Šta je novo?

Nov telefon - S20, iphone?

acacrni

Cenjen
Učlanjen(a)
09.04.2010
Poruke
114
Poena
180
Pozdrav drugari, opet moram da trazim savet od vas, tj iskustva.

Trenutno imam Samsung S9, i vreme je da uzmem neki drugi telefon. Budzet je max 700-760e u zavisnosti od telefona.

Gledao sam novu S20 seriju, i koliko vidim ovde na forumu, ljudi se najvise zale na bateriju,
da uz malo intezivnije koriscenje ne moze ceo dan da izdrzi.

Dok je situacija u drugom taboru, malo bolja, tj baterija je ok? iphone 11 pro je u isto tom nekom cenovnom rangu..

U principu najvaznija mi je baterija, kao i ekran, gde bi trebao da bude bolji samsung sa 120hz ekranom, kamera i ne mora da bude najbolja, ali bar pristojna.
otprilike telefon je 50% dana na 4g, igrice ne igram, standardno internet/instagram, muzika dok treniram. Do sada sam uvek koristio android, ne znam
da li uopste vredi prelaziti na iphone ili uzeti neki od samsung modela s20/+/ultra..

Kakva su vasa iskustva sa ovim telefonima? Ili ako imate preporuku za nesto drugo? Planiram preko KP da uzmem, koliko sam video cak je i s20ultra oko 750-800e, dok su drugi modeli jeftiniji..
 
Za to što si nabrojao ip 11 pro ti je bolja opcija po meni + taman malo promeniš sistem [emoji6][emoji847]

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Ако већ узимаш преко КП зашто себе да ограничиш на само 2 модела? Буквално ти је на располагању читав Еко систем телефона, и за те паре можеш озбиљно добар телефон да узмеш...

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Ako ti treba Android koji ima dobre performanse, ok kamere, dobar ekran i odličnu bateriju (pogotovo na 4g) moj ti je savet da ne bacaš pare i kupiš Mi 10 za 470e nov na KP. Druga opcija je Oneplus 8T ili 8 za ~550e, samo kamere nisu na flagship nivou, ali su ok.
Uštedi sebi 300e, ne može nijedan Samsung flagship da ti izgura ceo dan na 4g (još ako se dosta krećeš tad će još kraće da ti traje baterija).
Ako hoćeš da probaš Apple onda definitivno 11 Pro, dosta dobar flagship manjih dimenzija, mnogo lepo leži u ruci i ima dobru bateriju, ekran je po meni odličan kao i kamere. Performanse i kvalitet samog telefona je nepotrebno objašnjavati.
 
I nemaš baš neki izbor. Meni se ovaj g9810 još i najboljim učinio. Možda novi iphone 12 mini da sačekaš?!

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Može li neki predlog posle S9, telefon da je što manjih dimenzija a sa jakim hardwerom?

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
Гугл пиксел...

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Da može da se kupi regularno kod nas.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
Телекоплус радња, има 4,нзм дал имају још увек петицу, сад ако мислиш на претплату преко МТС, Теленор и остали преваранти, ту не бих препоручио ником ништа, али што се тиче компактних телефона нема га бољи од пиксела....

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Cicarito jel treba da ti citiram onaj deo gde je čovek napisao da mu je baterija najvažnija?...sa p4 ima da se usreći po pitanju 3x punjenja dnevno samotako [emoji6]

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Cicarito jel treba da ti citiram onaj deo gde je čovek napisao da mu je baterija najvažnija?...sa p4 ima da se usreći po pitanju 3x punjenja dnevno samotako [emoji6]

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
Ko puni 3x telefon dnevni treba da se zapita ustvari u cemu je problem,u telefonu definitivno nije.:)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Свако има своје мишљење, ја никад не бих препоручио ајфон, па не исмева твој коментар

