Šta je novo?

Telefon do 400€ za foto

wladymeer

Čuven
Učlanjen(a)
15.03.2009
Poruke
3,783
Poena
505
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5-4690 (3.5GHz)
Matična ploča
MSI H97M Eco
RAM
Patriot 16GB DDR3 800 MHz
GPU
NVidia GTX 1060 3GB
Storage
Samsung 840 Evo 250GB • Gigabyte GP 480GB • Hitachi HDD 2TB
Zvuk
SSL 2+ • JBL LSR305
Monitor
Hisense H39A5100
Ostale periferije
Audio Technica M50x
Laptop
Apple Macbook M1 (16/256)
Tablet
iPad 2 / iPad 3
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S20 FE
Pametni uređaji
Soundpeats Sonic
Steam
djedroid
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Umesto da kupujem neki compact koji neću nositi sa sobom, razmišljam da uložim u neki pristojan telefon

Da li da uzimam polovan Huawei Pro 30 Pro ili postoji nešto drugo što biste preporučili za taj novac?

Od stvari koje bi mogle da me zanimaju jeste po prioritetu:
1. OIS i optički zoom veći od 2x
2. Baterija
3. minimum 6GB RAM
4. da nije glomazan (imam trenutno Mi A2 i drage volje bih se zadržao na toj veličini)
 
Pa to si i sam mogao da izguglaš. Inače mnogo puta prežvakano :)
Nema takvog telefona
Inače Redmi K20 Pro...iPhone 11 Pro...S20 FE..OPPO Reno3 Pro
 
Poslednja izmena:
Telefon koji sve to ima jednostavno ne postoji.
 
Pa baš 100, malo poteže, pre će biti ~150.
 
Nisam tražio da ima sve to već da mu to bude bonus.

Gledao neke klipove i p40 pro nije baš kompletni pobednik po pitanju kamere a i prelazi budžet, i ovih 400 ulazem zbog kamere najviše - više mi se isplati premium telefon nego kompakt koji neću poneti u 8 od 10 slučaja.

Znači p30 pro i dalje optimum u ovom rangu cena?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Zašto svi zaboravljaju na Honor 20 Pro 8/256.
Odličan telefon sa odličnim k-ka.

Poslato sa YAL-L41 pomoću Tapatoka
 
Moj predlog je S10 Lite. Moze da se nadje sa garancijom od 24 meseca za taj novac, verovatno i ispod.

Honor 20 Pro isto odlican pik, ja ga ne bih uzeo zbog LCD IPS ekrana, ali dobro to ovde nije bitno, izgleda.
 
Da, kompakt poredeći ga sa A2 :)
S10 lite i baterija...kahm

Realme X3 SuperZoom? Ima za 380 na KP...
Ima i Oppo Reno 10x, za 420...
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Mi a2 je sve samo ne kompakt. Ako tebi po testovima p40 pro nije nešto specijalno teško da ćeš se usrećiti sa p30p.

Spomenuo sam poredjenje P30p vs P40p da se P40p nije pokazao bolji u svim uslovima. Daleko od toga da nije nešto.

Ako može kamera tog kvaliteta u formatu manjem od Mi A2, još bolje.

Bravo za Reno 10x, sećam se da sam ga jurio jedno vreme, proverim i SuperZoom.

edit: SuperZoom izgleda po mnogo čemu kao kopija P30p, samo sa 12GB RAMa... ludilo mozga. Istražiću malo bolje.
 
Poslednja izmena:
Obrati pažnju da oppo 10x ima optičku stabilolizaciju i na glavnoj i na telefoto kameri, a SuperZoom samo na telefoto.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Kako da ne :) To kažeš čoveku koji ima Soni i Huavei, a u firmi imamo gomilu službenih Samsunga, od S6E do Note 10...imamo i starije, ali ajd...a pre neki dan je stigao i prvi S20+.

Bravo za Reno 10x, sećam se da sam ga jurio jedno vreme, proverim i SuperZoom.
edit: SuperZoom izgleda po mnogo čemu kao kopija P30p, samo sa 12GB RAMa... ludilo mozga. Istražiću malo bolje.

Reno 10 je dokazano bolji. Jako teško se nalazi, na KP ima samo taj jedan, i to još u mom gradu.
Supezoom je OK, samo proverih, prodavac navodi da ih trenutno nema. Pa ako ti se ne žuri...
 
Poslednja izmena:
S10 lite ima odlicnu bateriju.

Послато са SM-G980F помоћу Тапатока

Da. Ali je Lite verzija što znači da je ona "bolja" kamera ostala u full modelu. Iskreno, radije bih kupio P30 Pro koji je ne tako davno vazio najbolju kameru umesto budget-friendly telefon od 350€ (ili koliko već košta) - da ful S10 može da se nadje za taj novac, razmotrio bih.

Uz sve to, iskreno, pošto ima OIS i simpatičan format probao da pronadjem koliko mu je optički zoom. Pošto ga kriju kao cigani tako da ne mogu na nadjem taj podatak ni na gsmareni ni na kimovilu pa čak ni na njihovom sajtu, ne bih ga gledao dalje.

Mrzim kada moram da kopam banalne informacije.

updejt: zapravo ima na oglasima ful S10 za 430€.
 
Poslednja izmena:
S10 ima odlicnu kameru,ima ga klinac,ali baterija mu nije sampionska.Neznam,p30pro imao i ako ti je u kameri bitan i video zapis,preskocio bih ga.

Послато са SM-G980F помоћу Тапатока
 
Može malo detaljno oko video zapisa?

Šta je problem? Stabilizacija ili nešto drugo?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Јеси ли гледао Nova 5t, користи мој колега има нестварно добар видео запис за ту цену?

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Vrlo moguće, samo što bih da izvučem neku flagship kameru i da prebrinem za neko vreme potrebu fotoaparata sa sobom.

Pre svega mi je OIS jako bitan recimo pa onda i stabilizacija video snimaka.

Zato se i dvoumim izmedju X3 i P30p jer izgleda da je stabilizacija mnogo bolje rešena na X3, ali je fotografija previše zasićena bojama.
 
Da, ima jedan na KP za ~ 380€
"Oppo reno 5G-10x zoom"
 
Ima, ali uz ova opis:
"Telefon je donešen iz Engleske pre nepuna 2 meseca. Donela ga je baka koja živi tamo. tog istog dana je osoba koja je kupila telefon u svojoj kuci je imala problema. Uhapšena je zbog prekoračenja boravka
i deportovana. Telefon je ostao kod bake do njenog dolaska"

Nema slika telefona (a kaže da mu je sekundaran?), u negativnim ocenama menja brojeve telefona. Neka budem pokondirana tikva ali od lika koji komunicira putem "WHATSUP" ne bih kupovao ništa osim ako nije fabrički zapakovano.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno