Šta je novo?

"Apple Like" minumalističko kućište - bez RGB i TG

muki85

Slavan
Učlanjen(a)
16.02.2008
Poruke
533
Poena
365
Moja oprema  
CPU & Cooler
5950X under Noctua NH-D15 Chromax Black
Matična ploča
Asus B550-E Strix
RAM
64 Gigs
GPU
MSI RTX 3080 Gaming X Trio
Storage
A lot
Zvuk
Harman Kardon Aura
PSU
Seasonic Focus 850FX
Kućište
Pure Base 500
Monitor
Dell U3223QE
Miš & tastatura
Keychron C2 + Razer Orochi V2 White
Laptop
M1 Max 16"
Tablet
iPad Pro 12.9
Mobilni telefon
iPhone 11
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ćao drugari :)

Kao i uvek za kupovinu novog računara mi uvek najteže pada odabir kućišta, kao završna obrada komponenti za koje se krvavo radilo :)

Volim minimalistička kućišta, pre svega zato što pravim radnu stanicu (5950X + RTX3080) za kancelariju (verovatno će i kolega pazariti istu kombinaciju), pa gejmerska čuda ne dolaze u obzir. Eventualno ako ne postoji druga opcija, može da ima TG stranicu.

Ne ograničavam se što se dimenzije tiče, ali svakako ne želim kućište koje je tipa kao što je nekada bio Obsidian 900D. Znači može sve od Mini do Mid Towera. Ne treba mi puno mesta za hard diskove, od 1-2.

Za kućišta se ne ograničavam da kupujem u Srbiji, može i KP ili bilo gde, raspitaću se da li mogu da nabave. I cena nije neki odlučujući faktor.

Ja sam napravio neki uži izbor kućišta koja mi se dopadaju, a svi predlozi su dobrodošli:

ITX:
https://www.caseking.de/en/streacom-da2-v2-mini-itx-case-silver-gesc-088.html
https://www.caseking.de/en/cooler-m...mpered-glass-schwarz-geco-312.html#tech_specs
https://www.caseking.de/en/lian-li-tu150wx-mini-tower-tempered-glass-black-geli-820.html

ATX:
https://www.caseking.de/en/jonsbo-umx4-midi-tower-silber-gejb-054.html (ovo mi je možda favorit, ali nema puno testova online)
https://www.caseking.de/en/fractal-...t-black-midi-tower-silent-black-gefd-128.html
https://www.caseking.de/en/fractal-...e-midi-tower-silent-black-white-gefd-114.html (Define 7 je možda preveliki)

Ako neko zna i ima još neki predlog neka kači :)
 
RAIJINTEK Thetis, stane ATX ploča i standardno napajanje.
 
Imam Thetis, lepo i kompaktno kućište, dosta i stane s obzirom na veličinu. 1080Ti je lepo ohlađen u njemu, čak bolje nego što sam očekivao. Nije naročito tiho, doduše, pa ću da smanjim RPM na ventovima malkice...

@muki85

Od tih ITX, ja bih NR200. Dosta stane u njega i dobro je hlađenje. Nisam znao da DA2 ima novu verziju...skupo ali nije loše. Mada, za te pare ja bih NCase M1, dosta je manje.

Jonsbo zaobiđi, nemaju pojma da optimizuju prostor i hlađenje im je nikakvo. Define 7 jeste eliki (mada i dobar), Compact verzija im nije naj...
 
CM NR200 ili FD Compact 7. Tu se i ja lomim trenutno.
 
Imam Thetis, lepo i kompaktno kućište, dosta i stane s obzirom na veličinu. 1080Ti je lepo ohlađen u njemu, čak bolje nego što sam očekivao. Nije naročito tiho, doduše, pa ću da smanjim RPM na ventovima malkice...

@muki85

Od tih ITX, ja bih NR200. Dosta stane u njega i dobro je hlađenje. Nisam znao da DA2 ima novu verziju...skupo ali nije loše. Mada, za te pare ja bih NCase M1, dosta je manje.

Jonsbo zaobiđi, nemaju pojma da optimizuju prostor i hlađenje im je nikakvo. Define 7 jeste eliki (mada i dobar), Compact verzija im nije naj...

Ovaj Jonsbo izgleda prelepo, čudi me da nije više tražen i samim tim testiran. Od DA2 sam odustao (malo je knap za karticu od 2 ipo slota) , kao i od NCASE M1 (jako je teško doći do istog).

Mislim da mi je od Mini ITX ipak ovaj Lian Li TU150 najbolji - ako idem u pravcu Mini ITX, i pored njega NR200, koji je stvarno NCASE za široke narodne mase. I ovaj Thetis mi se baš lepo čini, pogledaću malo testove :)

CM NR200 ili FD Compact 7. Tu se i ja lomim trenutno.

Muka ogromna. A pogotovu što FD Compact 7 nije baš najbolje prošao an recenzijama.

Evo nisam pametan šta mi je činiti... Veliki problem je nastao zato što su sva kućišta otišla u istom smeru, ka RGB propasti...
 
Ja sto sam gledao ok je, a meni taman odgovara da bude slicno kao Define R4 sto imam, samo da je manje, jer i ja tezim ka minimalizmu i RGB-ja bez. :D
 
Danas mi je stigao NR200P u beloj boji, mogu vam reci da uzivo izgleda bolje nego na slikama. Necu jos prepakivati racunar (cekam napajanje), ali sam ga rasklopio i cini mi se da je sve super osmisljeno.
 
Ti si uzeo preko madjara?
 
Ne, u Beogradu, zvanican distibutivni kanal. Stigli su pre dva dana na stanje.
 
Vidim samo dva prodavca na ponudi, sa normalno vecom cenom nego sto treba...
 
Pošto već gledaš Streacom, a hoćeš baš minimalizam i dobru završnu obradu - ITX varijante su ti https://www.louqe.com/ghost-s1/ ili skoro pomenuti https://formdworks.com/products/t1?variant=36829222469794 koji je i moj favorit, ali treba ga čekati do januara + da nađeš kombinaciju da ga primi neko u EU i donese ti ovde. Ghost je dostupan odmah, 'samo' ga treba dovući iz SWE/GER/AUT. Treba pomenuti i NCase M1 i DAN A4, mada meni nisu baš favoriti. Coolermaster NR200P je OK, ali mi već zalazi u mATX kategoriju po veličini.

Koliko sam ispratio, T1 ima bolje hlađenje i više opcija - izbor 2 ili 3 slot grafike odnosno 50 ili 70mm CPU hlađenja pri čemu je bolje iskorišćen prostor u visinu tako da može opušteno da se u njega smesti 3 slot grafika i 240mm AIO.
Pri tome je uži od Ghosta a viši samo oko 3cm koliki bude i S1 kada mu se doda bar 1 tophat za ventilatore ili AIO, ali uz manje mogućnosti za kombinovanje CPU/GPU. Bilo je i primedbi na S1 uklapanje tih tophatova sa ostatkom kućišta, ali navodno je sad to sve ispeglano.

Sve u svemu - ja krenuo da jurim varijantu za T1 da nađem kako da ga dovučem, ako neko ima predloge, dobrodošli su. Može i PM. Možda da uključimo korisnika @imbaqq u priču. :D
 
Poslednja izmena:
Gledajuci sve, mislim da cu ipak ici na ATX varijantu. Pogotovu sto cu mozda ipak ici u nekoj skorijoj buducnosti na multi-gpu, zbog GPU renderinga. Mislim da sam se na kraju na zalost ili na srecu manje vise sveo na FD Define 7 Compact... :( Ili cu bukvalno da procesljam jos jednom ceo Caseking da vidim sve od svih proizvodjaca...
 
Gledajuci sve, mislim da cu ipak ici na ATX varijantu. Pogotovu sto cu mozda ipak ici u nekoj skorijoj buducnosti na multi-gpu, zbog GPU renderinga. Mislim da sam se na kraju na zalost ili na srecu manje vise sveo na FD Define 7 Compact... :( Ili cu bukvalno da procesljam jos jednom ceo Caseking da vidim sve od svih proizvodjaca...

Pazi hoćeš jake komponente i malu zapreminu, to je po definiciji nezgodno. Definiši najpre max zapremine 10l,15l ili 20l . Napomena da ako pređeš 20l napuštaš ITX teritoriju.
Multi GPU definitvno te gura preko 20l, a u tom domenu imaš svakakvog izbora. Pretpostavljam da ti RTX 3090 me radi posao, pa da možeš samo jedan GPU.
Od tih većih NZXT Nano S, mislim da ga ima i kod nas. Naravno oni ne liče na Apple "rende" tako da su tvoji predlozi gore nas mestu, tipa taj Streacom.
 
Nano S ima istu zapreminu kao Thetis koji je ATX i prima mnogo više stvari...po meni, čim pređeš 20-22L, nema smisla uzimati bilo šta sem Thetisa, samo se ograničavaš bez dobitka.
 
