Šta je novo?

Redmi Note 9 Pro - zamena za Mi Note 10 Lite ili Nova 5T - isplati li se

blue

Čuven
Učlanjen(a)
12.03.2002
Poruke
2,883
Poena
785
Moja oprema  
Laptop
HP 250 G7
Tablet
Realme Pad
Mobilni telefon
Huawei P30 Pro 6/128
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Uzeo sam ćeri RN9P i iskreno, nisam zadovoljan telefonom. Softver bagovit do bola, baterija (s obzirom na kapacitet) traje malo, i najviše - prevelik je. Uzeo bih joj u svakom slučaju, neki kompaktniji fon. E sad, ne znam da li Mi Note 10 Lite jer ima isti softver kao RN9P i čitam da je isto bagovit, ili Nova 5T, koja bi čak trebala da ima jači čipset. Doplata za Mi10L bi bila 50eu, a za Nova 5T 30. Neki savet?

Edit: Uleteo i P30 običan za 100eu okruglo.
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam ćeri RN9P i iskreno, nisam zadovoljan telefonom. Softver bagovit do bola, baterija (s obzirom na kapacitet) traje malo, i najviše - prevelik je. Uzeo bih joj u svakom slučaju, neki kompaktniji fon. E sad, ne znam da li Mi Note 10 Lite jer ima isti softver kao RN9P i čitam da je isto bagovit, ili Nova 5T, koja bi čak trebala da ima jači čipset. Doplata za Mi10L bi bila 50eu, a za Nova 5T 30. Neki savet?

Edit: Uleteo i P30 običan za 100eu okruglo.
Nova 5t одличан телефон, има гугл сервисе јер га није ухватила ова забрана, једино на дуже стазе шта ће бити са хуавејевим ОС-ом и остало ништа се не зна, али у овом тренутку добар фон

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Zašto je nepravedno zaboravljena jača verzija Nova 5 zvana Honor 20 Pro. Fantastičan telefon ali je negde u senci.
Verzija 8/256 je povoljna. Ima sve Google servise.
Razmisli i o njemu...

Poslato sa YAL-L41 pomoću Tapatoka
 
Zato što je nema u ponudi..
Ima malo Honor 20 pro i to je to, mada msm da su preskupi. Honor 20/ Nova 5t su osetno jedtiniji i za taj novac jako isplativi, prvenstveno zbog procesora. E sad, kome treba optička stabilizacija i bolja kamera, siguran sam da će napraviti bolji izbor od pro varijante..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uzeo sam ćeri RN9P i iskreno, nisam zadovoljan telefonom. Softver bagovit do bola, baterija (s obzirom na kapacitet) traje malo, i najviše - prevelik je. Uzeo bih joj u svakom slučaju, neki kompaktniji fon. E sad, ne znam da li Mi Note 10 Lite jer ima isti softver kao RN9P i čitam da je isto bagovit, ili Nova 5T, koja bi čak trebala da ima jači čipset. Doplata za Mi10L bi bila 50eu, a za Nova 5T 30. Neki savet?

Edit: Uleteo i P30 običan za 100eu okruglo.

U čemu se ogleda bagovitost?
 
Usporenje sistema, drain baterije i glup način provere potrošnje iste (nije bag), dosta drugih sitnica...
 
Onda tamo nesto ne valja, na tom telefonu. Da li ste probali factory reset? Taj glup nacin provere potrosnje baterije isto ima i na mi note 10 lite, tj na svim xiaomi miui 12 telefonima.
 
Imam 3 RN9P. Žena i klinci. Nabavljeni sa različitih strana (Vip, prodavnica) i različite verzije. Kolika je šansa da sam dobio sva tri felerična primerka. Jednostavno loš model.
 
