Šta je novo?

naj cena za iPhone 12 pro

ciciban

Čuven
Učlanjen(a)
20.12.2002
Poruke
943
Poena
620
Gde u Srbiji kupiti iPhone 12 Pro po najavljivanoj ceni od oko 1100€?
 
Nigde.

Trenutno je najjeftinije 1350e, kod dilera.
 
Otprilike na aerodromu kad ti donese neko od prijatelja iz USA.

Gesendet von meinem SM-G9810 mit Tapatalk
 
Jel ima nekih razlika u ajfonovima za USA tržište i ovih što se kod nas prodaju, u vezi podrške za srpski jezik i tome slično?
 
Ranije je bila razlika samo u onima sa Verizon mreže, pošto su oni radili na nekim njima specifičnim CDMA frekvencijama, sa novim 12-icama je razlika samo u tome što Ameri podržavaju (pored svih ostalih 5G frekvencija) i mmWave, koji se u ostatku sveta ne koristi jer je besmislen.
 
I samim tim USA modeli imaju izrezak na ramu koji je, bar meni, prilično ružan.
 
Nigde.

Trenutno je najjeftinije 1350e, kod dilera.

Tolika cena je i u Gigatronu u pretprodaji... To je, navodno "top cena", što znači cena sa popustom, ali ne znaju da mi kažu kolika je cena bez tog popusta, odnosno, kada će telefon imati standardnu cenu, jer ja, preko firme, jedino na cenu bez popusta imam popust od 20%, a ne verujem da bi normalna cena, bez sniženja, za taj telefon mogla da ide preko, recimo 175 000 din., a i tada bi me, sa mojih 20% popusta, telefon izašao 19000 din. manje od "top" cene koja je oko 159000 din. Ne znam da li i druge prodavnice traže učešće od 30% da bi se telefon mogao rezervisati za tu pretprodaju? Inače, čudno mi je da, recimo, Marvel duo ili slične firme ne mogu da ponude nižu cenu, kad je telefon u USA manje od 1000 evra (999$)...
 
Koliko se ja secam pri kupovini u Gigatronu, standardna cena + popust preko firme nikad nije bila bolja nego cena sa popustom. Svakako proveri. Odredjene firme imaju dodatni popust na nizu cenu i to je ok.

Sto se ostalih firmi tice, posebno te tipa koje daju garanciju na "software" u trajanju od 12 meseci, naravno da mogu da ponude manju cenu, ali zasto bi sebi smanjivali zaradu odmah jer ce se sve svakako prodati.
 
Ali nije verovatno da će standardna cena iphone 12 pro 128 GB biti preko 180000...? Jedino je pitanje da li ce tih modela uopšte biti u klasičnoj prodaji do nove godine, jer do tada moram kupiti telefon... A ja se nadam da bi ta cena od 159000 mogla do nove godine da postane normalna, pa da na nju dobijem popust od 20% u gotovom. A preko master card banke inteze se dobija 15 posto popusta u gotovini, a 5 posto na 12 rata...
 
Poslednja izmena:
Ne možeš preko firme na rate, sem ako se nešto nije menjalo ili ako nema firma potpisan ugovor sa gigatronom, pa je kao administrativna zabrana.

Biznis kartica, uplata preko računa ili keš. Sve je ucelo.

Jer ispada za 108k možeš da uzmeš telefon i ubiješ 50k sa tim 15% dole, pa još 20% dole.

Neverovatno, ali ako uspes super [emoji1305]

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Preko firme je u kešu, sa popustom 20 posto, a gore sam napisao ispravku u vezi master card-a, s tim da se popusti ne sabiraju i idu na cenu bez bilo kakvog snizenja...
 
Meni je samo bitno da znam da li će telefon do nove godine stići u redovnu prodaju i imati standardnu maloprodajnu cenu, na koju mogu da imam popust od firme ili na plaćanje sa intezinom karticom... Prosto ne mogu da verujem da ta cena može da bude veća od 1500 evra (najverovatnije će to biti identična cena iz sadašnje preprodaje)... Međutim, s obzirom na koronu i moguća dešavanja u SAD, nije ni isključeno da može doći do nestašice, odnosno, slabog uvoza telefona, a time i astronomskih cena, mada je taj scenario, po meni, manje verovatan...
 
Vidim da u Telekomu ima iPhone 12 pro 128GB uz Omorika 1 tarifu za 122400 din. Ista cena telefona je i u Vipu uz Neo 5 tarifu, koja je za 100 dinara niža od Telekomove Omorike 1, ali pošto ženi, krajem meseca, ističe ugovor za dosadašnju tarifu, bolja mi je varijanta da samo produžimo ugovor u Telekomu... Ne znam da li je, danas, sigurnije kupiti telefon kod mobilnih operatera ili u velikim prodavnicama poput Gigatrona (u smislu ostvarivanja garancije), ali ispadne jeftinije...
 
To ti je za privatne korisnike i ne znam da li kod njih možeš na rate da uzmeš.

Što se tiče ostvarivanja garancije. Svuda je 2 godine i ako se nešto desi, odeš u istyle i srede ti.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Za ostvarivanje garancije je isto bilo da uzmete u nekoj prodavnici bilo kod operatera. Garanciju pruža distributer robne marke (telefona) preko svojih ovlašćenih servisa. Tako da u tom slučaju i operateri dođu kao obične prodavnice. Jedino pitanje pri uzimanju telefona kod operatera je da li Vam treba postpaid ili ne. Ako se odlučite da uzmete telefon preko operatera uzmite u obzir da krajnju cenu telefona čini (pored rata za telefon) i razlika u ceni paketa sa i bez telefona. Npr. U Vipu Intarifa je 1000 din bez telefona (sa popustom kao). Ako uzmete telefon, onda je preplata (bez popusta) 1500. I da uzmete telefon za "dinar" on će po ovoj računici izaći 12000 dianra (500din razlike u ceni puta 24 meseca). Ako je rata za telefon 400 dinara, onda računajte (500 + 400) x 24 što izađe 21600.

Neki put se više isplati uzeti na rate fon a preplatu sa "popustom". Dodatno što se kod operatere cene ne gađaju sa prodavnicama. Neki telefoni izađu jeftinije kod operatera a neki znatno skuplje (pogotovo flagship modeli).

I kod operatera je najbolje juriti akcije. Znači ne uzimati odmah po isteku ugovora i fon. Ja sam pre dve godine uzeo Samsung Galaxy S9 Plus za 760eu (zaboravih koliko u dinarima). Ali sam dobio i sat koji sam odmah prodao za 200eu pa me je fon izašao 560 eu a kod mađarona na kp koštao 650 u tom trenutku. Dodatno što sam izboksovao i 6 meseci preplatu za box po dinar.
 
Stoji da treba čekati akcije sa poklonima, ali za iPhone neće niko dočekati takvu akciju.
 
Nisam ni mislio, samo nek izračuna koliko tačno izađe iphone preko preplate. Da ne bude da mu se više isplati i keš kredit da uzme na godinu dana.
 
Nazad
Vrh Dno