Šta je novo?

Neewer i QZSD stativi

Ja sam cuo da su QZSD Q666 i Q999 skroz okej stativi...za te pare nema bolje...tako da, ako si planirao da uzmes tako nesto, uzmi slobodno... :)
 
Bolje uzmi bilo kakav polovan proverenog brenda, to su tipicni kineski stativi gde su nabacali "gvozdje" da deluje dobro ali dizajn stativa je uzasan, recimo mnogo su uske noge pa je stativ nestabilan, i slicno. Gruba izrada i odsustvo bilo kakvog razmisljanja, Kinezi cim nesto ne iskopiraju 1:1, to je odmah raspalo...
 
Imam jedan od ta dva, ne znam tačno koji, i šljaka skroz okej. Ali, moja kamera je mala i lagana, crop sensor, i furam samo ef-s plastikanere, čini mi se da bi bilo mnogo napetije i previše nestabilno ako se kači nešto ozbiljnije na stativ.
 
Imam neewer, ne znam tacnu oznaku, ali ovako izgleda (slike sa oglasa):

1624275327126.png

Veoma sam zadovoljan istim. Koristim DSLR, Nikon d7500 sa 17-55 f2.8 objektivom (samo objektiv je 750g) i uvek mi cvrsto i stabilno stoji.

Jedina situacija kada sam malo doziveo labavost je kada sam na skroz izvucenom monopodu (koji se dobija tako sto se jedna nogica odvrne), montirao 70-200mm f2.8 objektiv, koji je tezak kao svinja...
 
Nazad
Vrh Dno