Šta je novo?

AMD Radeon RX 5500 XT

Nema fiksne temperature za Navi karte.

110C (za najtopliju tačku na jezgru) AMD kaže da je neki maksimum, posle kreće hardcore obaranje performansi ili čist restart računara.

Gledaj da držiš do 90C za najtopliju tačku - tjunction, mada nije baš dobar izraz za ovo, ali se izgleda tako odomaćio izraz kod Navi karti.
 
Jel se isplati spustanje voltaze? Cak i 10 stepeni da spusti bice vrh.

Inace u nekim situacijama kada igram tipa Assasins Greed, Junction temperatura hoce da dodje do 90 stepeni ali ne bas stalno i naravno Fan speed se popne do 2200-2300 i bas postaje bucno.

Ima li pomoci ovome? :)
 
Meni ne prelazi na Sapphire RX5700XT nitro+ preko 75c ni u jednoj igri (WOT,RDR2,Ghostrunner,itd) znaci da ti je jednostavno do provetravanja kucista...bilo bi dobro ako mozes nesto po tom pitanju da uradis.
 
Kuciste mi je dobro, imam 3 ventilatora ispred koji ubacuju vazduh i 1 koji izbacuje pozadi, gornji deo je otvoren. Inace u planu mi je da kupim 2 kulera da ih stavim iznad da izbacuju vazduh.

Ovo kuciste imam: https://ms-start.com/ms-titan-ii-pro.aspx
 
Jel iko koristi ovu grafiku i da li cuje neko pucketanje pozadi i sustanje kada se pusti youtube i igraju igrice? Isto se desava i sa Sapphire RX 5500 XT.

Kad obrisem AMD driver, sve je ok , nista se ne cuje. Cim ga instaliram opet, opet se cuje :/
 
Jel ti se to i dalje desava? Posto mene ista karta interesuje za kupovinu..
 
Nazad
Vrh Dno