Šta je novo?

Black november,singles day,black friday akcije 2020

Jel ima neko neku dojavu da li biti nesto od onog cyber monday-a, ni jedna prodavnica do sad nije nista objavila?

Nisam siguran, ali mislim da je u Gigatronu Cyber Monday najavljen tek u nedelju, znači dan pre popusta. Možda će tako biti i sada. E sad, na stranu što njihovi popusti i nisu popusti, to je druga tema.

Vip House su potpuno ignorisali BF, možda se čuvaju za CM? .
 
Korektnije je ignorisati nego učestvovati u ovoj svinjariji.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Ne znam za vip house, ali prosle godine sam cekao bf i cm u monitoru, na kraju nije bilo nikakve akcije. Generalno, njihove regularne cene su u glavnom nize od akcijskih u gigatronu, tehnomaniji i kompaniji. Te manje prodavnice nemaju velike zalihe proizvoda, pa namaju potrebe za bf rasprodaje.
 
Ima logike. Te radnje imaju mnogo manje marže nego ove druge.
 
Poslednja izmena:
Сви су "мућкали" са ценама и подизали МП цене, а после приказивали као попуст. Како год то тумачили није баш ОК, али шта да се ради, купаца увек има.

Напомена: Ово је слика из месечног каталога 01.10.2020-31.10.2020 године. Истини за вољу нису подизали цену за 50'' модел, али зато јесу за модел од 43''

TEHNOMANIJA.jpg
 
Poslednja izmena:
Cisto da vas obavestim da ce u Mi Storu mozda biti i promene cena :D danas sam ugrabio poslednji primerak MI 34 Zakrivljenog monitora, a sto se tice telefona koje pominjete, i u Galeriji i u BEO SC ih je bilo dosta, sve ostale radnje smejurija popusti u sustini...cak je prosle godine bilo i bolje po mojoj proceni...*mjau**mjau**mjau*..
 
Bas su bedni sa ponudama. Ono sto je dobro bilo nisu ni imali na stanju. Nego radi fore kao drze..
 
Meni je za monitor pokazivalo da ni nema na stanju, a u radnji je bilo, i to je bilo rezervisano ali je čovek odustao i eto ja naišao
 
Jeste li naletali na neke povoljne eksterne storidz opcije? Ja nisam pratio kako se krecu cene pa ne znam da li su ova snizenja zaista realna ili je samo markentiski trik.
 
vecina stvari je zaista losa. evo sta sam ja nasao kao:
-aquafor bokal i filteri za preciscavanje vode.. zaista 25% jeftinije od rednovne cene u gigatronu
-i laptopu su na nekom korektnom popustu ali manje nego prosle godine
-mi store note 8 pro po odlicno ceni.i to i uzeh
-uglavnom ostalo ili bez popusta ili "lazni popusti" za 90% stvari.za tehnicke uredjaje pricam
 
Sa uračunatim popustom 254.989 dinara. Nemaju ga više na stanju.
majko bozija! pa takvi se prodaju u usa za 900 dolara :/ to d00pe od procesora niko zivi nece -.-

sad kad sam kupovao procesor, ryzen 7 3700x nestao za dva minuta, inteli se vukli celi dan, kao i ploce za njih...

mislim necu da ti mracim kupovinu, u zdravlje da te sluzi! ali zar nisi mogao bolje da ulozis tih 2 soma evra u neki krsten laptop? bar ovde na forumu su ljudi koji znaju kakva je situacija sa komponentama. procesor po strani, ali ta 2060 mucenica je vec sad last gen, sta ce da bude za koju godinu?
 
Poslednja izmena:
majko bozija! pa takvi se prodaju u usa za 900 dolara :/ to d00pe od procesora niko zivi nece -.-

sad kad sam kupovao procesor, ryzen 7 3700x nestao za dva minuta, inteli se vukli celi dan, kao i ploce za njih...

mislim necu da ti mracim kupovinu, u zdravlje da te sluzi! ali zar nisi mogao bolje da ulozis tih 2 soma evra u neki krsten laptop? bar ovde na forumu su ljudi koji znaju kakva je situacija sa komponentama. procesor po strani, ali ta 2060 mucenica je vec sad last gen, sta ce da bude za koju godinu?
Ne preteruj, svega ti. Ili još bolje - nađi ovaj laptop u istoj ovoj konfiguraciji za $900 i odmah ti ga kupujem po toj ceni. Tebi lično.

Brate šta sve ovde čovek neće pročitati...

Послато са SM-N985F помоћу Тапатока
 
Ej, sve sve ali nazvati RTX 2060 mučenicom.... :smash:

A meni na svim kompjuterima u kući integrisana grafika. :d
 
Ne preteruj, svega ti. Ili još bolje - nađi ovaj laptop u istoj ovoj konfiguraciji za $900 i odmah ti ga kupujem po toj ceni. Tebi lično.

Brate šta sve ovde čovek neće pročitati...

Послато са SM-N985F помоћу Тапатока

svasta, pa na moje oci su prosli laptopovi sa 2070 za 1200, normalno da nemam linkove jer su rasprodati u ponoc. u srbiji ga sigurno neces naci.

pritom treba da budes prilicno neupucen da uzmes bilo sta iz 2xxx serije sad. to postaje super low end. no svakom svoje, kazem ja.

