Šta je novo?

Multi monitors (problem sa povezivanjem)

weems

Zapažen
Učlanjen(a)
02.11.2020
Poruke
1
Poena
11
Pozdrav ljudi.
Imam jedan problem sa prikljucivanjem monitora na laptop. Naime, laptop ima HDMI port, dok je na monitor WGA, kupio sam adapter spojio sve, podesio Display u okviru Settingsa na Win 10 koji imam, ali uvek na monitor pise "OUT OF RANGE" umesto slike ekrana koju ocekujem da se pojavi. Graficka mi je RADEON R9(M280X 2GB), koristim Win 10 original i adapter (hdmi-wga) zasigurno radi jer je nov.
Da li imate neki savet kako da resim ovo? Inace ideja mi je samo da taj jedan monitor spojim sa laptopom kako bih extendovao ekran sa laptopa. A kada spojim laptop sa TV-om preko hdmi-ja lepo radi. Monitor je LG Flatron, pretpostavljam da to i nema veze.

Da li je neko ima slican problem ili zna u cemu moze biti problem i kako resiti?

Hvala unapred, veliki pozdrav.
 
Ako si podesio rezoluciju/frekvenciju kako treba (za taj monitor)... ne valja konverter, treba ti aktivni adapter sa 5v usb napajanjem, jer sa izlaza hdmi-a ne možeš da očekuješ struju koja bi trebala da napaja taj konverter (ne prenosi hdmi struju, možda nešto malo za detekciju i to je to).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno