Šta je novo?

Podešavanje Eterneta (svi detalji tu, greška je podvučena)

Andrejee

Poštovan
Učlanjen(a)
01.08.2019
Poruke
137
Poena
50
Pozdrav. ::)

Kako da rešim ovo?

Ruter je tp link w3740n.
Eternet kabal radi. Krajnji delovi se normalno priključuju u ruter, odnosno komp.
Koristim Wifi od istog rutera. Povezao sam kabal preko rutera do kompa, nece, a povezao sam i preko uređaja od kablovske direktno na komp, neće.
Na ekranu ne svetli lampica PC ona.
Imam dva eterneta u Control Panel - Network Connections. Dva drajvera. Prvi je Qualcomm Atheros AR8131 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.30)
Drugi je IC Plus IP100A 10/100 Fast Ethernet Adapter.
Za oba stoji network cable unplugged.

Na stranu što ne mogu da koristim nijedan (probao sam i bez Wifi adaptera USB to uključivanje kablova), bilo bi dobro ako bih osposobio oba, ali to ne može?
Radio sam fiks prema ovom upustvu
https://windowsreport.com/ethernet-problems-windows-10/#1

Sa prvim eternetom, drajverom postoji neki problem, piše da radi normalno, ali u drugom tabu piše da je potrebna instalacija.
Network connections are enabled.
Probao sve portove i na ruteru, ništa. Jedino kada taj kabal koji povezuje ruter i uređaj od kablovske u crnom ulazu na ruteru, prebacim u ostale ulaze aktivira se pc lampica, ali samo kada kabal od eterneta nije povezan.
Detalji eternet konekcije su isti (properities) za obe. Klasično, išao sam na instal protokol za oba, restartovao PC. Ništa.
Probao sam reset network connection iz Win10. Neće.
Probao sam da jedan disable eternet, a drugi probam (vice versa, oba), neće.
Roll back nije dostupna opcija, a za apdejt drajvera piše da je već instaliran najbolji. Za oba dva.
Isključio sam Firewall prema upustvu, restartovao, neće.

Pri troubleshoot-u mi se pojavila ova greška, ali neće uvek, nego samo kada sam zadnji put probao nešto sa troubleshoot samo jednog adaptera:
Windows couldn't automatically bind the ip protocol stack to the network adapter,

pa sam probao sve ove komande kao administrator u CMD

ipconfig /flushdns

ipconfig /registerdns

ipconfig /release

ipconfig /renew

NETSH winsock reset catalog

NETSH int ipv4 reset reset.log

NETSH int ipv6 reset reset.log

Neće. Piše da su eternet portovi diskonekted, oba dva, i piše i za Wifi dva porta da su diskonekted, a ovaj što je konekted, media conekted.
Ne znam šta dalje da radim?
Hvala. ::)
 
Update.
https://blog.pcrisk.com/windows/126...-to-the-network-adapter#check-adapter-options

Isao sam prema ovome.
Regedit nije dao uspeh.
WiredAutocinfig service sam podesio na automatic, i Wlan isti service je na automatic, ali nista ne daje uspeh.
Iskljucivanje sa shift nije uspelo.

Restartovacu, ali jedino ovde sto moze da pomogne je da preuzmem drajvere od ovih proizvodjaca (nije mi jasno kako imam dva eternet porta sa jednim kablom) ili nesto detaljno u CMD.
 
Update.
Nadogradjeni drajveri na novije verzije, oba manuelno.
Restartovano, ne radi.
Jedino sto mi pada na pamet pored CMD detaljnije od ovoga gore sto sam probao i sto nisam guglao jos, je podesavanje samog drajvera.
Pa... Disable sam opciju u power managmentu - allow this computer to shut down the device to save the power za oba drajvera.
Pojavljuje mi se greska device configured, device not started.
Device PCI\VEN_13F0&DEV_0200&SUBSYS_020113F0&REV_31\4&a314b16&0&08F0 had a problem starting.
Evo ga jedan log.

Driver Name: oem2.inf
Class Guid: {4d36e972-e325-11ce-bfc1-08002be10318}
Service: ip100Axp64
Lower Filters:
Upper Filters:
Problem: 0x15
Problem Status: 0xC00000BB

Ako ovo iko razume?

Pa opcija koja mi je ostala je podesavanje konfiguracije Eterneta obe. Stavio sam disable IEEE configuration, nista se nije promenilo. Samo mi se zablokiralo to gde stoji to. Pa sam restartovao komp.
Jedino da instaliram neki service tu? Ali otkud znam koji. Ili Authentication tab da vidim podesavanja. Imaju jos neka eksperimentisanja sa podesavanjima drajvera, ali malo.
I ono sto sam video negde a sto je najbitnije, na automatic su podesavanja za IP adresu i to, dve opcije, obe su na automatic. Da li to manuelno da uradim, ali ne znam sta da stavim u ta polja?

Ok, znam da svi koriste ovde Linux, ali za Win10, ako neko ima resenje za ovo, nek se javi.
CMD mislim da ne moze da se nadje na netu upustvo mnogo detaljno, a ne samo ovo sto sam radio gore.
Ako trebaju slike necega, stavicu ih.

Ponestaje mi ideja. Sve sam probao. Sta moze da bude problem ovde, sta da radim?
Win10 je fresh install. Nije mi jasno vise.
 
Update:


Išao sam na bridge etherneta jednog i Wifi-a.
Ne radi eternet i dalje. Bridge radi teoretski, ali nema nikakve logike to.
Je l zna neko rešenje?
 
