Šta je novo?

Acer ovlašćeni servis za laptopove ili neki drugi - pukl

NjegovaWisost

Slavan
Učlanjen(a)
08.06.2008
Poruke
1,185
Poena
395
Ovako. Na mom voljenom Acer VX5 laptopu slomio se okvir onaj plastični oko monitora.

Negde unutra, maleni držači, ne znam kako ni sam se to desilo, *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* lik koji ga je osmislio ovakvog.
Rezultat: ekran hoće da ispadne iz ležišta ako se pokuša zatvoriti. Bukvalno, okvir oko ekrana koji vizuelno izgleda ok ćim probam preklopiti monitor krivi se i raspada - tj. okvir se odvaja od zadnjeg poklopca.

Laptop je iz 2017. i vredi ga popraviti (1050, 2xSSD od toga jedan baš brz, 16 giga rama, Core i7.... ZAvršava mi posao).

Recite mi, da l je ko imao iskustva sa ovlašćenim Acer servisom u Srbiji? Da l bi to mogli rešiti uošte (u smislu da naruče neki nov okrvir pa me to koštalo makar i 100e)?

Za neovlašćene nisam siguran ko i kako bi rešili problem. Da l je neko imao slično iskustvo? šta raditi?
 
Edit: zapravo, svi sarafi leve sarke su izleteli -_- https://ibb.co/W5wDzL8
Zamor materijala, podloske su im polomljene.

Dakle treba mi preporuka nekog ko ima iskustva kako ovu levu sarku da popravi :)
Beograd
 
Poslednja izmena:
Tako je zadnji poklopac odletio tj. podloske u njemu.

Super su i ova dva klipa ali - nemam ja ovaj alat -_-

Ako se neko seti nekog servisa neka javi
 
Pistolj za topli lepak sa lepkom je par stotina dinara. Ali OK ako ne zelis...

Mislim da bi bilo koji servis televizora ili mobilnih telefona mogao da sredi ovo.
 
Ja sam za sličan kvar slao Acer LT u Nepo i sve je bilo u najboljem redu, menjali su i poklopac i panel. LT je od mog klinca, mislim da mu je ispao pa je stradala plastika u jednom ćošku, a na panelu je bio oštećen deo gde je konektor, pa je slika čas bila ok čas sa linijama. Bio je u garanciji pa su nam u duhu dobrih odnosa sa kupcima naplatili samo okvir oko panela i poklopac, panel je bio gratis, a čini mi se i rad. Pisao sam pre koju godinu o tome. Čini mi se da sam platio nešto manje od 5000 rsd. Da li je izuzetak ili ne, ne znam, ali eto ja sam imao baš prijatno iskustvo sa Nepo servisom, ili je to možda predstavništvo Acera iniciralo. Njegova Wisosti, na tvom mestu ako ti se ne majstoriše, ja bih poslao upit za nove delove, ko zna možda se i iznenadiš sa cenom (u ovom ili onom smislu :D).
 
Poslednja izmena:
Ja sam za sličan kvar slao Acer LT u Nepo i sve je bilo u najboljem redu, menjali su i poklopac i panel. LT je od mog klinca, mislim da mu je ispao pa je stradala plastika u jednom ćošku, a na panelu je bio oštećen deo gde je konektor, pa je slika čas bila ok čas sa linijama. Bio je u garanciji pa su nam u duhu dobrih odnosa sa kupcima naplatili samo okvir oko panela i poklopac, panel je bio gratis, a čini mi se i rad. Pisao sam pre koju godinu o tome. Čini mi se da sam platio nešto manje od 5000 rsd. Da li je izuzetak ili ne, ne znam, ali eto ja sam imao baš prijatno iskustvo sa Nepo servisom, ili je to možda predstavništvo Acera iniciralo. Njegova Wisosti, na tvom mestu ako ti se ne majstoriše, ja bih poslao upit za nove delove, ko zna možda se i iznenadiš sa cenom (u ovom ili onom smislu :D).
Ovo je bas dobr ideja.

Nemam mnogo izbora, ili ovlasceni ili kilo lepila u ruke.

Meni nikad nije ispadao ili slicno, samo je ocajan dizajn sarki i zadnjeg poklopca koji ga drzi.
 
Nazad
Vrh Dno