Šta je novo?

UltraWide 34" Flat ili Curved

Labello

Slavan
Učlanjen(a)
25.02.2017
Poruke
4,520
Poena
455
Moja oprema  
Zvuk
Samsung Q800C
Ostale periferije
LG OLED C2 55" & PS5
Mobilni telefon
iPhone 13 Mini
Pozdrav, resio sam da uzmem UltraWide monitor, tacnije ovaj model: LG 34WN750-B

Koliko sam procesljao net, veoma solidan monitor za nekih 500-600e.

E sad prvenstveno me zanima da li je to sto je ravan prednost ili ne u odnosu na zakrivljen ekran? Na netu su misljenja podeljena.

Ako ima neko strucan ili sa iskustvom, neka me posavetuje. Prelazim sa 24 inca, bice glava levo desno.. :D

Koristi se za rad uglavnom sa tabelama, brojevima, textom, itd. i neki casual RPG gaming, filmove/serije.
 
Po meni, za ultrawide je bolje da je zakrivljen osim, možda, ako se koristi za CAD ili slično, gde je bitno da prava linija zaista izgleda prava (mada, i na to se navikne čovek, a i ne znam da li neko seriozno koristi ultrawide za CAD). Takođe je dobro kod VA monitora zbog gamma shifta...

Pošto je ovaj IPS, ne bi trebalo da imaš problema ako se udaljiš dovoljno. Ali biće ti nezgodno dok se navikneš kad pređeš sa 24", heh.

Razmisli i o flat 32" 1440p, više prostora vertikalno je isto dobro, plus manje šetanja očiju...4K na 32" je isto cool, još bolje za tvoju primenu, ali si osuđen na 60Hz i više posla za grafičku kad igraš nešto.
 
Poslednja izmena:
Postoji verzija istog monitora ali kao VA panel i 100 herca osvezenja, zakrivljen? Da li bi onda on bio bolja kupovina?

35WN75C-B
 
Pa, 100Hz i krivina su bonus (za tu veličinu), jedino zavisi da li bi radije VA ili IPS panel...
Opet, zavisi koliko si udaljen od monitora. Ako si recimo 60cm i manje, možda je bolje da ideš na zakrivljeni...za više je svejedno.
 
Pa da, ta neka razdaljina. Pa VA ce biti bolji za filmove i serije zbog bolje kontrasta, uglovi gledanja su isti na oba modela, 100 u odnosu na 75 herca je prednost ali verujem ne tolika, ali bolja nego 60 svakako.

Zakrivljen cu onda sigurno, sad samo da vidim jel IPS ili VA?
 
taj ti je 35" :)

A ima i ovaj

LG 34WN80C-B

ovaj ima 10bit (ono kao, 8bit + FRC)

Ako već nisi nešto pazario, ovih dana sam u nekoj potrazi za upgrade-om sa 25" 1440p Dell-om pa gledam ovu dimenziju


ovako im idu oznake, sad mi je lakše da tražim kad sam naleteo na ovaj info ovde https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg

LINEUP
LG offers three different monitor lineups: UltraGear for gaming, UltraWide, and UltraFine for office monitors. Their naming convention can be a bit confusing at first, but once you learn, it's fairly easy to tell which lineup the monitor belongs to.

LG's monitors start with a number, which indicates the size, followed by the lineup letter:

G: UltraGear lineup for gaming.
W: UltraWide lineup, and as the name suggests, it has their ultrawide monitors.
U: UltraFine lineup, their office lineup with mainly a 4k resolution.
The next letter is the year: N (2020), L (2019), or K (2018). The next set of numbers relates to the model's position in their lineup. The higher the number, the higher-end it is; 600 and 650 are the lowest-end models, while 950 is the premium model.

Some models have another letter following those set of numbers, but not all of them have it. They usually represent a feature of the monitor, but it's not clear what some letters represent, such as T in the LG 32GN50T-B.

F: Native FreeSync support.
G: Native G-SYNC support.
C and U: Thunderbolt support.
Lastly, there's one final letter that simply represents what color the body is; W for white and B for black.

For example, the LG 27GN950-B is a premium 27 inch monitor in the UltraGear lineup, released in 2020, and the body is black. The LG 24GL600F is an entry-level 24 inch model from 2019 that has native FreeSync support. Lastly, the LG38WN95C-W is a premium ultrawide monitor that LG released in 2020, has a USB-C input with Thunderbolt 3 support, and the body is white.
 
Nazad
Vrh Dno