Šta je novo?

Pucanje interneta

Goyakla

Slavan
Učlanjen(a)
07.03.2005
Poruke
2,655
Poena
405
Povremeno mi se dešava da mi pukne internet na računaru a pri tome wifi normalno radi. Uglavnom moram da restartujem računar da bi se konekcija vratila.
Šta može da bude problem?
 
Da se nadovezem, ista stvar, samo što je meni na računaru connected, no internet.

Dešavalo se i obrnuto. Restartovanje rutera uvek radi, ali je vikanje svaki put menjati šifru i naziv mreže i podešavanja...
 
imaš na svakom polukrštenom ruteru opciju da sačuvaš podešavanja na fajl,posle reseta samo učitaš i gotovo...

ali ako vam ti krševi što su operateri uvalili loše rade,imate opciju da im pretite raskidom ugovora i onda poneki će vam dati nešto malo krštenije (neki mid ac tp link,dlink ili edimax itd model,dual band sa tri ili četiri antene) a poneki će ponuditi da ugrade samo modem (ili je već modem instaliran i ruter služi samo za wlan i lokalnu mrežu ne i za kačenje na net) i onda samo možete da kupite polukršten ruter koji će aeonima bolje od tog cisco,zte itd smeća da radi.
 
Jeste polukrsten moj. :)
Resio sam to Windows troubleshooting, prvo je pokazao da je popravljeno, a nista nije bilo reseno, onda sam ponovo pokrenuo Windows troubleshooting i ponudio je drugu opciju i restart racunara i reseno je bilo.
Ovaj nisu oni ni uvalili, nego su mi dali samo modem, on je ostao od ko zna kad, pa ruter sluzi samo za WLAN. Ako nista, kad bude bilo potrebe naci cu novi modem za to. Ili restartovanje, pa load tog fajla sacuvanog.
Hvala. :)
 
Poslednja izmena:
modem ne bi računao da možeš da zameniš sem preko njih,svi dsl-ovi koliko znam u ovom delu sveta su super zaštićeni i nisam ni čuo da su nekom naloge i šifre davali,a ni na optici nije nešto bolja situacija naročito na sbb-u npr.čim wlan radi a lan ne nije do modema nego do rutera,proveri jel ima firmver apdejt,dal ima neki budženi poput openwrt ili padavan.
 
Nazad
Vrh Dno