Šta je novo?

Čišćenje računara četkom

acadakic

Poštovan
Učlanjen(a)
26.09.2016
Poruke
23
Poena
55
Pozdrav,
kupio sam u farbari četku da bih očistio unutrašnjost računara od prašine, ali vidim da na deklaraciji piše da nije 100% od prirodne dlake, nego je prirodna dlaka 90%.
Da li je takva četka bezbedna za čišćenje računarskih komponenti, ili baš mora da bude 100% prirodna dlaka?

(Nemam ni kompresor ni usisivač koji može da izduvava. Pitanje je vezano samo za četku.)

Hvala!
 
Ne mora 100% prirodna dlaka, može i takva.

Većina komponenti dok je isključena ima zaštitu od posledica elektrostatičkog pražnjenja, pa čak i da se isto desi (a gotovo sigurno da neće), opet si 99% siguran.
 
Najbolje 100% prirodna dlaka i drvena drška.
 
Bitno je i od kog drveta je drška.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Pozdrav,
kupio sam u farbari četku da bih očistio unutrašnjost računara od prašine, ali vidim da na deklaraciji piše da nije 100% od prirodne dlake, nego je prirodna dlaka 90%.
Da li je takva četka bezbedna za čišćenje računarskih komponenti, ili baš mora da bude 100% prirodna dlaka?

(Nemam ni kompresor ni usisivač koji može da izduvava. Pitanje je vezano samo za četku.)

Hvala!

Možeš i fenom ako ima opciju da duva hladno.
 
Ja 20god običnom četkom iz farbade ocitim ako me mrzi da palim kompresor. Nikada ništa crklo nije. Spalio sam za to vreme 3 procesora i to 1155soc statički ali to je druga priča

Nova 5t
 
Хвала свима на саветима. Очистио сам четком и није било проблема. Још сам тек на крају сконтао да четка има пластичну дршку, али није ни то правило проблем.
 
Nazad
Vrh Dno