Šta je novo?

Povlačenje informacija sa drugog sajta

srdjan777

Slavan
Učlanjen(a)
29.09.2004
Poruke
382
Poena
320
Pozdrav svima,
pitanje je sledeće: postoji sajt koji objavljuje određene informacije o dežurnim službama koje se redovno (svaka 2-3) dana menjaju. Da li je moguće da ja na svom sajtu objavljujem te informacije, ali da ih ne prekucavam ručno svaki put kad se promene, već da ih neka skripta ili šta već automatski povuče i prikaže na mom sajtu svaki put kad se izvrši promena?

Hvala unapred!
Pozz
Srđan
 
Sve je moguće :) Prosta Python/bash/neštotreće skripta koja se izvršava periodično može da završi posao. Kao i uvek, đavo je u detaljima, od kojih nisi dao ni jedan.

Koji sajt je u pitanju, koje tačno informacije hoćeš da preneseš, u čemu je pisan tvoj sajt, gde bi izvršavao skriptu (možda imaš SSH pristup VPSu na kom je sajt) i tako dalje... Đavo je u detaljima.
 
Sve je moguće :) Prosta Python/bash/neštotreće skripta koja se izvršava periodično može da završi posao. Kao i uvek, đavo je u detaljima, od kojih nisi dao ni jedan.

Koji sajt je u pitanju, koje tačno informacije hoćeš da preneseš, u čemu je pisan tvoj sajt, gde bi izvršavao skriptu (možda imaš SSH pristup VPSu na kom je sajt) i tako dalje... Đavo je u detaljima.


Pre svega, hvala na javljanju! Moj sajt je WP, a sajt na kome su informacije koje bih da prenesem je pisan u PHP-u. Dakle isti jezik. Na tom sajtu neko (ne znam ko) objavljuje koje apoteke dežuraju određenim danima. Taj spisak se redovno ažurura. Ja bih te informacije stavio na svoj sajt, ali ne bih da linkujem na taj izvorni sajt, niti bih stavio u frejm, već bih da se informacije iščitavaju u mom grafičkom (dizajn) okružnju.
To što hoću je pravno u redu, jer su informacije od javnog značaja, ali ne bih svaki put kada se tamo izvrši promena, da moram ručno da menjam u svom postu (članku), nego da se automatski prenese. Nadam se da sam malo jasniji?
 
Jesu te informacije od javnog značaja, ali ako je neko uložio trud da to iskuca na svom sajtu a ti samo povučeš sa njegovog najmanje što možeš je da ga linkuješ.
 
Pogrešno sam se izrazio, naravno da ću staviti njihov link, mislim da čak i moram zakonski, nego ne želim da ljudi sa mog sajta preko linka idu na njihov da čitaju te informacije, nego da se izlistavaju na mom sajtu. Dakle, cilj mi je da ljude zadržim na svom sajtu.
 
Nazad
Vrh Dno