Šta je novo?

Разлика између Noctua U12S обична браон и црна Chromax

vladakv

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
09.12.2016
Poruke
165
Poena
19
Разлика између Noctua U12S обична и црна chromax
Која је разлика између ова два кулера? Видимо разлику у боји и у цени. Зар је могуће да је само због боје разлика у цени око 20€? Или има разлике и у перформансу?
Размишљам да га узмем за i7 10700k.
 
Da razlika je samo u boji,bolje idi na nesto od SCYTHE,imas svuda review ...Po meni best buy FUMA za nesto manje od 60 e ,tisi i efikasniji i po meni ljepsi od Noctue (classic) :)
 
Zbog te crne boje daje koji stepen niže temperature. Postoji test o uticaju te crne boje na hlađenje, a polemika se vodila i temi o LC-CC-120.

Van toga, doplata od celih 20€ nije vredna tih par stepena, izuzev ako ti se u crnoj boji kuler veoma sviđa, pa eto zbog estetike.

Ne znam po kojoj ceni ga nabavljaš, ali u svakom slučaju za isti novac (na KP 76€) imaš Dark Rock Pro 4 koji je u rangu Noctue D15 od kog se razlikuje u par stepena. Ako staje u kućište on je ubedljivo najbolji izbor.

P.S. A i crn je :D
 
Poslednja izmena:
Zbog te crne boje daje koji stepen niže temperature. Postoji test o uticaju te crne boje na hlađenje, a polemika se vodila i temi o LC-CC-120.

Van toga, doplata od celih 20€ nije vredna tih par stepena, izuzev ako ti se u crnoj boji kuler veoma sviđa, pa eto zbog estetike.

Ne znam po kojoj ceni ga nabavljaš, ali u svakom slučaju za isti novac (na KP 76€) imaš Dark Rock Pro 4 koji je u rangu Noctue D15 od kog se razlikuje u par stepena. Ako staje u kućište on je ubedljivo najbolji izbor.

P.S. A i crn je :D

MS Industrial Cyclops IV Gaming. Тренутно је у њему CM Hyper 212Evo и има доста луфта. Димензије кућишта: 455x205x482mm
Подржана висина кулера: 163mm
Висина кулера Dark Rock Pro 4: 162,8mm

Значи, за 0,2мм кнапи. Постоји ризик за додатно улагање у кућиште и потенцијални проблем за рам меморију...
 
Zavisi i od visine RAM-a. Ako je viši, ventilatori se malo podignu, pa može da ne stane i kućište. Proveri specifikaciju hladnjaka i kućišta.
Rekoše da staje u Titan 2 pro.

Lično, pre bih menjao (osnovni model) kućišta nego (vrhunski) hladnjak.
Hladnjak (iz samog vrha) ćeš moći da koristiš desetinama godina, a kućište iz raznih razloga ćeš menjati mnogo češće (bio razlog izgled, izlazi, oštećenja, provetrenost, BR/DVD čitač...).
 
Umesto Dark Rock i U12s bih uzeo Fumu 2.

Kućište jeste shit što se provetravanja tiče...
 
Umesto Dark Rock i U12s bih uzeo Fumu 2.

Kućište jeste shit što se provetravanja tiče...

Хвала вам на информацијама. Урадићу следеће:
MSI Z490 Tomahawk
I7 10700k
Noctua NH D15
Corsair LPX 2x8Gb 3600MHz ddr4

Висина рама је 34мм и колико видим, пасује:

https://www.reddit.com/r/buildapc/c...amp&utm_medium=&utm_content=comments_view_all

Noctua стаје за милиметар луфта у Cyclops 4 Gaming, тако да може јааако мало да се подигне.
 
Nazad
Vrh Dno