Šta je novo?

Telenor reaktivacija broja

mikiue

Cenjen
Učlanjen(a)
01.07.2013
Poruke
22
Poena
155
Zna li neko na koji nacin mogu da reaktiviram broj. Da li mi treba kartica? Ili je dovoljno licnu kartu da im odnesem?
 
Ako je vec registrovan broj onda je lakse
 
Jeste registrovan. Znaci mogu bez kartice da ga aktiviram?
 
Ako je prepaid registrovan na tebe onda samo lična karta ako nije registrovan onda od dana gašenja imaš 30 dana da ga reaktiviraš.
 
Bio sam u poslovnici i moram da kazem da sam neprijatno iznenadjen. Cim povratim svoj broj ima da ga prebacim u vip ili mts zbog ovog bezobrazluka. Ne znam da li je do radnice ili do njihove politike ali nije bilo dovoljno sto sam doneo licnu kartu kako bi mi reaktivirali broj. Trazila mi je i karticu jer zaboga ne moze bez kartice da reaktivira. Na kraju mi je rekla da dodjem za mesec dana kad broj bude u slobodnoj prodaji. Bezobrazluk. Sad ja treba da trazim svuda po kuci gde sam zaturio *mjau**mjau**mjau**mjau*nu karticu. Ja i dalje odbijam da poverujem da im je ovo zvanicna politika firme.
 
Idi u drugu poslovnicu i kaži da ti je ukraden telefon sa karticom i da hoćeš da reaktiviraš. Kad završiš posao žali se na ovu što ti nije rešila problem i da zbog nje menjaš operatera

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Broj je prepaid? Kad je isteklo važenje kartice?
 
U mom gradu ima samo jedna njihova poslovnica na zalost.

Bio je prvo post pejd dugo vremena, pa sam ga prebacio na pripejd. Na kraju sam zaboravio i da dopunjavam tu karticu. Deaktivirali su je 7. oktobra.
 
Bio sam u poslovnici i moram da kazem da sam neprijatno iznenadjen. Cim povratim svoj broj ima da ga prebacim u vip ili mts zbog ovog bezobrazluka. Ne znam da li je do radnice ili do njihove politike ali nije bilo dovoljno sto sam doneo licnu kartu kako bi mi reaktivirali broj. Trazila mi je i karticu jer zaboga ne moze bez kartice da reaktivira. Na kraju mi je rekla da dodjem za mesec dana kad broj bude u slobodnoj prodaji. Bezobrazluk. Sad ja treba da trazim svuda po kuci gde sam zaturio *mjau**mjau**mjau**mjau*nu karticu. Ja i dalje odbijam da poverujem da im je ovo zvanicna politika firme.

Čisto da ti kažem kako je u mts-u. Imam prepaid broj koji sam hteo da prebacim u globatel, inače nekad je bio i na post, broj je preko 20 god star.

Istekao je kao i tebi. Ubacim karticu, pokušam da dopunim neće. Odem do poslovnice i dobijem novu karticu. Dodjem kući i neće na mrežu. Zovem cc, kaže pa kako ste dobili novu karticu kad je broj isključen tj deaktiviran zbog toga što ga niste dopunili.

Pitam šta sad da radim, broj je na mom nalogu na moj mts-u registrovan? Morate sad opet u poslovnicu pa 3 meseca na post, pa posle kako hoćete... eto tako je u mts-u.
 
U mom gradu ima samo jedna njihova poslovnica na zalost.

Bio je prvo post pejd dugo vremena, pa sam ga prebacio na pripejd. Na kraju sam zaboravio i da dopunjavam tu karticu. Deaktivirali su je 7. oktobra.

E sad kao što sam ti napisao ako prođe 30 dana od deaktivacije onda je broj izgubljen, takva je politika firme. Možeš da probaš da ga uzmeš na postpaid bez ugovorne obaveze 3 meseca pa posle možeš da radiš sa njim šta hoćeš.
 
E sad kao što sam ti napisao ako prođe 30 dana od deaktivacije onda je broj izgubljen, takva je politika firme. Možeš da probaš da ga uzmeš na postpaid bez ugovorne obaveze 3 meseca pa posle možeš da radiš sa njim šta hoćeš.

Ma ne daju ni to. Hteo sam ja nego ona kucka kaze ne moze.
 
Zaboravih da javim da sam resio problem. Nazvao sam call centar i sve su sredili. Problem je bio do radnice. Ili nije znala ili me je namerno zajebavala.
 
Telenor dosta menja radnike tj mnogo ljudi ih napušta. Ako je radnica nova potrebno je malo vremena da se nauče neke stvari pa možda nije znala.
 
Telenor dosta menja radnike tj mnogo ljudi ih napušta. Ako je radnica nova potrebno je malo vremena da se nauče neke stvari pa možda nije znala.

Ne samo Telenor. Vecina radnika u poslovnicama nema pojama nevezano za operatera. Eventualno sef poslovnice je bolje upucen. Za nesto ozbiljnije samo mail pa kad dobijete odgovor onda u poslovnicu ako ne moze drugacije. Za najobicnije stvari moraju da zovu sefa ili pitaju telefonom. To je posledica malih plata za smaracki posao. Ljudi koji se malo razumeju nece raditi u poslovnici. U poslovnicama rade ljudi koji uglavnom ne znaju nista vise od prosecnog korisnika ali su dobili skriptu koju su procitali i broj telefona podrske. Ima ljudi koji znaju ali su zaista retki i nezadrzavaju se dugo u poslovnici.
 
Nazad
Vrh Dno