Šta je novo?

Aorus Elite B550

whis

Cenjen
Učlanjen(a)
12.05.2019
Poruke
259
Poena
120
Pozdrav ljudi, imam jedan "problem" iako mozda i nije ali cu ga nazvati tako za sada. Mozda je i pitanje glupo ali ajde.
Komp mi je tih, takve kulere sam izabrao ali bolestan perfekcionista kao sto sam ja :D mora da primeti negde i pola milimetra ogrebotine kada kupi nesto novo ali to vremenom zaboravim ili mu ne dajem toliko znacaja. Inace resio sam da sredim malo kablove oko kompa i priblizio sam se zadnjem delu kucista i cujem lagani neki shum ili kao kada nestane program na onim starim televizorima pa se cuje ono sustanje samo sto ovo nije konstantno nego se gasi na trenutke pa opet zasusti. Pomislih da nisam mozda nesto dobro povezao ili nesto nije u redu sa plocom, inace ceo komp je star svega 2 nedelje. Taj shum se cuje bukvalno u predelu gde je Connectivity za USB, HDMI, NET, SOUND itd..

Da li je jos neko primetio ovako nesto? Da li je ovo inace normalno pri radu racunara?


Proizvodjac: https://www.gigabyte.com/Motherboard/B550-AORUS-ELITE-rev-10#kf
 
Zujanje navojnica kako se opterećenje procesora povećava i smanjuje ILI smanjivanje i povećavanje brzine ventilatora procesora jer obe stvari - AMD; gde ZEN procesori, posebno ZEN 2 stalno skakuću gore i dole što se frekvencije tiče.

Ovo prvo ne možeš tek tako da popraviš osim da fiksiraš frekvenciju i nadaš se najboljem dok ovo drugo rešavaš krivom ventilatora u bios-u i delay-om posle koliko se ta kriva aktivira.
 
Poslednja izmena:
Misliš, pozadi ja kućištu, u delu gde je I/O ploče sa portovima?

U tom predelu. https://prnt.sc/ve3zi4


ILI smanjivanje i povećavanje brzine ventilatora procesora jer obe stvari

Koristim Pure Rock 2 - be quiet cooler za procesor i koliko primecujem non stop ima isti rad.

Inace meni taj shum ne smeta jer ga generalno i ne cujem sem kad se priblizim i cucnem kod zadnjeg dela kucista. Ali ono, sa druge strane pomislih da nesto nije u redu, da nesto mozda takodje nije lepo povezano itd...
 
Ne bi ti komp radio da nešto nije lepo povezano :) Proveri rukom da li mozda ima nekog elektriciteta, ali najverovatnije samo čuješ ventilatore i iz nekog razloga, zvučni talasi bas tu dolaze (to je u visini procesora).

Sve tu meni deluje da je OK.
 
Malo sam obratio paznju, kada se upali i nista se ne radi na njemu, ne cuje se nista. Cim otvorim tipa Google Chrome, opet krene to pucketanje. Nisu ventilatori u pitanju.

Pomenuh drugaru isto to kaze da se i njemu to desilo samo sto je bilo malo glasnije i trajalo je jedan dan.
 
Nađi neku dobru pesmu i opusti se.
Ne gubi vreme sa nekim nebitnim stvarima. ;)
 
To što čuješ je coil whine ili zavijanje zavojnica. Može se rešiti ako tačno lociraš koji od coilova zavija, i preko njega se pištoljem nalije topljena plastika ali tako da se ceo coil zalepi za ploču. Na taj način sprečavaš rezonovanje, i coil whine nestaje. Ja imam coil whine kada mi grafička u nekim nezahtevnim igrama baca više od 500fpsa. Ali meni ne smeta. Tebi ako smeta, sada znaš šta ti je činiti.

Proveri rukom da li mozda ima nekog elektriciteta, ali najverovatnije samo čuješ ventilatore i iz nekog razloga, zvučni talasi bas tu dolaze

WTF???
 
Nazad
Vrh Dno