Poslednja izmena:
Ne razumem? Los model od cerke ili los model telefon, mislim generalno rn9pro kao model?
Ne znam kako da ti kazem, ali mene ne bi uopste iznenadilo da si dobio sva 3 felericna primerka, imajuci uvidu nase prodavnice gde muljaju na sve strane. Sto se tice predloga, necaka ima mi note 10 lite i prezadovoljna je, ipak je to mi a ne redmi .

Sent from my MI 10 using Tapatalk
 
Ovakav komentar se vec pojavljivao u vezi rn9 pro....Ne znam u cemu je stvar, ali telefon takve probleme nema, msm ne bi bio na trzistu u takvom svakako...

Sta se tu sad desava...ali definitivno ta "bagovitost" je cudna.
 
Telefoni su u startu radili super. A onda sa svakim sledećim updejtom novi problemi, sitni ali iritantni. Ali ajde, to i mogu da podnesem. Ali trajanje baterije. Sa svakim updejtom trajanje išlo na dole. To već ne. Za telefon sa 5ooo mAh baterijom, treba da kida. Klinci trenutno izuju telefon od jutra do večeri, bude nekih 5-6 sati SOT-a (na igarama).

Drugo, od tri primerka, svaki ima različit nivo automatskog osvetljenja. Žena (VIP) očaj, ćerka (VIP) odlično, sin (Logic) osrednji. Najsmešnije, što su oba primerka iz Vipa iz različitih zona (Eu, Internatioanl).

RN9P primerci.jpg

Treće, fizička razlika kod modela. Interstellar gray i Emerald green se razlikuju fizički. Da bih bio siguran, u samom Vipu sam slikao uporedno dva primerka.

RN9P Vip.jpg

Sinoć sam instalirao na dva primerka (žena, sin) MiUI 12. Kod ćerke još nemam opciju. Možda popravi situaciju, ali sumnjam.
 
Poslednja izmena:
Različito automatsko osvetljenje nije mana. Telefon se prilagođava korisniku. To je samo odraz njihovih navika u korišćenju.

Postavi ih sve na isti nivo osvetljenja pa ako su tada različiti ekrani može da se komentariše.

Fizička razlika / dizajn, isto ne vidim gde je problem.

Što se tiče baterije, mislim da je problem do tolikog igranja igara.

Ipak to nije konzola.
 
U vezi automatskog osvetljenja, i ja se slazem, da je to do nacina koriscenja. Miui na pocetku uci kako korisnik drzi, tj voli da mu bude osvetljen ekran, npr kad kupis tel i podesis system, obicno ako je slabije svetlo u prostoriji automatsko osvetljenje bude jako nisko, onda na slajderu za podesavanje osvetljenja samo kliznes da posvetlis, i tako dva tri puta i on posle vise neci ici nize od tog. Razumes?

Fizicka razlika ne znam zasto se razlikuju fizicki, verovatno nisau za ista trzista, treba videti kako izgledaju telefoni za koje trziste. Internacionalni global i eu global ne bi trebalo da budu razliciti po izgledu.

edit: evo sad sam pregledao u vezi izgleda kucista, i evo ovde npr imas redmi note 9pro koji izgledaju drugacije https://www.cdiscount.com/telephonie/r-redmi+note+9+pro+max.html#_his_
 
Poslednja izmena:
@CTR99
Stari fon od klinca, Realme 5, baterija istog kapaciteta kao na RN9P, od max korišćenje YT/igre - 8-9 sati SOT-a i to da baterija ostane na 20tak posto. To ni Sony Vita ne može.
@Tomiprunet
Slika fizičkog poređenja je za dva fona iz Vipa. Gray i Green. VIP predstavništvo mi preko puta posla, pa visim sa njima po celi dan ispred. Ajd što se fizički razlikuju, nego ja uzeo dva fona Interstellar Gray boje u Vipu (žena, ćerka) i imaju različit region. Vidi sliku RN9P primerci.
 
Pa dobro, region nije problem. Oba su global.
Redmi note 5pro nije imao miui 12. Redmi note 9 pro ima miui 12 i poznato je to curenje baterije na miui 12, ne samo na redmi note 9 pro. Problem je taj sto global stable miui nema mnogo updejta. Na xeu weekly poslednjih mesec dana nema problema sa baterijom. Ali i to je isto do miui jer mu valjda treba oko nedelju dana da prepozna kako se koje aplikacije koriste.

Ja bih otkljucao bootloader na telefonima i fleshovo xeu weekly ili stable. Pa ako ni to ne pomaze. Vratio na fabricki rom i zakljuco bootloader i trazio zamenu za drugi telefon ( ne u vipu vec prodao)

Sent from my MI 10 using Tapatalk
 
Pa to je i poenta začetka teme. Da promenim fon. Samo nisam znao koji. Pa pitao za savet.
 
Pa, nisi otkljucao bootloader i probao sa xeu romom [emoji3]

Pa ne znam sta da kazem. Prodaj pa uzmi nesto drugo. Kazem meni je necaka prezadovoljna sa mi note 10 lite, pre njega je imala redmi note 5 pro. Necaka ima 12god.
Znaci kao i svi ne ispusta telefon iz ruke.



Sent from my MI 10 using Tapatalk
 
Znači, ne bavim se time. Kupim telefon i hoću da ga koristim out of box. To ko kad bi kupio nov auto i kad krenem da ga vozim, uzmem izvršim tjuning, promenu guma i sl. kako bi mogao da ga vozim bez problema. Do sada sam imao zilion fonova. Mahom Samsung ali i Huawei, Sony, Motorola... Takvih problema nisam imao ni na jednom. Čak ni sa realme telefonima, koje gledam kao direktne konkurente Redmi fonovima. Čak šta više, Realme ima predobar sistem u odnosu na Redmi. Light skin. Brz.
 
Poslednja izmena:
Mislim da ti se onda tako zalomilo da si uzeo sva 3 telefona sa nekim manama, tj krs. Ok da je jedan, ali sva tri da su bagoviti, da sistem zabada, to ne mogu da verujem, jer miui je daleko od loseg skina.

Tako da onda prodaj telefone, pa kupi neki od realmi

Na mogucnost flesovanja drugog roma, ja na to gledam veoma pozitivno, jer uvek moze da se resi neki problem, ne mora odma da se nosi u servis. i nije ti dobro poredjenje sa autom. otkljucavanjem bootloadera moze da se flesuje originalni miui fastboot global rom ( ne znam da li moze ako bootloader nije otkljucan ), sto znaci da se kompletno sve ponovo instalira, od particija, do celog sistema, sto moze mnogo da znaci u ispravljanju gresaka, tj bagova. Znaci nije to modovanje da bi on tebi brze radio, bolje, vec da se odradi potpun reinstalcelog sistema, sto ja verujem da u servisima prvo odrade ako im neko odnese neke tilefon, pa tek onda gledaju ako ima neki problem.
 
Poslednja izmena:
Zavisi od doplate. Ja imam P20 Pro, a žena i klinci RN9P. Fonovi su egal u performansama, čak za nijansu brzi RN9P. Kamera bolja u noćnim uslovima na P20 Pro (zbog optičke stabilizacije). Ekran bolji na P20 Pro jer je OLED (što nije slučaj sa običnim P20). Baterija bi trebalo da je bolja na RN9P ali nije. I to je ono što me nervira. Mada je sad izašao MiUi 12 ali nisam stigao da propratim situaciju sa baterijom. Znam da ženi izvuče 2 dana normalnog korišćenja (4g/wireless, malo fejs, razgovori). Ne znam za SOT, jer imaju neki glupi način merenja baterije.

Tebi generalno donosi 2GB memorije više. Sigurno bolju bateriju. Malo bolje performanse u igrama. Bolji i veći ekran. Kamere, ako ne bolje, onda barem drugačiji setup. Ako doplata nije prevelika, mislim da se isplati.
 
Nazad
Vrh Dno