Šta je novo?

Adekvatan TV za PlayStation 5?

faxcool

Slavan
Učlanjen(a)
30.10.2004
Poruke
1,250
Poena
395
Kako sam naslov kaže, tražim TV koji bi bio dobar za PS5. Otprilike znam šta treba da gledam u specifikaciji, ali tržište je potpuno preplavljeno raznim modelima svih živih brendova i uopšte nisam ubeđen da danas važi pravilo da je poznatiji brend nužno i bolji.

Dakle, ako je neko ovo obradio temljenije, voleo bih da mi baci preporuku za TV veličine do 50'' i sa cenom do ~50.000 RSD. Inače, TV ne mora biti dostupan isključivo u maloprodajnim radnjama kod nas, svakako igra i KP opcija, samo ne znam koliko je to danas izvodljivo zbog aktuelne situacije sa granicama itd.
Hvala unapred.
 
 
Poslednja izmena:
50K za tv na kome bi igrao PS5 od 60 i kusur hiljada? Svejedno ti je za te novce, nijedan nije dobar.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Ma da, svi kući imamo televizore od 3000€, a sve ispod 1500€ ne valja, a pola ovih koji tako pričaju do juče su gledali Srećne ljude na EI Niš...

Momak je kulturno pitao za savet, valja mu odgovoriti.

Da dam svoj doprinos, po datim parametrima i po trenutnim cenama, do 50k, ja bih poredao:

1. Hisense 50A7500F
2. TLC 50EP660
3. Hisense 50A7100F (ako baš hoćeš dodatno da uštediš)

Hisense ima vidaa OS, TLC android, ako ti je to bitno...

Nažalost nisi napisao koji panel preferiraš, ovo su sve VA paneli sa Direct Led... Naravno lažnih 10bit, osvetljenje oko 300 nita, sve su to boljke "non-premium" modela, ali nije baš sve da ništa ne valja, za 99% korisnika će biti sasvim dovoljni... Naravno na HDMI 2.1, i više od 60 herca osveženja na 4k rezoluciji zaboravi za taj novac, jer to nema ni za duplo više para na ovoj i većoj dijagonali...

Naravno preporuka je da sačekaš crni petak, možda bude nekih akcija, pa i neki Sony, LG ili Samsung te dijagonale upadne u cenovni rang do 50k...
 
Poslednja izmena:
@kure1982 probao si da me demantuješ a onda u svom pisaniju samo potvrdio moj odgovor. Svejedno je šta se uzima za te novce, neće se videti pun potencijal PS petice.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
@kure1982 probao si da me demantuješ a onda u svom pisaniju samo potvrdio moj odgovor. Svejedno je šta se uzima za te novce, neće se videti pun potencijal PS petice.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

To da, u pravu si...
Nisam shvatio da će namena biti isključivo i samo PS5...
A nije baš da ništa ne valjaju ti za 50k...
Prosečnom korisniku će i takav TV poslužiti vrlo dobro, svakako vlada solidna skepsa po pitanju da li će PS5 sa ovim hardverom moći gurati igre na 4K u 120 herca, pa samim tim i hajp da svaki vlasnik PS5 mora da poseduje i HDMI 2.1 TV gubi smisao...
 
Evo da se ubacim i ja ako smem. Imam trenutno lg oled 55 c7, koristio sam ga za PS4 obican, i Netflix. Ako bih radio upgrade sta bi bilo prvo sledece sto bi ste uzeli u obzir i sta bih time dobio? Generalno ne zalim se trenutno, ali ako cu bas nesto da propustim mogu da razmislim o zameni...
 
Nista nece biti specijalno veliki update za PS5.
Cak i da uspe neku "tetris grafika" igru da pogura na 120fps...apsolutno nista neces propustiti sto igras na 60Hz.
Te razlike ljudi jedva vide na PC-u sa misem, a na konzoli i dzojstiku ce svakako biti mizerna.

Ako bas hoces, jedino da uzmes LG CX, nista drugo nema logike.
 
za PS5 treba televizor koji podržava HDMI 2.1 a takav nema za te pare. Hisense, koji je ovde predložen, ne podržava HDMI 2.1 ni u najjačem ovogodišnjem modelu (U8QF, tj 55U8QF i 65U8QF)
HDMi 2.1, osim 4K 120Hz, ima VRR koji je od većeg značaja za igranje

u ovoj temi je bilo nekih preporuka za TV za PS5, naravno primetno iznad ovog budžeta
 
Zdravo, vidim da he ova tema već otvorena sa sličnim pitanjem koje ja imam samo malo drugačiji zahtevi i mogućnosti

Želim da uzmem neki TV kojim ću koristiti sve prednosti PS5 danas i u narednih nekoliko godina, znači da ne propustim neku spcifikaciju na TV i kažem danas nema igrica koje to koriste (4k, 120fps ili nešto slično) pa za par godina bude na igricama, a ja nemam takav tv
Za sada moj favorit je bio Sony XH9077 ili onaj 96 a video sam da imaju neki modeli sa drugačijim daljinskim ali to je manje važno
Video sam da i samsung q70 serija podržava dosta toga ali ono što me zanima je LG, čuo sam da je od ova tri ponuđena najbolji (naravno i najskuplji) pa me zanima koji biste mi model preporučili da je tako oko 55 inča otprilike, što se cene tiče nalazio sam Sony9077 za oko 850e, (prosečno oko 1000e) ali ipak je to LCD pa za neki bolji ekran bih se i više "isprsio", tako da bi mi mnogo značila preporuka od nekoga ko se u to bolje razme, hvala puno unapred :D
 
Ja bi išao na LGNano86. Sad 49 ili 55 incha sam odluči. Kod nas u radnjama 49 inča je 109k a 55 incha je 139k. Naravno ovo je najjeftinija varijanta sa hdmi 2.1 i 120hz. Ostalo su ti oled i qled modeli koji su dosta dosta skuplji.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno