Šta je novo?

OnePlus Nord N10 i N100

Ja mislim da nemaju neku preteranu zaradu od OnePlus modela ( mislim na sve one ne nord ) pa su odlucili da krenu u invaziju sa ovim nord jeftinijim modelima. Jos malo pa cemo imati novi xiaomi
 
Ma kakvi, One Plus je flagshipovima odavno ušao u "prvu ligu" ali otkad su flagshipovi sve skuplji a mid range sve bolji, tu su prešli velika većina kupaca, a time i zarada. Glupo je imati premali portfolio uređaja u Android ekosistemu.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
N10 izgleda kao dobra kupovina za onoga kome amoled nije naročito bitna prednost u odnosu na LCD... Ako sam razumeo taj telefon bi trebalo da bude 40-50e jeftiniji od Norda.

A ovaj N1000 je već bezborazno skup... Za jedan entry telefon stvarno previše, mislim SD 460 i 720p za pare za koje možeš da kupiš pošten Xiaomi ili Realme.
 
opet je nord za malo više para dosta bolja kupovina, čudna mi je pozicija oba modela...n100 posebno, kao da je iz nekog vremeplova iskočio...
 
Mislim da je glavni fazon da ih ponude zvanično u Evropi i posebno u US, gdje Xiaomi nema prisustvo u dalje. Zato i cijene i sve.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Slažem se...

Podseća malo na Xiaomi filozofiju, da se pokriva taj srednji segment taman tu negde na svakih 50-tak e. Možda je nagoveštaj hiperprodukcije u budućnosti.

Ali ovaj N100 je stvarno prepotentan sa cenom. Mislim ima već par SD 460 720p telefona, i sve je to entry level, kao recimo Nokia 3.4, imaju i oni svoju budžetsku ciljnu grupu, ali zato ne koštaju kao N100.
 
Nisam pratio,jesu ovo novi modeli??? Ovi poceli kao xiaomi
 
Jesu, juče imali premijeru, narednog meseca stižu u Evropu.
 
N10 je mrtav vec na startu, kao i mnoge druge u cenovnom rangu 250-350e ubio ga Poco X3...
Kod nas lagano preko 100e ce biti jeftiniji Poco.
 
Istina...

1+ je u fazonu Nokie sa ovim telefonima sada, skupi LCD telefoni čiji se pandani po performansama mogu naći mnogooo jeftiniji kod drugih.

No dobro, kapiram da su ovo telefoni za one kojima je 1+ oduvek bio skup a želeli su ga, a Nord je taman dovoljno izvan budžeta.

Doduše ovaj N10 putuje posle Evrope na američko tržište. Ja sam se iznenadio uopšte da N10 stiže ovde, jer je u startu rečeno da Nord neće biti dostupan u SAD ali hoće drugi telefon iz serije.
U Americi sigurno da više očekuju nego ovde.
 
N10 je direktan konkurent pocu X3, cena mi je nesto veća i nema smisla pored Norda koji je 30-ak € skuplji.
Biće solidna kupovina kad se cena normalizuje i padne na ispod 300e. Sasvim solidne specifikacije. Sve je to ok, ni previše mana ni prednosti.
Ovaj N100 će biti isto ok kad cena bude na prihvatljivih 150-ak eura.
Šansa da se proba oxygen nezahtevnim Korisnicima sa odličnom baterijom.
Verovatno Xiomi nudi malo više na papiru ali verujem da će biti ovaj N100 solidan za tih 150-ak €
 
Pa nije bas nesto veca, nego dobrano veca cena u odnosu na poco x3.
N100 lagano na 200e...sto je sumanuto, no dobro.
 
N10 5g us startu dolazi sa 128GB, cena X3 128GB u Evropi je malo ispod 300e što je 50e manje od N10.
Kad se N10 spusti na oko 300 a X3 270-80 razlika će biti minimalna pa ko sta voli
 
Ma uopšte ne bi trebalo dovoditi ta dva telefona u isti koš, barem ne objektivno... N10 je pre svega 5G midrejndžer za SAD, tamo gde je već sada bitno što je 5G i tamo gde nema "kineskih" midrejndžera kao u EU, iako su Kinezi svi jel...