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Apsolutno ni u jednom momentu nisam ismevao, samo kažem da ne možeš čoveku koji je naveo da mu je baterija prioritet preporučiti jedan od najgorih telefona po tom pitanju. [emoji6][emoji112]

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Ko puni 3x telefon dnevni treba da se zapita ustvari u cemu je problem,u telefonu definitivno nije.:)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Tako se vi Samsungovci tešite? :d
Od Pixela 5 ima dobru bateriju koliko vidim po testovima i recenzijama, plus je jako kompaktan i ima dobru kameru i ok 90hz OLED. Sad je pitanje gde nabaviti i za koliko. Meni bi on bio odlična priča da košta 500-550e maksimum. Sve preko toga je po meni previše za onakav telefon.
 
Tako se vi Samsungovci tešite? :d
Od Pixela 5 ima dobru bateriju koliko vidim po testovima i recenzijama, plus je jako kompaktan i ima dobru kameru i ok 90hz OLED. Sad je pitanje gde nabaviti i za koliko. Meni bi on bio odlična priča da košta 500-550e maksimum. Sve preko toga je po meni previše za onakav telefon.
Pa nije to tesenje,stavi prst na celo i razmisli dali je normalno da punis telefon 3 puta dnevno to jest toliko vremena da budes za telefonom.Izvini al to mogu samo teski dokonicari,cast izuzetcima sto ljudima stvarno telefon zavrsava ozbiljnije poslove,sve ostalo je cista glupost.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ako je baterija losa, ne znam zasto stajes u odbranu telefona a napadas coveka koji je korisnik uredjaja?
Evo ja 2 puta punim bateriju na s9 a uopste nisam heavy user. 3 sata sota dnevno, ali baterija je toliki krsh da vec posle 2 sata koriscenja ode na 30 posto.
I onda mora na punjac do kraja dana vec predvece...
Baterija je najbitniji deo svakog prenosnog uredjaja, i tu nema mesta za kontra argumente tipa "sta radis na telefonu toliko vremena".
Mora da traje 1 dan sta god mu radio, inace to nije mobilni nego fiksni telefon (fiksiran za uticnicu)


Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Pa nije to tesenje,stavi prst na celo i razmisli dali je normalno da punis telefon 3 puta dnevno to jest toliko vremena da budes za telefonom.Izvini al to mogu samo teski dokonicari,cast izuzetcima sto ljudima stvarno telefon zavrsava ozbiljnije poslove,sve ostalo je cista glupost.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Ja sam S7 3x dnevno punio, skinem sa punjača telefon u 8h, kući se vratim u 23h. SOT sa 3 punjenja oko 4-5h. Non stop u pokretu na 4g, poruke, pozivi, društvene mreže, malo mape, sat i po, dva HBO GO i surf uz slušanje muzike. Baterija se topila nestvarno brzo. Kad sam prešao na Mi 8 preporodio sam se, skinem ujutru u 8h sa punjača telefon uveče u 23h ostalo 5-10% baterije, bez dodatnog punjenja u toku dana. Eto gde je problem kod Samsunga, kad si na 4g i u pokretu ceo dan baterija se topi. Ništa se nije promenilo ni sa novom S20 serijom, da jeste ja bih sad nosio S20.
Dakle ako neko hoće telefon koji može da izgura dan upotrebe neka gleda (skoro pa) bilo šta sem Samsunga. Mi 10, OP 8, 8T, iphone 11 pro, Pixel 5 su telefoni koji mogu da izguraju dan jače upotrebe. Što bi v_electro napisao ako baterija ne traje 1 dan to nije mobilni nego žičani fiksni.
 
Kupi S10 Lite i potroši pola para na nešto panetnije.
Biće pravi Upgrade u odnosu na S9 za jako malu doplatu.
Ako želiš da potrošis sam budžet na telefon onda imas solidnih flagship modela (OP8pro, Mi10, Mi10T pro, Pixel 5, OP8t, iP11pro ako mozes da svaris sva ograničenja ios-a...)
 
