je gejming primarna namena mislim da nećeš dobiti ništa sa i5 10600 u odnosu na 10400, samo ćeš baciti pare a koje ti ja preporučujem da štekaš ne nikako za RX 580 ili 1060 ako planiraš da igraš zahtevne next-gen igre koje uskoro dolaze.
 
Poslednja izmena:
Računar naručen. Uzet I5 10600K, MSI Z490A-PRO, NH-U14s i BE QUIET! Pure Power 11 700W 80 Plus Gold. Memoriju i disk nisam menjao.

Jedino kućište koje mi se svidelo, a da je širine do 210 mm jeste FD Define 7 Compact (bez prozora). Isto naručeno. Finansije malo preko zacrtanog budžeta, ali ništa strašno. Hvala momcima iz radnje na pomoći.

Takođe, hvala svima koji su odvojili svoje vreme na forumu. Pozdrav
 
Mislim da je OP mislio na to da nije menjao memoriju i disk koju je planirao da kupi pri otvaranju topica, a ne da nije menjao svoj ddr3 :D

@TripleX
Lep je to hardware ali ne mogu da se otmem utisku da si previše platio to, odnosno da si mogao dobiti približne performanse za dosta manje para, ili dosta veće za iste da si išao na AMD. Tim pre što nisi gamer...
 
Mislim da si u pravu ako pričamo o multitred aplikacijama. Koristim specifične softvere koje koriste samo jedan tred, i on treba da je što brži. Mislim da je Intel tu nešto bolji. Pozdrav

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk
 
@Zoki'91 možda se nisam jasno izrazio, nisam menjao sa spiska za kupovinu. Ceo stari računar ide ćerki. Za školu i da se uči. Pozdrav

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk
 
@rev Bio je i Ryzen u razmišljanju. Sa ovim budžetom mogao sam da uzmem Ryzen 7 3700x i neku B450/B550 ploču. Plus morao bih da kupim grafiku. Kao što sam već napisao u single trendu mislim da je Intel bolja kupovina.
Pozdrav


Sent from my STK-LX1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno