Šta je novo?

Preporuka za laptop do 1300€ (150,000 din)

Borabgd

Poštovan
Učlanjen(a)
01.05.2014
Poruke
21
Poena
54
Pozdrav svima!

Jako bi mi značila vaša pomoć u odabiru laptopa za posao (web development).

Ono što mi je važno:
Laptop će raditi minimum 10h dnevno, sa dosta procesa i otvorenih tabova.
Konfiguracija (i5 - i7, minimum 256 nvme (poželjno 512gb), 16gb rama, malo bolja grafika za povremeni rad u programima iz Adobe paketa (PS, AI, XD)).
Koristiću 2k monitor kao drugi monitor (poželjno je da imam sve portove na laptopu 2 usb, 1hdmi, ali ukoliko nemam možete mi predložiti i neki dobar hub)
Poželjno je da bude 14", ali nisam siguran koliko je to dobro zbog hlađenja (bitno je da bude hladan i tih u radu).

Izbegao bih gejmerske laptopove i macbook.

Od modela sam gledao sledeće:

1. https://www.bcgroup-online.com/lapt...tel-iris-plus-backlit-win10home-srebrni-64944

2. https://www.ctshop.rs/asus-ux425ja-...-512gb-ssd-intel-iris-plus-win10pro-sivi.html

3. https://www.bcgroup-online.com/lapt...16gb.-ssd-512gb.-nvidia-mx-350-.-win10)-65203

4. https://www.bcgroup-online.com/lapt...035g1.-16gb.-256gb-ssd.-fp-(20sl00kxya)-66386 (Znatno jeftiniji model, ali mi se čini kao pouzdan, šta mislite?)

Unapred se zahvaljujem svima na predlozima i sugestijama.
 
Ako kucas dosta, Lenovo ima najbolju tastaturu gotovo sigurno. Ako neces puno da nosis ipak je predlog neki gejmerski jer ima bolje hladjenje od ovih tankih i samim tim su i tisi. Lenovo Legion ti daje sve nabrojano, jedino neki Thinkpad je bolji. Gledaj i novi Ryzen 4000 koji je hladniji od Intela.
 
@djalf hvala na odgovoru! Razmotrio sam i Thinkpad-ove. Za sad imam raznih favorita.

Treba mi pomoć. Koja je realna cena za ovu konfiguraciju?

AMD Ryzen 7 4800H
512GB SSD
16GB
GTX1650ti 4GB
 
Šta si uzeo?
 
Zanima I mene, ako je to konfiguracija koju su gore naveo
 
Делује као Acer nitro 5 по наведеним спецификацијама[emoji3]

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Čini se.

Nitro je ok, izrada kao laptop od 600-700e (samo je čvršći), ali konfiguracija je dobra. Izgled meni nije nešto, previše je gejmerski, oni izduvi su mogli biti normalniji. Temperature su odlične. Možeš da ga forsiraš koliko hoćeš dok je na 35W tdp-a, temperatura ne prelazi 65C, dok se ventilator jedva čuje. Može da se promeni TDP na 60 (do 60W sam probavao, ali vidim da neki guraju i dalje, do 80W) i da temperature dođu do 80C, dok ventilator jedva ubrza još, a performanse minimum 15% veće (nisam se dalje mlatio sa time, samo sam hteo da vidim do koliko može da ide). Renoir Mobile Tuner sam koristio za to čačkanje.

Ko hoće dobro hlađenje, to je to. Izgled mi je meh... NVMe disk unutra je standardno 2500/1000 i nešto read i write. Nisam gledao koji je ssd unutra, samo sam bacio pogled na AS SSD Bench na brzinu. Baterija drži. Po onome što sam video, realan rad (office, net, itd) minimum 5-6 časova, kad ga nisam dirao, pisalo je 10-ak časova. Jedina mana je što nisu stavili 1tb nvme disk, 512gb za cenu ovog laptopa mislim da je malo.
 
Poslednja izmena:
Ako mu pogledas istorijat postova, u slicnom maniru je postavio svaki thread/pitane u poslednjih 5god. :d
I samo tada i pise.
 
Hah, pa bas lepo od njega, iskoristi forumase ko qrrve pa onda cao :D
 
To radi većina članova kojima treba pomoć.

Imate 2 opcije: pomozite ili ne, ostalo nije vredno da odvajate vaše slobodno vreme.
 
Pomognu ti odgovori i drugima jer ovo je forum, da mu pomazete preko privatnih poruka svi komentari bi imali smisla.
 
Ma ne smeta to meni, nego eto, nije bas po bontonu, pa ako moze sledeci put nek kaze sta je epilog, I to pomaze drugima da ne moraju da pitaju isto to
 
@ shatroghistro

Tačno. Uvek treba da se napiše kako je problem rešen jer neki koriste pretragu i ne postavlaju pitanja kad imaju problem.
A moj post je bio malko ironičan i nisam mislio ništa loše.:D
 
Poslednja izmena:
Oni koji su razumeli - razumeli su. :d
 
Tek sada vidim ove odgovore, sasvim slučajno. Uopšte nisam učestvovao u diskusijama do sada, izvinjavam se svima.
Ukoliiko nekog i dalje zanima model, pišem detalje u nastavku.

HP Pavilion Gaming 15-ec1034nm
CPU:
Ryzen 7 4800H
M.2: 512GB
RAM: 16GB
GPU: GTX 1650 Ti

Laptop radi i dalje kao prvog dana, odlično se pokazao. :)
 
Hah, pa bas lepo od njega, iskoristi forumase ko qrrve pa onda cao :D
One bar budu placene , pre ko robove haha
Tek sada vidim ove odgovore, sasvim slučajno. Uopšte nisam učestvovao u diskusijama do sada, izvinjavam se svima.
Ukoliiko nekog i dalje zanima model, pišem detalje u nastavku.

HP Pavilion Gaming 15-ec1034nm
CPU:
Ryzen 7 4800H
M.2: 512GB
RAM: 16GB
GPU: GTX 1650 Ti

Laptop radi i dalje kao prvog dana, odlično se pokazao. :)
Trebao si cekati da se omasove kod nas novi laptopovi sa RTX 3060 , tipa Lenovo Legion ima nove modele za 2021 sa Ryzen 5600 , RTX 3060, 16Gb rama, 512gb SSD i 17,3" displejom za 1080e u EU . Verujm bice slicna cena i kod madjara, kad stigne i kod njih, posto je prodaja zvanicno pustena 20.04 i jos ih nema puno na trzistu .
 
Trebao si cekati da se omasove kod nas novi laptopovi sa RTX 3060 , tipa Lenovo Legion ima nove modele za 2021 sa Ryzen 5600 , RTX 3060, 16Gb rama, 512gb SSD i 17,3" displejom za 1080e u EU . Verujm bice slicna cena i kod madjara, kad stigne i kod njih, posto je prodaja zvanicno pustena 20.04 i jos ih nema puno na trzistu .

Bio mi je potreban prenosni računar hitno pa nisam mogao da čekam (kupio sam ga pre 7 meseci), svakako mi i ovaj završava posao i bolje nego što sam planirao, zadovoljan sam.
 
One bar budu placene , pre ko robove haha

Trebao si cekati da se omasove kod nas novi laptopovi sa RTX 3060 , tipa Lenovo Legion ima nove modele za 2021 sa Ryzen 5600 , RTX 3060, 16Gb rama, 512gb SSD i 17,3" displejom za 1080e u EU . Verujm bice slicna cena i kod madjara, kad stigne i kod njih, posto je prodaja zvanicno pustena 20.04 i jos ih nema puno na trzistu .
Jel može link do tih modela koje si video u EU?
Ukucah samo Lenovo Legion ali ne nalazim ništa slično po približnoj ceni: https://geizhals.de/?fs=Lenovo Legion&hloc=at&hloc=de&cat=nb&sort=p
 
Ma zaboravi da ćeš da imaš 3060 laptop za tu cifru...u americi ih nema još ispod 1500$
 
Evo za 1500e 17" IPS 144hz, ryzen 5800h, 16gb rama, 1tb ssd, gtx3060 6gb.


Ako ti nije glomazan, odlican laptop za te pare...ja imam y540 17" koji je 2 generacije stariji, ali slican dizajn itd i super je... :)
 
Evo za 1500e 17" IPS 144hz, ryzen 5800h, 16gb rama, 1tb ssd, gtx3060 6gb.


Ako ti nije glomazan, odlican laptop za te pare...ja imam y540 17" koji je 2 generacije stariji, ali slican dizajn itd i super je... :)
To je za 50% veća cena u odnosu na onu koju je @wolf87 dao. Meni ne treba gejmerski, već neki za surf, ali kvalitetniji. Ako već gledam nešto od ~1.000€ (mada bi mi više odgovaralo da je prema 600€), i ako za taj novac ima gejmerski, onda bolje da uzmem takav. Više mi i odgovara da uzmem u inostranstvu, nego da ga kupujem ovde pa nosim tamo...
Inače bi mi najviše odgovarao neki kao poslovni (nalik na Lenovo ThinkBook), ali sa Ryzen procesorom, dobrim ekranom i dobrom baterijom. Čak je i integrisana grafička dovoljna (uz 16gb RAM-a).
 
To je za 50% veća cena u odnosu na onu koju je @wolf87 dao. Meni ne treba gejmerski, već neki za surf, ali kvalitetniji. Ako već gledam nešto od ~1.000€ (mada bi mi više odgovaralo da je prema 600€), i ako za taj novac ima gejmerski, onda bolje da uzmem takav. Više mi i odgovara da uzmem u inostranstvu, nego da ga kupujem ovde pa nosim tamo...
Inače bi mi najviše odgovarao neki kao poslovni (nalik na Lenovo ThinkBook), ali sa Ryzen procesorom, dobrim ekranom i dobrom baterijom. Čak je i integrisana grafička dovoljna (uz 16gb RAM-a).

Ceska republika, verzija sa OS oko 80e skuplja. Kurs krune oko 26-26 kruna za1e.
Post automatically merged:

Ma zaboravi da ćeš da imaš 3060 laptop za tu cifru...u americi ih nema još ispod 1500$

Zato ima u Ceskoj😅
 
Evo i u Slovackoj, ako nekog buni cena u ceskim krunama...


Verujem da svako zna nekog da radi u Slovackoj, pa valjda moze da vam prenese🙂
 
Nazad
Vrh Dno