Ne znam da li čitate, ali covek hoće manje dimenzije kao S9 znaci 147mm, sa najboljim HW, a to može samo iPhone 11pro ili 12/12 pro.

Pixel ne može da upadne tu zbog cpu koji je midrange, ni ostali telefoni, jer su ogromni.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Puno odgovora.. Pa u principu nisam ogranican na samo iphone ili s20. Svaka preporuka je dobro dosla, naravno ne mora da bude ceo budzet, mogu i malo jeftiniji telefoni, kao Oneplus. Sto se tice iphone-a, pretpostavio sam da je baterija okej, samo me sistem odbija, do sada ga nisam koristio. Da budem iskren, Xiaomi nisam gledao.

Bacio sam pogled na Oneplus 8 temu, cini mi se da je okej za te pare, jedino kamera malo zaostaje, ali nije mi to preterano vazno.

Zanimala su me iskustva ljudi koji poseduju S20, sto se tice baterije, izgleda da Exynos bas pravi probleme.
 
Puno odgovora.. Pa u principu nisam ogranican na samo iphone ili s20. Svaka preporuka je dobro dosla, naravno ne mora da bude ceo budzet, mogu i malo jeftiniji telefoni, kao Oneplus. Sto se tice iphone-a, pretpostavio sam da je baterija okej, samo me sistem odbija, do sada ga nisam koristio. Da budem iskren, Xiaomi nisam gledao.

Bacio sam pogled na Oneplus 8 temu, cini mi se da je okej za te pare, jedino kamera malo zaostaje, ali nije mi to preterano vazno.

Zanimala su me iskustva ljudi koji poseduju S20, sto se tice baterije, izgleda da Exynos bas pravi probleme.
Svi ostali su ti mnogo veći. Jedini izbor je iPhone ili S20 Snapdragon. Pošto ces ga teško pronaći, uzmi iPhone. Ako ti korišćenje ne zavisi od stalnog prebacivanja fajlova na telefon i piraterije, iPhone je još lakši za korišćenje, mnoge aplikacije se prvo optimizuju za iOS pa posle za Android. Taj 11 Pro je ispao odlično, čak i bolje nego 12. Uzmi ga dok još možeš.
 
Možda da pogledaš oneplus Nord . Uživo možda ti i bude odgovarao. Ja sam isto razmišljao o njemu, jer je malo uži od ostalih velikih telefona, pa lepše lezi u ruci. Minus mu je plastičan ram i selfi pilula. Možeš malo da ustedis sa njim, ali nije baš ni jeftin, jer je sa cenom blizu mi10.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Ne slažem se da je iPhone lakši za korišćenje, pre svega AppStore i UI uopšte. Nekome ko dolazi sa S9 biće verovatno konfuzno i mnogo stvari odrađeno besmisleno, bar po meni, koji sam više puta radio tu tranziciju. I sad, posle pola godine na jabuci, i dalje isto mislim.

Ipak, iPhone jeste najbolja kupovina, ako se ne navikne, uvek može da proda bez većih gubitaka i vrati se na Android.
 
Ne slažem se da je iPhone lakši za korišćenje, pre svega AppStore i UI uopšte. Nekome ko dolazi sa S9 biće verovatno konfuzno i mnogo stvari odrađeno besmisleno, bar po meni, koji sam više puta radio tu tranziciju. I sad, posle pola godine na jabuci, i dalje isto mislim.

Ipak, iPhone jeste najbolja kupovina, ako se ne navikne, uvek može da proda bez većih gubitaka i vrati se na Android.
Ne znam, ja koristim oba uporedno, iOS jednom kada se podesi to malo što ima da se podesi, to je to. Ostaju samo aplikacije da se koriste, nema tu sta da bude konfuzno. Da, to prvo podešavanje jeste neobično ali je ceo iOS "*mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*-proof", može samo da zbuni nedostatak opcija :)
 
Nazad
Vrh Dno