Ej, sve sve ali nazvati RTX 2060 mučenicom.... :smash:

A meni na svim kompjuterima u kući integrisana grafika. :d
nadam se da znas da to nije prava 2060 nego low power, sa ogranicenim tdp-om, i kao takva je u rangu sa 1070, odnosno tu negde kao 980ti - kartica iz 2015. godine! ej, to su performanse iz 2015. godine koje su 2020. u doba 3080 i 6800xt placene 2000 evra i jos je covek srecan. nece srbija nikad da propadne :D
 
Poslednja izmena:
Super low end?!? Ok...

Dečko je uzeo odličan laptop, nek' ga lepo služi.

Послато са SM-N985F помоћу Тапатока
 
Uzeo je odlican laptop ali je previse placen. RTX 2070 - hm, not good not terrible. Realno gledano ona je u rangu serije 10, jedino što ima je ta RTX tehnologija za gejming (ne znam da li moze da sluzi u profesionalne svrhe). RTX 30 serija je vec mnogo ozbiljnija stvar koja moze da sluzi narednih 6-7 godina? cak je i jeftinija nego kad je RTX 20 izasla. Pogledajte ovaj snimak, nije ovaj Risitas pričao o grafičkama ali skontacete poentu [emoji6]

https://youtu.be/BudWXim0TK4

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
majko bozija! pa takvi se prodaju u usa za 900 dolara :/ to d00pe od procesora niko zivi nece -.-

sad kad sam kupovao procesor, ryzen 7 3700x nestao za dva minuta, inteli se vukli celi dan, kao i ploce za njih...

mislim necu da ti mracim kupovinu, u zdravlje da te sluzi! ali zar nisi mogao bolje da ulozis tih 2 soma evra u neki krsten laptop? bar ovde na forumu su ljudi koji znaju kakva je situacija sa komponentama. procesor po strani, ali ta 2060 mucenica je vec sad last gen, sta ce da bude za koju godinu?

Nismo u Americi pa da poredimo cene, ali ako već hoćeš, na HP sajtu ova konfiguracija je $1929,99. Naravno da sam svestan da su tamo povoljniji laptopovi, a o Black Firday ponudama i da ne pičamo. Na našem tržištu jedva i da ima najaktuelnijih modela ili ako ih ima, tek njihove cene su visoke, i po 4k evra. Ovo je jedan od boljih u ponudi na našem tržištu kada se u obzir uzmu sve komponente - CPU, RAM, grafička. Kod nas se kupuju dosta stariji modeli i procesori starijih generacija, pa ne bih rekao da ovaj niko neće. U suštini sam zadovoljan i zaista ne vredi diskutovati o tome što je cena u SAD-u značajno niža. Verovatno nisi svestan kakav laptop može u Srbiji da se uzme za 900 dolara...
 
RTX 30 serija je vec mnogo ozbiljnija stvar koja moze da sluzi narednih 6-7 godina? cak je i jeftinija nego kad je RTX 20 izasla.

Sve je to tačno ali ajde izvoli nađi negde seriju 30 da može da se kupi. I to pričamo o desktop varijanti, ko zna koliko će da to košta kad ubace u laptopove pa još na domaćem tržištu.
 
Nismo u Americi pa da poredimo cene, ali ako već hoćeš, na HP sajtu ova konfiguracija je $1929,99. Naravno da sam svestan da su tamo povoljniji laptopovi, a o Black Firday ponudama i da ne pičamo. Na našem tržištu jedva i da ima najaktuelnijih modela ili ako ih ima, tek njihove cene su visoke, i po 4k evra. Ovo je jedan od boljih u ponudi na našem tržištu kada se u obzir uzmu sve komponente - CPU, RAM, grafička. Kod nas se kupuju dosta stariji modeli i procesori starijih generacija, pa ne bih rekao da ovaj niko neće. U suštini sam zadovoljan i zaista ne vredi diskutovati o tome što je cena u SAD-u značajno niža. Verovatno nisi svestan kakav laptop može u Srbiji da se uzme za 900 dolara...

svaka ti ka u njegosa. stvarno sve sto kazes jeste tacno. ali bar se mi sa ovog foruma nekako snalazimo i nesto radimo da prodjemo sto bolje, razlikujemo se od obicnog lika koji iz golfa dvojke (ili sad bese cetvorka) udje u gigatron i kaze: daj mi najbolji koji ima :d
 
47000 sa popustom :)

E kako smo jadni, u 12:00 su skinuli sa sajta nije se moglo kupiti, imali na zalihama čitavih 10 monitora.. cccccc :wall::wall::wall:

Mada tehnomanija je kao i uvek pobednik sa onim njihovim nema na stanju imaš u radnji. Kod njih ne bih kupovao taman džabe nešto delili.
 
Poslednja izmena:
I u Americi su Ryzen procesori out of stock kao i nove grafike. Brat mi radi za Amazon pa ne može da nabavi. Pričam o desktop varijanti.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Jel se očekuju negde (može i kod "Mađara") neki popusti za PC komponente?

Imam informaciju od pre dva dana da se dosta naših carinika ima koronu. U prevodu ništa od kupovine 3-4 nedelje.
 
E kako smo jadni, u 12:00 su skinuli sa sajta nije se moglo kupiti, imali na zalihama čitavih 10 monitora.. cccccc :wall::wall::wall:

Mada tehnomanija je kao i uvek pobednik sa onim njihovim nema na stanju imaš u radnji. Kod njih ne bih kupovao taman džabe nešto delili.

Znam, i ja sam to gledao tako u 12.01 bukvalno... i otišao uživo i eto
 
Nazad
Vrh Dno