Šta je novo?

Outdoor wireless antena i dodatna oprema za povezivanje

cyberslav

Poznat
Učlanjen(a)
04.11.2020
Poruke
1
Poena
31
Pozdrav svima! Koja outdoor antena za hvatanje wireless signala je najbolji izbor za oko 50e? Imam iskustva sa TP Linkom WA5210G 12db (odlično se pokazala), ali za sad mi je to slabo. Razmišljam o nekoj grid anteni 24db. Svaki savet i preporuka su dobrodošli. Hvala unapred!
 
Samo antena ili ti treba i ap ili sve u jednom?

Koliko ti je daleko bazna stanica? Imaš google maps/earth i ruler tool, pa po tome odredi.

edit: Pošto vidim da taj tplink ima sma konektor, tako da možeš da "tutneš" i tu grid što si hteo. Ali, da li hoćeš da staviš grid jer ti je slab signal (ispod -70dbm) ili zbog nečega drugog? Ako hoćeš da ti signal bude stabilniji, neće grid pomoći (u većini slučajeva).

sWLEg3B.jpg


U prodavnicama tu do 4000 dinara. Mislim da je naša, iz Srbije, nije uvozna. Radi posao svakako. Ili to, ili sa oglasa, ima toga i po oglasima, obično nisu u haos stanju jer se ne dira (neće niko tek tako da se penje na krov i udara antenu).

Pride, ako možeš uzmi i jedno maksimum 1m low loss rp sma kabla da povežeš taj tplink i antenu (nemoj antenskim da povezuješ kao što sam video da neki stavljaju). Vidi koji ti treba, muški na muški, ženski na muški...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno