Šta je novo?

Casting PC na TV (BOX)

petar.ostoja

Cenjen
Učlanjen(a)
08.08.2012
Poruke
926
Poena
170
Postovani forumasi, imam jednu situaciju pa sam u potrazi za najelegantnijim resenjem.
Od nedavno imam TV LG 7500 i android TV BOX Beelink GT KING (crni). Zeleo bih da mogu nekako da u realnom vremenu projektujem sliku i zvuk (HDMI izlaz iz graficke karte) na svom TVu, direktno ili nekako preko boxa. PC i BOX su povezani na ruter internet (UTP) kablom, a TV je na WIFI.

Klasicno resenje je HDMI kabl, ali su TV i PC u razlicitim sobama pa je razvlacenje kabla poprilicno nezgodno.
Da li postoji povezivanje preko postojeceg mreznog kabla i nekog softvera ili neko trece resenje?

Unspred hvala na savetima!
 
Ranije je to funkionisalo na win7 preko app widi, koja je raddila samo sa intelovim procesorima i serije. Koliko se secam na win10 je prestala ta widi app da unkcionise. Pokusaj da nadjes u win 10 nesto kao cast, ili sl.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Postovani forumasi, imam jednu situaciju pa sam u potrazi za najelegantnijim resenjem.
Od nedavno imam TV LG 7500 i android TV BOX Beelink GT KING (crni). Zeleo bih da mogu nekako da u realnom vremenu projektujem sliku i zvuk (HDMI izlaz iz graficke karte) na svom TVu, direktno ili nekako preko boxa. PC i BOX su povezani na ruter internet (UTP) kablom, a TV je na WIFI.

Klasicno resenje je HDMI kabl, ali su TV i PC u razlicitim sobama pa je razvlacenje kabla poprilicno nezgodno.
Da li postoji povezivanje preko postojeceg mreznog kabla i nekog softvera ili neko trece resenje?

Unspred hvala na savetima!
Pa ako mislis da gledas na tv filmove ili tako taj multimedijalni sadrzaj koji ti je na racunaru onda mozes preko mreze.

Poslato sa Nova 5t
 
Imam Windows 8.1 i intel i5-2500K ako je to od znacaja, a graficka je AMD
Video materijal gledam na boxu kao streaming sa sherovanog foldera na kompu. Pitanje je usmereno na igranje igrica na kompu, a fizicki pored TVa.
 
Imam Windows 8.1 i intel i5-2500K ako je to od znacaja, a graficka je AMD
Video materijal gledam na boxu kao streaming sa sherovanog foldera na kompu. Pitanje je usmereno na igranje igrica na kompu, a fizicki pored TVa.
Sad ja ne kapiram kako igrati na kompu igricu a da ti tv bude kao monitor i u drugoj sobi je?

Poslato sa Nova 5t
 
Fizicki sam pored TVa, i imam mis i tastaturu (pored TVa) koji su direktno povezani sa kompom.
USB kabl (za tastaturu i mis) ide od kompa do TVa, ali mi fali HDMI (zvuk i slika). Tako da mi treba samo to resenje, ali ne bih da razvlacim kabl ako bas ne moram.
 
Fizicki sam pored TVa, i imam mis i tastaturu (pored TVa) koji su direktno povezani sa kompom.
USB kabl (za tastaturu i mis) ide od kompa do TVa, ali mi fali HDMI (zvuk i slika). Tako da mi treba samo to resenje, ali ne bih da razvlacim kabl ako bas ne moram.
Mozda neki Anycast ali mislim da bi bilo malo kasnjenja.

Poslato sa Nova 5t
 
Verujem da bi, sa telefona uvek kasni 1-2 sec.
A da li bi opcija bila kineski adapter HDMI over LAN?
Posto vec imam jedan UTP provucen koji vucem za internet za BOX, onda bih BOX ostavio na WIFI
 
Tesko da ces sta da uradis, nema sanse da ti ne kasni slika na tv-u. Sto se tice tog strimovanja igrica, mislim da ti je najbolje resenje da kupis nvidia shield i strimujes sa kompa na nju kroz lan.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Moonlight je za nvidiu on ima amd i Win8
Nemože to bez kabla
 
Instaliraj stem na pc i stem link na androidu

Sent from my Mi MAX 2 using Tapatalk
 
Instaliraj stem na pc i stem link na androidu

Sent from my Mi MAX 2 using Tapatalk

Da li je ta aplikacija besplatna?
Ima li nekih peripetija oko instaliranja ili radi bez ogranicenja?

Shield je bio u opticaju ali u tom momentu duplo skuplji od Kinga
 
Probao sam AMD i Steam link
AMD ne moze da nadje PC, a Steam kada se upari konstantno blinka ekran.

Sad, posto je jedina opcija HDMI, da li se na 15m moze ostvariti 1080p sa obzirom da ce ici preko UTP shield kabla CAT 5e i adaptera HDMI over lan?
 
Može bez problema, postoje HDMI over SFTP adapteri koji dobacuju i preko 100m (provereno u praksi) - ako je kabl pravi SFTP Cat5e punog preseka
 
Znaci da idem na pun profil, ne licnu?
Posto ima HDMI over LAN sa jednim i sa dva kabla (8 i 16 zica), da li ce to ok raditi sa jednim 8-pin kablom ili mi ne gine provlacenje jos jednog UTP kabla?
 
Nisam nikada koristio sa fly kablom, uvek sa wall (pun presek), nisam koristio ni te koji koriste 2 kabla. Možda neko drugi ima iskustva sa njima
 
Prvi ne, drugi da, ali moraš da vidiš u njegovoj specifikaciji na koliko metara radi
 
Da malo upadnem u thread, ako ne smeta :)

Pošto gledam da uzmem neki 4k TV sa sve 120Hz odzivom, mislio sam da se malo okoristim ovime i za gaming i da povežem računar sa njim.

E sad, malo sam zaplovio u (za mene) neispitana mora ovde - računar je na jednom kraju sobe, TV bi bio na drugom. Soba nije prevelika i kada se uračuna savijanje kabla po ćoškovima sobe, mislim da bi 10m kabal vršio posao. Ono što me zanima jeste da li je to predugačko da bih mogao da koristim 4k@120 ?

I da li su potrebni neki adapteri da bih to nekako regulisao, pojačao signal ili tako nešto ?

Isto tako, da li sam dobro razumeo da su kablovi manje-više nebitni u celoj priči - odnosno ne postoji "hdmi 2.0" kabal - sama specifikacija uređaja određuje propusnu moć, dok kabal tu ne igra neku ulogu ?

EDIT: zaboravih da pomenem - 4k@60 je takođe i više nego prihvatljivo.
 
Poslednja izmena:
Kabl je najbitniji. Na tu razdaljinu treba ti sto kvalitetniji hdmi 2.1 kabl. Jeftinije ja da premestis komp. 10m odgovarajuceg kabla koji na toj razdaljini daje 4k120 kosta puno i poprilicno sam siguran da nema kod nas da se kupi. To nisu bakarni kablovi. HDMI 2.1 do 3m su bakarni.
 
Poslednja izmena:
Kabl je najbitniji. Na tu razdaljinu treba ti sto kvalitetniji hdmi 2.1 kabl. Jeftinije ja da premestis komp. 10m odgovarajuceg kabla koji na toj razdaljini daje 4k120 kosta puno i poprilicno sam siguran da nema kod nas da se kupi. To nisu bakarni kablovi. HDMI 2.1 do 3m su bakarni.

Ako premestim računar, onda mi treba duži DVI-D kabal - koliko vidim, 10ak metara DVI-D kabla ne bi trebalo da ima problema sa 1080p rezolucijom koju i dalje koristim na monitoru, ali tu je onda i pitanje periferija, s obzirom da mi ni tastatura ni miš nisu bežični.

A kada kažeš "nisu bakarni kablovi" - misliš na optičke ? Nisam u Srbiji i nije mi teško naći takav kabal samo što vidim da imaju poprilično finu cenu.
 
Da opticki i kostaju preko 120 evra. Pritom moras bas paziti jer se desava da kabl od 150 evra ne moze da isporuci ono sto pise na kutiji.
 
120 hz je više forward looking jer i dalje nisam siguran da li ću u toku naredne godine uzimati neku od novijih konzola ili jednostavno uložiti taj novac u računar. Trenutno je u stanju da tera 1440p sasvim prihvatljivo, ali čisto razmišljam za ubuduće - zato i napisah da je i 60fps i više nego prihvatljivo.

Što se optičkih kablova tiče - našao sam dosta niže cene sa navodnom specifikacijom 4k@60 pa ću to isprobati.

Hvala na predlozima / potvrdama, valjda će se kabal ispostaviti kao funkcionalan :)
 
Nazad
Vrh Dno