Šta je novo?

Kako ozvučiti prostoriju?

Dominator08

Slavan
Učlanjen(a)
25.08.2007
Poruke
438
Poena
320
Aj da probam sa pitanjem, možda je neko od vas imao iskustva sa sličnim
radi se o tome da treba pronaći najjednostavnije moguće rešenje za ozvučavanje manje prostorije, dakle mikrofon + zvučnici. Rešenje je potrebno da bude bukvalno 'for dummies' s obzirom da bi ozvučenje koristio veći broj ljudi, koji slabo barataju tehnologijama, pa bi bilo idealno kada bi moglo da funkcioniše po principu 'uključi / isključi', kako neko ne bi morao non stop da čuči pored njih i da im podešava opremu, a i s druge strane da bude što manje mogućnosti za nekom greškom u podešavanjima, mikrofonijom ili sl.
Sve što mi pada na pamet ne igra igru, jer neki pasivni zvučnici treba da idu sa miksetom, prijemnikom za mikrofon i samim mikrofonom, što je sve em komplikovano em skupo,
a aktivne kompjuterske zvučnike da povežem sa nekim kompjuterskim mikrofonom (preko kompjutera, tj. zvučne karte) još bi možda i završavalo posao, ali je problem što zvučnici ne mogu da budu pored samog kompjutera, nego bi trebalo da budu na plafonu, na nekih desetak metara od računara..

da li neko ima ideju kako ovo rešiti?
 
Nisi naveo budžet i količinu zvučnika . Takođe, koja snaga zvučnika je potrebna?
Ovako, na prvu, postoje aktivni zvučnici sa ulazom za mikrofon. Uglavnom imaju bazična podešavanja ( gain, bass, treble i on - off prekidač). Jednom se podesi i onda samo, uključi- isključi.
 
Budžet nije problem u suštini, 500 - 1000 €. Zvučnika bi bilo 2 - 4, e sad za snagu stvarno ne znam pošto nisam upućen pa ne umem da procenim. Recimo logitech z623 sa pola snage, ma i manje od toga, završava posao.
 
sam si sebi dao odgovor...ukoliko ti se sviđa kako zvuči taj plastikaner
 
Nažalost nisam, pošto npr. te zvučnike ne mogu okačiti na plafon niti oni mogu biti udaljeni od subwoofera više od nekih metar, metar i po, s obzirom da imaju integrisane kablove
 
Nazad
Vrh Dno