Poslednja izmena:
"...povezao sam i preko uređaja od kablovske direktno na komp, neće."

Koji uredjaj i dali si ga iskljucio pa ukljucio i restartovao komp.?
 
Hvala za javljanje.

Upravo sam probao sve to: kabal od računara sam povezao direktno sa uređajem od kablovske (Cisco EPC3208G), isključio sam ga, pa uključio, isto sam uradio i sa ruterom tp link w3740n. Restartovao sam komp, nista. Eternet ne radi, a ni logično Wifi ne može da radi.
Cisco ima još dva porta, manje veličine od standardnih, verovatno za telefonsku liniju, ali imam kabal kojim to mogu da povežem sa ruterom da bih dobio Wifi, u slučaju da je opcija koju si predložio radila.

Na samom ruteru su portovi WAN i ostali žuti koji su označeni brojevima. U portu WAN je bio kabal koji se povezivao sa Cisco uređajem. Ja sam povezivao eternet kabal u ruter u portove one ostale brojevima žute.
Ali sam pročitao i da WAN je za Ethernet, pa sam povezao ethernet kabal i u taj port, dok sam samo prebacio kabal od Cisco uređaja u žuti deo. Nije ni to htelo.
 
Probao si sa obe eternet kartice (jednu pa iskljucis/ukljucis modem, pa drugu iskljucis/ukljucis modem)?

Probaj da podignes neki live linux sa flesa pa vidi da li ce da rade lan kartice
 
Jedan disable, druga enable, nece bez iskljucivanja modema.
Sad sam probao isto sa iskljucivanjem modema, nece.
Probao sam i live linux sa flesa. Nece.
Osteceni port mozda? Videcu sutra ako je i fiks da radim, jer on ne svetli kada ubacim kabal, sto je logicno osteceno.
https://www.youtube.com/watch?v=ttP2ZKWJrv0&ab_channel=TechSavvy

Probacu i onaj kabal da vidim sutra Ethernet to USB.
Ima jos jedna opcija - kako da otkljucam portove 1, 2, 3, 4 (imenovane tako na ruteru), ako su zakljucani? Moza su zakljucani samo, pa zbog toga kabal ne reaguje eternet, inace kabal radi provereno, opet.
Sva podesavanja su normalna, osim toga sto je neobicno sto imam 2 eternet drajvera mozda. Ali sva podesavanja su ista za oba. Sve je na automatic kako bi trebalo da bude prema upustvima.
Jedino one hidden adaptere Windowsove u Device Manager-u Wan (X), Wan (X), itd, da probam da skinem najnovije verzije - ako to moze da pomogne.

Pozdrav
 
1. uvek resetuješ prvo ruter.kako imaš na uputstvu od rutera i kako da mu onda pristupiš.
2. nije mi jasno odakle ti dva LAN-a.to neki desktop?za slučaj da su dve fizičke lan kartice odluči se za jednu (qualcomm zbog podrške vrv) a ako je integrisana mrežna plus dodatna diskretna za sad se drži integrisane,a vrati bios podešavanja na matičnoj na defaulte i proveri onda jel upaljena/enable-ovana.
 
Hvala. :)

Resetovao sam ruter X puta zbog WLAN-a samo, da trebalo je da gledam upustva za podesavanje eterneta i ono sto si mi rekao za backup WLAN podesavanja rutera u drugoj temi. Ovo je korisno za one koji imaju problem da precesljaju sve, pa neka naidju ako im se desi, a ja sam resio.

Da, dva LAN-a, fizicki kartice. Tek sam sad shvatio da ako imam dve fizicki kartice, onda moram da imam i dva prikljucka za eternet kabal.
Podesio sam u ovaj drugi, svetli zeleno dugme, sve radi. BIOS cu staviti na default da probam da li ce proraditi i Qualcom, ovo je sada IC Plus IP100A 10/100 Fast Ethernet Adapter na kom radi.
Jedina mana je sto ne radi ipv6, nego samo ipv4, ali to ne radi ni na WLAN-u ionako. Znaci to, jer Ipv6 izgleda da provajder ne pruza (Supernova) i ne znam da li imam pravo na to prema ugovoru, pregledacu, ali ipv6 prema svim podesavanjima nece. Ma nije ni bitno za sad.

Eto, na kraju je ispalo glupo, ali cu proveriti za ovaj Qualcom, on bi trebalo da je integrisani posto je ovaj drugi TPLINK preko koga je ethernet. Gledao sam female adapter od integrisanog, sve je normalno. Mozda nisam zavrnuo srafove kada sam vadio sve iz racunara, pa ponovo zavrtao. Probacu i to mozda i BIOS na default.
Hvala jos jednom.
 
Poslednja izmena:
Proverio sam, integrisana nece da radi.
U BIOS-u sam stavio sve na default settings, ali nije pomoglo. Sve sam ukljucio od LAN podesavanja u BIOS-u, ali ni to.
Radio sam firmware BIOS-a, tj. update pre oko godinu dana, zapravo i skoro sam to uradio zbog USB 2.0 portova koji ne rade kada su na "enabled", ali jednostavno nece da popravi ni to ni integrisanu karticu.
Nema veze, imam TPLINK, pa kad budem morao da menjam maticnu, uzecu neku, ovde ima dosta dobrih i boljih PC konfiguracija od mog i polovnih na oglasima, kad bude vreme.
Hvala jos jednom.
 
Nazad
Vrh Dno