Šta je novo?

AMD+NVIDIA (dve graficke u istom kompu)

dakula74

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
08.06.2007
Poruke
826
Poena
320
Sklopio sam neki polavnjak 1700x + tomahawk b350 + 32 gb nekog rama, e sad od grafickih karti imam nitro rx 470 8 gb, a ako moze dodao bih i staru Quadro k4200, da li je to moguce i da li je neko probao da vozi dve grafike, sistem je win 10 64 bit?
 
Teoretski može ali zašto ? Zbog 5-6 monitora ili tako nešto? Pogledaj malo uptstva za ploću, naj verovatnije kad prikačiš na 2 PCIe oba će raditi na polovinu "X-a", x8 + x8 ili čak x4 na drugom slotu.
 
Pa zamislio sam da mi rx 470 sluzi za zabavu, evo sad igram Death Stranding i gura lepo (igram i Dotu2), medjutim program koji koristim za AR nesto poput Unreal engina, radi samo sa Nvidia karticama, ovaj quadro ga podrzava i lepo radi,pa mi treba za eksperimentisanje za 3d modele, e sad odustao sam da u sobu guram dva kompa, mislio sam da sa jednim sve zavrsavam i zabavu i eventualnu pripremu modela.
 
Nemoj me držati za reč, ali mislim da bi to radilo. Imao bi dva drajvera instalirana i dva ulaza u monitor. Pa prebacivao po potrebi. Da imaš 2 AMD ili 2 nVidia kartice, to bi bio problem. Druga opcija je da uzmuš dovoljno jaku profi grafičku sa kojom možeš lepo i da se igraš, tj koja je u rangu RX 470 (npr. Quadro P2000 ili P2200)
 
Nasao sam neki RTX 4000 quadro, pa cu videti da li ovu masinu da probam ovako sa dve aklrtice ili cu da stavim u nju ovog quadra.
 
Nemoj me držati za reč, ali mislim da bi to radilo. Imao bi dva drajvera instalirana i dva ulaza u monitor. Pa prebacivao po potrebi. Da imaš 2 AMD ili 2 nVidia kartice, to bi bio problem.

Što bi bio problem? Ja sam imao dve Nvidia kartice, radilo sasvim normalno.
 
Nazad
Vrh Dno