Šta je novo?

EON na jeftinom Android TV-u

markulja

Slavan
Učlanjen(a)
16.03.2005
Poruke
358
Poena
319
Pozdrav,
Interesuje me ima li ko iskustva da li moze i kako radi EON SBB aplikacija na jeftinim android televizorima?
Konkretno sam gledao ELIT 3219AST2, nov je 15000din :) Pise da ima 1gb rama, android 7.1, nisam nigde nasao koji je procesor. Treba mi za spavacu, malo ce se koristiti, pa da ne bacam pare na nesto skuplje.
 
Imas na sajtu spisak podrzanih televizora :)

To sto je neki tv u osnovi android ne mora da znaci da ce android aplikacije raditi.. Sigurnija/proverena varijanta je da uzmes stb uredjaj uz to

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Избегавајте те безимене андроид уређаје, поготову са 1GB RAM-a. Мислим на све Вокс/Фокс/вивакс/Фаворит/елит... Џаба им и гаранција од 5 година, ако ће више времена провести у сервису.
Испод Тесла ТВ уређаја немојте ићи. Ако баш би да узмете најјефтиније могуће, онда купите обичан ТВ + андроид бокс од 4-5.000 дин.

Poslato sa Nova 5T pomoću Tapatoka
 
Избегавајте те безимене андроид уређаје, поготову са 1GB RAM-a. Мислим на све Вокс/Фокс/вивакс/Фаворит/елит... Џаба им и гаранција од 5 година, ако ће више времена провести у сервису.
Испод Тесла ТВ уређаја немојте ићи. Ако баш би да узмете најјефтиније могуће, онда купите обичан ТВ + андроид бокс од 4-5.000 дин.

Poslato sa Nova 5T pomoću Tapatoka

Bas tako,ja sam uzeo Teslu pocetkom godine i kasnije Tanix TX3,pun pogodak za malo novca.
 
ja Telefunken plus xiaomi box S

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Избегавајте те безимене андроид уређаје, поготову са 1GB RAM-a. Мислим на све Вокс/Фокс/вивакс/Фаворит/елит... Џаба им и гаранција од 5 година, ако ће више времена провести у сервису.
Испод Тесла ТВ уређаја немојте ићи. Ако баш би да узмете најјефтиније могуће, онда купите обичан ТВ + андроид бокс од 4-5.000 дин.

Poslato sa Nova 5T pomoću Tapatoka
1000% se slazem.....ili "Samsung" "LG" eventualno "Sony" (mada je on inace skuplji) ili "Tesla" sa "android tv"

Sve ispod toga nikako.

U krajnjoj nuzdi obican tv+box, (ali kad kazem box) iskljucivo mislim na sertifikovani "android tv" box. Nikako neki kinezi....itd....

Sent from my SM-A307FN using Tapatalk
 
Mibox je kinez :)
 
Ne znam sta mislis pod tim sertifikovan :D
Na TVu u dnevnoj vec godinu dana koristim kineski android tv box - X96 AIR, sa Amlogic S905X3 procesorom, 4gb rama. Sve leti na njemu, nista ne baguje, EON, KODI... Sad kad je shiping na aliexpresu skocio nema sanse da ga kupim za normalne pare, zato sam mislio da uzmem smart android tv, jer mi na njemu treba samo eon.

Pitam samo jel neko probao da li moze normalno da radi EON aplikacija na ovim jeftinim tv-ovima? Ne pitam za kvalitet tv-a.

Ne vidim razlog da se vise kvari taj jeftini android tv od drugog jeftinog koji nije android :)
Kad istekne garancija posle 5 godina i ako crkne, za te pare mogu i da ga bacim. Ionako cu ga pustati samo ponekad uvece kad legnem a nisam mrtav umoran :D
 
1000% se slazem.....ili "Samsung" "LG" eventualno "Sony" (mada je on inace skuplji) ili "Tesla" sa "android tv"

Sve ispod toga nikako.

U krajnjoj nuzdi obican tv+box, (ali kad kazem box) iskljucivo mislim na sertifikovani "android tv" box. Nikako neki kinezi....itd....

