Šta je novo?

Zidni ormarić za mrežnu opremu

Markic

Slavan
Učlanjen(a)
15.02.2013
Poruke
4,246
Poena
475
Moja oprema  
Laptop
Macbook Air M1, HP Pavilion 17
Mobilni telefon
Google Pixel 8 Pro
Pametni uređaji
Galaxy Watch 4 Classic
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav kolege forumaši, zanima me kako ste vi rešili pitanje mrežne opreme po kući? Imam u dnevnoj sobi Tehnicolor modem i Tenda AC10, koje bih želeo da prebacim u hodnik u neki zidni ormarić, međutim pretragom na internetu nisam pronašao nikakvo iole povoljno rešenje. Bitno mi je samo da ima providna vrata, da mogu lako da pratim statusne lampice.

Jel postoji išta povoljno i gde bi se moglo potražiti? Rack ne bih uzimao, jer mi nije baš jeftin za potrebu smeštanja dva modema.
 
Napraviš kutiju od univera, staviš staklena vrata, izbušiš gomilu rupa za ventilaciju...
Pozdrav
 
Realno, malo je to za ormarić. Ako nađeš nešto, javi, i mene zanima samo imam još i NAS.
 
Ja imam tehnoplast ugradnu (ali postoji i nadgradna) it tablu, oni proizvode razvodne table ali imaju i ovu koja u sebi ima samo montažnu perforiranu ploču. Za modem, ruter i patch panel će raditi posao.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Razmišljao sam o toj tehnoplast, samo mi je mana to što bi onda morao Technicolor da držim tako da ne vidim statusne lampice, u principu bih voleo da bude dublja i još kad bi imala providna vrata, poput razvodne za osigurače, ali ako ne nađem ništa slično onda bih išao na tu opciju.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ima ona sa providnim vratima, baš tu i imam, onako kao malo zatamnjena.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Gde si uzimao njihove proizvode? Na sajtu nema ta sa providnim vratima.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Šaljem pm

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Sad vidim da je potreba za ovim velika kod forumaša [emoji16]

Nije mi jasno da ne postoji više rešenja za ovakve stvari, a da ne iziskuju ogromne svote novca za Rack. I ovo malo rešenja što postoji je prilično siromašno po smislu dimenzija. Nema ni jedan dubine 250mm.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ako vas ne mrzi, da li biste podelili slike trenutnih rešenja?
 
Kačio sam već na nekoj drugoj temi kako sam ja to rešio.

Zamenio sam ormarić koji je došao uz stan za nešto sa više mesta za buduća proširenja.

Ovo nije još konačno rešenje.
Čeka neku upremu, a AP je prebačen na plafon posle krečenja.

Lim je ručno bušen pa posle plastificiran.
ec9377a5b63f5b0b498ccdaf5165f127.jpg
1144cd104b915f33100e4a05791fe89d.jpg
3110301b4d6da3589c6908abe2c3c98c.jpg
5b4265510ed613b49fa055f34e0555a7.jpg
 
E, ja imam jedan kao ovi desno što su. Tu da se ne nadam da će stati?[emoji3]
 
Ako nisi gledao ostale u ponudi evo linka
https://www.schrack.rs/prodavnica/o...ni/kucni-orman/kucni-komunikacioni-orman.html
Dubina je kod svih 110mm , a ostalo se menja u zavisnosti šta ti treba. Izuzetno kvalitetni, iz iskustva. I ja sam se dvoumio zbog cene, ali kad se postavilo, meni vredi. Slikaću ovih dana otvoren da vidite koliki je to uređaj. Pitao ih, jel vi imate nešto manje? Kažu to je to. Bukvalno pun orman 500x300mm sa jednim uređajem! Ormani su i ugradni i nazidni.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno