Šta je novo?

Nestao folder

stavrov

Slavan
Učlanjen(a)
10.04.2005
Poruke
200
Poena
319
Jednom folderu ne mogu vise da pristupim. Odjednom ga nema medju ostalim folderima - i preko Total Commandera i preko Win explorera. Sistem je Win 7 na SSD-u, a nestali folder je na HDD-u. Nije "hidden". Zauzimao je najveci deo HDD-a. HDD i dalje pokazuje malo slobodnog mesta - isto kao i pre nestajanja foldera, a preostali folderi zauzimaju tek malo mesta. Kada izvrsim pretragu po imenu nekog fajla, dobijem spisak i sa fajlovima iz tog foldera - indexing option jos uvek pamti te fajlove. Iz spiska koji izbaci pretraga ne mogu da otvorim fajlove iz tog foldera - izbaci mi gresku "Can't open or find the file". Ako uradim desni klik na fajl pa na opciju "Open file location", dobijem poruku:
Naslovna linija "Location is nota available."
Sadrzaj prozora"
"(Ime fajla sa putanjom) refers to a location that is unavailable. It could be on a hard drive on this computer, or on a network. Check to make sure that the disk is properly inserted, or that you are connected to the Internet or your network, and then try again. If it still cannot be located, the information might have been moved to a different location."
Prethodnih dana mi se desilo da Win prestane da vidi ceo disk - nema ga u Bios-u. Stanje se popravilo kada sam izvadio i vratio kablove za podatke i napajanje.
Neka ideja?
 
Očigledno je file system oštećen. Uradi neki fsck ili tako nešto.
Pozdrav
 
Moze li neki program da se upotrebi za ovo?
 
Bekapuj što pre šta ti je važno a tog SSD-a
 
chkdsk nije pomogao
 
Mini Tool Partition Wizard pa opcija Restore Partition, uradi detaljan scan pa vidi da li moze da vrati folder. Ako ne moze, koristi neki program za vracanje podataka, Active File Recovery, GetDataBack i slicno.
 
Ahm. Malo mi je neverovatno da na ovakvom forumu stariji članovi zaboravljaju osnove :)
Osnovne suštinske razlike između harda i ssd-a. Najveća prednost ujedno i najveća mana.
@stavrov
Ponavljam - bekapuj šta ti je bitno sa tog ssd-a i ne pouzdaj se više u njega uopšte.
 
Ama pročitaj prvi post, pa onda piši odgovore... HDD je u pitanju, a ne SSD.
Pozdrav
 
Izvinjavam se, skroz sam prevideo da je folder na hdd-u, iako sam tri puta čitao post...krečana hebga

Za povraćaj podataka pokušaj sa File Scavenger-om. Ni manjeg alata ni većeg učinka.
Najpre odradi sken tog harddiska HDD regeneratorom. Sa butabilnog fleša (strelec).
 
Poslednja izmena:
Da javim feedback, jer treba i drugima da koristi. Active File Recovery je zavrsio posao. Prepoznao je da su podaci u skrivenim folderima koji su imali "found" u imenu. Preko tog programa su oporavljeni na drugi HDD.
Hvala i pozdrav
 
Found.000, found.001 itd su posledica chkdsk-a, pronađeni fajlovi sa nekom greškom u formatu ili čeksumu. Retko kada mogu da se povrate.
 
Nazad
Vrh Dno