Sent from my SM-A307FN using Tapatalk

A do pre samo 15 do 20 godina Samsung i LG su bile te jeftine marke a sad su oni vodeći premium brendovi.
 
Evo da odgovorim sam sebi na pitanje :)
Uzeo sam na Crni petak Vox 43", android, 1gb rama.
EON radi bez problema, bez ikakvog seckanja ili bilo cega.
 
Da li neko koristi Xiaomi MI TV 43. Video sam da ga na shoopsteru prodaju za 40000 din. Ima specifikacije isto kao i MI BOX S. Da li bi na njemu isao EON TV?
Predpostavljam da ima Netflix sertifikat?
 
Nema sertifikat, a naglasili da ima, vidi se da znaju sta prodaju :)
 
EON bi trebao lepo da radi i na jeftinim smart android televizorima !
 
Ne baš. Ćale kupio neki jeftin smart tv za 24000 i eon skoro da ne radi. Ide zvuk bez slike, retki kanali ponekad prorade, hd nikako bez obzira na podešavanja brzine propusnog opsega, tačno se vidi da je problem u hardveru. Samo sam za LG, Sony i Samsung siguran da radi kako treba, za ostale prvo proveriti!
 
Da li Exe Net operater pruza mogucnost gledanja tv kanala na telefonu, tabletu ... ?
 
Ne baš. Ćale kupio neki jeftin smart tv za 24000 i eon skoro da ne radi. Ide zvuk bez slike, retki kanali ponekad prorade, hd nikako bez obzira na podešavanja brzine propusnog opsega, tačno se vidi da je problem u hardveru. Samo sam za LG, Sony i Samsung siguran da radi kako treba, za ostale prvo proveriti!
Na Philips Android Tv-ima radi najbolje.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Koliko sam razumeo eon tv moze na max 3 uredjaja i kod mene sve to lepo radi na racunaru i telefonu, ali za android smart tv eon tv aplikacija nudi samo kod za aktivaciju koji nemma gde da aktiviram, sta nisam dobro razumeo?
Edit: napomena da je sbb nalog registrovan na osnovu Total tv paketa.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koliko sam razumeo eon tv moze na max 3 uredjaja i kod mene sve to lepo radi na racunaru i telefonu, ali za android smart tv eon tv aplikacija nudi samo kod za aktivaciju koji nemma gde da aktiviram, sta nisam dobro razumeo?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Moze na 5 uredjaja, a kod aktiviraj na MOJ SBB: Prijavi se !
 
Ukoliko neko hoce da share svoj eon za 1 uredjaj nek se javi na pp, bas me zanima kako radi na mom novom tcl 50c715 tv-u, imam trenutno mts box 4 paket, pa reko da vidim kako radi eon i sta nudi.
Hvala

Edit: Sad sam tek skontao da u stvari ja mesam eon, vidim da samo na odredjenim paketima ima mogucnost za eon smart tv dok obican eon moze na ostalim mobilnim uredjajima (u mom slucaju 3) ali ne i na smart tv-u.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Imaš 1 EON za TV i 5 za telefone/tablete.
To su 2 različite aplikacije:
EON za Android TV: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ug.eon.android.tv


Da bi gledao sve EON kanale moraš da imaš neki VPN i da staviš zemlju Srbiju (NordVPN je ok).
Takođe u EON-u treba podesiti CBR i najbolji nitrate i sve radi odlično ;)
Hvala, razumeo sam na kraju, roditelji imaju Total tv na vikendici pa rekoh da iskoristim, radi prwko deljenja ekrana na tv-u za ne hitne slucajeve, mada mi avi kanali rade bez vpn-a nozda trenutno.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ako se dobro secam mislim da Eon app koju imaju korisnici Total Tv paketa radi na bilo kojoj mrezi, tako da ti Vpn nije potreban za kanale UG.
 
Tako je, preko Totalovog naloga rade svuda svi kanali
 
Da od marta/aprila 2019. Pre toga su radili "geoblock" i Total i D3i korisnicima.
 
Nazad
Vrh Dno