I taj Raijintek mi dolazi u obzir, pogledacu jos neke testove. Mislio sam da idem na ITX jer mi se vise svideo izbor kucista, ali mislim ipak da idem na ATX, jer ce to prvenstveno biti radna stanica za Cinema 4D.
 
Hm...ako planiraš da radiš to i sa komponentama koje planiraš, onda Thetis možda i nije najbolje rešenje. Keste mali ali nije za multi-GPU ili baš baš intenzivan rad. Uzmi lepo normalno ATX kućište sa dobrim provetravanjem...
 
Mislim da ce biti onda Define 7 Compact definitivno. I pored svojih mana. Ubacicu mu 5 Artic P12 unutra i ostaviti gore ventilisanu stranicu.
 
Koje mane ima kuciste?
 
Koje mane ima kuciste?

Koliko sam ja video najveci problem je sa kavezom za hdd, ako koristis obe kadice, srafovi od kadica smetaju kablovima od napajanja da se sprovedu normalno, i ta "bidza" hoce da otvara bocnu stranicu kucista. To je druga mana jer kuciste nema nikakvo osiguranje za bocne stranice, vec je samo klik klak bez srafova. To je manje vise to koliko ja znam. Ali mislim da to nisu neke bas problematicne stvari generalno
 
Poslednja izmena:
Ja reko imas nesto novo da mi kazes, jer sam i ja gledao klip gde je to bio problem, mada ima klipova gde je sve moglo lepo da se spakuje bez problema. Drugo 2020-ta je na izmaku, verujem da sve manji procenat ljudi koristi mehanicke hard diskove, ja bih to izbacio nacisto, i ovako gledam da nateram sebe da nadjem logican razlog da uzmem NVME umesto obicnog SSD-a, da bi izbegao i tih par kablica u kucistu. :D
 
Ja reko imas nesto novo da mi kazes, jer sam i ja gledao klip gde je to bio problem, mada ima klipova gde je sve moglo lepo da se spakuje bez problema. Drugo 2020-ta je na izmaku, verujem da sve manji procenat ljudi koristi mehanicke hard diskove, ja bih to izbacio nacisto, i ovako gledam da nateram sebe da nadjem logican razlog da uzmem NVME umesto obicnog SSD-a, da bi izbegao i tih par kablica u kucistu. :D

Jao brate i ja bih, ali opet radim sa dosta 4k video materijala, te mi treba arhiva, a i backup svega makar na jos jednom mestu. Da imam para za 2 ssda od 4tb ne bih se razmisljao. Ovako cu u novoj makini imati 2 970 evo od 250gb za sistem i scratch, i 860 evo od 2tb za radne fajlove. Ostalo sve na mehanicke. Kad 4tb ssd bude 200 evra, ja prelazim na mini ITX. Dotle mehanicki od 8tb.
 
Koliko sam ja video najveci problem je sa kavezom za hdd, ako koristis obe kadice, srafovi od kadica smetaju kablovima od napajanja da se sprovedu normalno, i ta "bidza" hoce da otvara bocnu stranicu kucista. To je druga mana jer kuciste nema nikakvo osiguranje za bocne stranice, vec je samo klik klak bez srafova. To je manje vise to koliko ja znam. Ali mislim da to nisu neke bas problematicne stvari generalno ������

Ako napajanje nije dugačko, ne bi trebalo da ima problema za kablove.
 
Ja imam Define Nano S, mnogim ljubiteljima itx formata je preveliko, ali ok. razumijem sve je stvar ličnih potreba i percepcije.
Meni se sviđa što ima taj klasični raspored, napojna dole, dva ventilatora od 140mm pokrivaju cijelu unutrašnjost pa ima dobro hlađenje.
Ono što mi se nije svidjelo, jeste da dva 2.5" diska idu iza matične ploče (ispod zadnje stranice kućišta), bez direktnog protoka zraka.
Napravio sam jednostavno rješenje, gdje sada mogu stati 4 x 2.5" diska. Možda nekome ideja dobro dođe, jer ste gore spominjali diskove itd.

Uzeo sam sa aliexpresa aluminijski bracket za 2.5" diskove i stavio ga naprijed kod ventilatora. Montiranje je bilo krajnje jednostavno, jer bracket ima već rupe sa navojima i samo sam sa zadnje strane pričvrstio sa dva šarafa - bez bušenja kroz vertikalne proreze na kućištu.
Mogu stati 4 x 2.5" diska i na njih direktno pušu ventilatori.

ff.jpg

Više slika - https://imgur.com/a/OKp21DX
 
Nazad
Vrh Dno