Ali da, u poređenju sa X3 na startu deluje apsurdno u cenovnoj razlici, međutim ima tu nekih nepremostivih prednosti koje mogu biti nekome, kao što je veličina, manji prosto telefon, kao što je Oxygen OS u odnosu na MIUI koji je opet svakako bolji, bolja i ažurnija podrška...

Ja uvek kažem za ove nove Xiaomi telefone, koliko god oni bili dobar hardver za pare kod mene bi u startu otpali zbog gabarita, a verujem da nisam jedini koji tako razmišlja.
 
Hah, eto, dva telefona kao jaje jajetu skoro, još Realme koji dolazi iz iste kuće kao 1+.

Ali eto, kod nekih postoji prosto ta cena brenda koja se preplaćuje.
 
stiče se utisak da se oxygen os vidi kao neki high end momenat...i da to vredi neke premijum takse...

i izgleda popularno da u trash telefone stavljaju baterije od 6000 ili 7000mah ne bi li se neko prevario...
 
Poslednja izmena:
Ma uopšte ne bi trebalo dovoditi ta dva telefona u isti koš, barem ne objektivno... N10 je pre svega 5G midrejndžer za SAD, tamo gde je već sada bitno što je 5G i tamo gde nema "kineskih" midrejndžera kao u EU, iako su Kinezi svi jel...

Ali da, u poređenju sa X3 na startu deluje apsurdno u cenovnoj razlici, međutim ima tu nekih nepremostivih prednosti koje mogu biti nekome, kao što je veličina, manji prosto telefon, kao što je Oxygen OS u odnosu na MIUI koji je opet svakako bolji, bolja i ažurnija podrška...

Ja uvek kažem za ove nove Xiaomi telefone, koliko god oni bili dobar hardver za pare kod mene bi u startu otpali zbog gabarita, a verujem da nisam jedini koji tako razmišlja.

Da li je neki skin bolji od drugog, je cisto subjektivno misljenje tu danas neke objektivnosti ne moze biti, ner su svi proizvodjaci dosta poradili na svojim skinovima jos poodavno....
Sa tim u vezi, meni kao nekome kome je klot android i skinovi bliski njemu odbojni (najblaze receno) MIUI je miljama ispred. Ali to je dakle subjektivan stav.
 
Da, naravno, ne može postojati veći subjektivi dojam od skina telefona, nego rekoh da može značiti ako neko baš polaže u te razlike.
 
sa ovom objavom da će ovi telefoni dobiti samo android 11 praktično su torpedovali ove telefone...i pre nego što su se maltene pojavili na tržištu...verovatno to generalno mnogima nije bitno, ali kupci one+ su ipak mislim kategorija koja vodi računa o tome...onaj kome nadogradnje i apdejti nisu bitni verovatno i ne zna šta je to one+...
 
Torpedovali su ih u startu sa cenama, odnsno sa paketom koji se dobije za taj novac....I Nord je isto jako skup za ono sto nudi.
 
1+ izgleda izgubio kompas... Em što su preterali sa cenom ova dva modela, em što skoro isti hardver postoji za dosta manje para kod "konkurenicje" koja je zapravo iz iste kuće kao oni, em sad ta odluka o podršci koja je čisto blamiranje.

Izgleda je da Nord za 1+ bio ono što bi u muzici rekli "one-hit wonder". Na ovaj način 1+ nema šta da traži u srednjoj kategoriji, pa čak ni kod zagriženih fanova, kojih svakako ne može preterano biti jer su se praktično tek spustili ka široj publici.
 
za nord 100 se naknadno otkrilo ( šta god to značilo) da ima 90hz ekran...mada mu to opet ne pomaže dovoljno...
 
Ne znači ništa...

Nema šanse da 90Hz radi valjano uz SD 460, tu je zagarantovan lag, makar sporadično.
 
Vjerovatno je adaptivno 90Hz.
Kada osjeti da ne može (vadi ga).

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Ima li neko ovaj N100.Trazim za poklon nesto a vidim ga na oglasima za oko 100e.Kako se pokazao?
 
Jel ima iko N10 5G... buraz zagrizao da menja svoju Nokiju, svidja mu se 1+ oduvek ali nije pri parama da kupi Nord.

Jel istina da nece mrdnuti dalje od Androida 11?
 
Nazad
Vrh Dno