Šta je novo?

Problem sa GTX 1070 Ti

Petronije92

Poštovan
Učlanjen(a)
14.05.2014
Poruke
2
Poena
51
Pozdrav svima, da li bi mogli da mi pomognete oko sledeceg problema: Graficka Gigabyte GTX 1070 Ti Gaming 8G u normalnom rezimu radi na 45 stepeni sa iskljucenim ventilatorima. Kada pokrenem neku igru (Mafia DE, RDR2, SOTR), bilo da je sve na low ili high, vec u game meniju skace na 99% usage i temperatura se vrti na oko 94 stepena celzijusa, sama igra zamrzava na svake dve sekunde i nije moguce igrati. (Tada se i ventilatori vrte na MAX, ali njih mogu lako da regulisem preko MSI aftera). Pre dva meseca sam igrao AC odissey na visokim podesavanjima, isla je glatko na oko 80 stepeni. Ne znam sta se ovo desava odjednom, nisam nista klokovao, ocistio sam graficku, menjao sam pastu i termalpadove, i nista nisam postigao time. Imam poslednje drajvere, apdejtove. (Kuciste je veoma provetreno sa 6 arctic p12 ventilatora, ostale komponente rade savrseno: psu zalman 650w 80+ bronze, R5 2600, 16gb rama, maticna Aorus M b450 sa poslednjim biosem)... pomagajte plizz... Hvala!
 
Par ideja :
-probaj starije drajvere, neke proverene
-mozda si lose naneo pastu ?
-mozda si zakacio neki crypto miner koji u pozadini rudari (ovo neko strucniji neka kaze kako da proveris)..
 
Hvala na predlozima...
- Probacu preko dana starije drajvere pa cu javiti utiske...
- Pastu sam dobro naneo, imam iskustva sa tim
- Gledao sam u Startup sekciji, nisam primetio ni jedan sumnjivi program koji bi mi iskoriscavao gpu ili cpu... Ako neko zna bolje da me uputi u otkrivanje crypto minera i slicno, bicu mu zahvalan.
 
Nazad
Vrh Dno