Šta je novo?

2080ti oc i 4790k

Cekaj, koje to igre koriste svih 6 jezgara procesora ?

Meni je vise stvar cimanja, da jurim upgrade, al recimo da po trzisnim cenama, polovna kombinacija i7-4790K + Z77 kosta kao polovna solidna B450 + R5 2600.
Ako je nova B450 tipa 13-14k neka bolja onda polovna u garancije da racunamo 80% = 11.000.
R5 2600 je nov 16k, znaci polovan oko 13.000), to je ukupno oko 200e za plocu i procesor.
Pa za te pare se proda onaj gore 1155 komplet i to veoma brzo.
A i memorija 2x 8GB DDR3 VS 2x 8GB DDR4 3000MHz nije neka razlika, mozda tipa 20e.
 
Imas na primer AC Odyssey. Ne moze fino da radi bez 6c/6t ili 6c/12t procesora.
 
Imao 4790 koji je umirao u novijim igrama sa 1080.
Tek kod 1060 se moze reci da radi fino na 1080p, mada i tu ponekad poklekne u novijim naslovima, kao sto su kolege vec napomenule.
Ono sto nervira je da ti imas dovoljan fps ali mikro stuttering ubija...

@romario, zar ti nisi u nemackoj?

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sad ste me obeshrabrili da ulažem u nov gpu. Lenj sam da menjam sve, držaću se starih igara koje sam već kupio i nisam igrao...
 
Kod mene je 4790k nasviran na 4.8Ghz i Vega 64 Full EK Water završavalo posao na Battlefield 1 Ultra setup.
 
E to mene recimo interesuje, BF1 MP :)
Pasce prvo neka GTX 1070 TI 8GB (slicnih performansi kao Vega 64), pa cu onda videti sta i kako.
Samo da se malo unormali cena, drze 250+ evra, mislim da je to mnogo.
 
Poslednja izmena:
bf1 zauzece oko 60% na mom procesoru, bf5 80-100...
 
Koliko bi vredeo procesor, maticna i ram memorija iz potpisa ukoliko resim da prodam i predjem na nesto novije?
 
Koliko bi vredeo procesor, maticna i ram memorija iz potpisa ukoliko resim da prodam i predjem na nesto novije?

Procesor prodao za 150e pre meces dana, da sam imao 5 prodao bih sve kolko su me zvali i cimali, jedan dan je bio na oglasima.

Plocu MSI Z87-G43 Gaming za 60e lagano, 2 dana na oglasu, tvoja moze i 10e vise.

Ram 2x4GB- 25-30e. 2x8GB-> 50-60e
 
Koliko bi vredeo procesor, maticna i ram memorija iz potpisa ukoliko resim da prodam i predjem na nesto novije?

Kao sto sam gore pisao.
Kad se proda Z97 (greskom samo tamo napisao Z77) i 4790K polovno, oko 200e, za te pare moze da se uzme dobra B450 ploca i R5 2600 polovno u garanciji. Memorija mozda mala doplata, 20-30e.

Cudno ali je tako, 1150 i7 i dalje drze ludacku cenu.

PS
Al bi onda svakako morao da menjas graficku, to je preslabo i za taj i7 4790K.
 
Iskoristite i prodajte dok još ima onih koji će davati toliko para za Haswell-e. Ja sam pre dve-tri godine razmišljao da dam 50-ak evra za 4790(K), i osvežim pc, ali nisam dočekao da toliko padnu cene. Sad ne bih dao ni tih 50 evra, zameniću kad se smislim celu platformu za nešto aktuelno.
 
Ma nek stoji za office leba ne jede a za dz nece otici :D
 
Iskoristite i prodajte dok još ima onih koji će davati toliko para za Haswell-e. Ja sam pre dve-tri godine razmišljao da dam 50-ak evra za 4790(K), i osvežim pc, ali nisam dočekao da toliko padnu cene. Sad ne bih dao ni tih 50 evra, zameniću kad se smislim celu platformu za nešto aktuelno.

Sad ni ne mozes da dodas 50e, jer je tvoj cpu otisao maltene u bunar, a 4790(K) i dalje drzi cenu :D
 
^4790k sta da vam kazem stari je to prc ali se drzi jos.Ovde u De ima jos cenu i nema ga puno sve je to otislo "Home-office" a za to ti ne treba bolji...za i Maximus 7 ranger,16gb i i7 4790k cenim da mogu lagano 250-300e al videcu...
Drugari hvala svim sto ste ucestvovali u temi hvala svim koji ste pomogli..vidimo se ako Bog da do nove godine kada planiram novu konf i da konacno upregnem 2080ti do tad ce hvatati prasinu.Cim imam slobodnog vremen i neke kockice se sloze "pravimo jedan dobar pc"
Budite mi lepi i nasmejani lp iz Hamburga.
 
Za 300e bi moj 4790k komplet mogao iz "moja masina" da ode :D
 
@Apple probaj stavi i pokusaj nista te ne kosta ;) Ja sam imao ponudu za moju konf skoro 700e i nisam je dao (cela konf sa kucistem) slika012.jpg
 
Ne razumem, ako si vec u Nemackoj, sta se zezas sa polovnjacima i sl.
Odes na npr MindFactory sajt i uzmes sve novo sta ti treba na rate, mada oni imaju neku kamatu na finanzirung.
Mozes i do MediaMarkt/Saturn, nema kamate. Uzmes na godinu dana i neces ni osetiti da si uzeo komp.
 
@DukeLander Ja ako nesto uzimam na "zajam" to je u Banku novac :d Ne spadam od onih koji uzimaju auta,tehniku,stvari na kredit-finanzirung.Svako ima svoje moja filozofija je drugacija.Kada sam bio mladji kupovao sam nisam zalio kako covek stari (i sad sam mlad);) shvati da ima drugacije prioritete,hobije sad mi draze da bacim na pribor na Pecanje,Paintboll,,Reeperbahn...a sta bi radio dok cekam ribu da grize nego na EBAY i pogadjao se :d
Media Markt,Saturn su skupi bolje online Amazon,Mid,Alternate,Ebay itd.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno