Šta je novo?

1,5V memorija na ploci koja podrzava 1,35V

Kluzo

Slavan
Učlanjen(a)
08.10.2005
Poruke
380
Poena
320
Imam mini ITX plocu sa integrisanim procesorom Asus J1800L-C. Na ploci ide po specifikaciji sodimm ddr3 memorija 1,35V.
Ja imam samo jedan modul od 2gb 1.35V memorije, treba mi da ima bar 4gb, na ploci ima dva slota imam module od 2 i 4gb 1,5V memorije.
Kada se ubaci 1.5V memorija ploca startuje ali prijavljuje upozorenje da je podrzana samo 1.35V memorija. Ovo upozorenje se moze iskljuciti u biosu.
Moje pitanje je sta ce se desiti ako na ovoj ploci koristim 1.5V memoriju, da li mogu da kombinujem 1.35 i 1.5V memoriju u dva slota.
Da li imate iskustva sa ovim, u prvom redu me interesuje stabilnost kada budem instalirao sistem.
 
Kombinacija nisu preporučene, ili jedno ili drugo. Neretko radi i može da se namesti da sve rade na 1.5 (naponu one kojoj treba veći napon), ali neke 1.35v memorije "tripuju" kada rade na većem naponu (krenu greške u memtest-u). Mora da se proba i vidi hoće ili neće.

Stabilnost je onakva koliko su dobri moduli najslabiji moduli (ti što rade na 1.35v). Efektivno ih overklokuješ (sa naponom) da bi mečovale operativni napon drugih memorija na ploči i radile sve zajedno paralelno.

Ako su samo ovi drugi od 1.5v ubačeni, mislim da neće biti frke. Tu je samo bitna ploča da nije izbirljiva sa čime hoće da radi. 0.15 veći napon na slotovima je malo da pravi problem ploči.
 
Trenutno su mi na raspolaganju tri modula jedan od 2gb na 1866 on je 1,35v, jedan od 2gb 1333 1.5v i jedan od 4gb na 1333 od 1.5v, po tvome je najbolje da stavim ovaj od 4gb i da radi tako, mozda malo da smanjim voltazu u biosu. Ukoliko ima problema mislis da ce malo duzi memtest da pokaze
 
Ne voltažu, napon.
 
Ja je koristim kao NAS sa memorijom na 1.5v,jedno dve godine,nikakav problem.U manualu piše da obara napon na 1.35v.Takođe imam i pa aj da kažem desktop takodje 1.5v memorija takođe nikakav problem.Za kombinaciju različitih voltaža ne znam,ali bih očekivao da i u tom slučaju obori na 1.35v.

From POCO F1
 
Ja je koristim kao NAS sa memorijom na 1.5v,jedno dve godine,nikakav problem.U manualu piše da obara napon na 1.35v.Takođe imam i pa aj da kažem desktop takodje 1.5v memorija takođe nikakav problem.Za kombinaciju različitih voltaža ne znam,ali bih očekivao da i u tom slučaju obori na 1.35v.

From POCO F1

Ovo je dragoceno iskustvo, pretpostavljam da radi 24/7.
 
Otkud znam za sta ga koristis, ali svejedno i 12h dnevno je dobra kilometraža.
 
Stavio sam 2gb na 1.35V i 2gb na 1.5v i rade normalno, prosle ceo memtest, probao sam i sam 4gb 1.5v isto radi normalno, prva kombinacija u Memtestu pokazuje veci protok ocigledno zbog dual chanela tako da cu tako ostaviti (ne bih da arcim 4gb)
 
Jako simpatična ploča,za neki neobavezan surf sasvim ok,koliko se sećam i youtube tera u fullhd.Ubacio pico psu i i neko home made kućište :)
53c66351d006ec54364e2f60b1791737.jpg
57f165ea9c2835cdfed097d253267329.jpg


From POCO F1
 
Nazad
Vrh Dno