Šta je novo?

2080ti oc i 4790k

romario

Poštovan
Učlanjen(a)
28.06.2013
Poruke
338
Poena
70
Poz drugari davno me nije bilo.Kupio sam 2080ti oc Asus strix 11gb planiram na 4790k koji nije oc jel bi bilo botecek..ima neko slicu konf?
 
Naravno da bi bio, posebno van 4k rezolucije. Idi bar na 3600/10600k
 
To je drugi socket..moram sve da menjam.Do sad sam bio zadovoljan sa ovim..
 
Svakako ga klokni na barem 4.4 GHz, trebalo bi da je ploca ok, gre'ota je da taj cpu radi na defaultu, pa kada osetis da posustaje, predji na nesto jace.
 
^ Ne smem :/ Napajenje mi je E7 Be quiet 400w tj 350na 12v.Trenutno mi je Titan black i 4790k na to..knapn sam sam.Jedino da da probam ako moze bez dizanje voltaze..
 
Meni je 6700k na 4.6Ghz bio bottleneck za 2080 super.
Menjaj napajanje i cpu...ovako ti gpu nema poente.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
^ Ne smem :/ Napajenje mi je E7 Be quiet 400w tj 350na 12v.Trenutno mi je Titan black i 4790k na to..knapn sam sam.Jedino da da probam ako moze bez dizanje voltaze..

Koliko uopste imas 6/8pin PCIe konektora na tom napajanju? U svakom slucaju mislim da ti je to veci problem od eventualnog CPU bottlenecka.
 
Mislim da je to napajanje bas slabo za ovu kartu, jer je njena potrosnja oko 270w i moze biti pikova preko 350w, tako da je moja preporuka uzeti minimum 600w neko kvalitetnije napajanje, ipak na kraju karta je do samo pre mesec dana kostala 1200e.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
^ Ne smem :/ Napajenje mi je E7 Be quiet 400w tj 350na 12v.Trenutno mi je Titan black i 4790k na to..knapn sam sam.Jedino da da probam ako moze bez dizanje voltaze..

Ako imas za 2080ti, imas i za bolje napajanje. Ako nemas, onda nisi trebao da uzimas 2080ti
 
Tu grafu nemoj ni da pokušavaš na tom napajanju, ta grafa povuče skoro 300W pri gejmingu a ti imaš napajanje od 350W. Šta je bilo sa: Be Qutet 750w Dark power 10, koje je u opisu?

"2x4gb 1333mhz" ovo je veći botlnek i sa slabijom grafom, ako tačan podatak u opisu.
 
Poslednja izmena:
Evo kao bivsi vlasnik 4790K da prokomentarisem,

4790K na 4.5Ghz, RAM 4x4GB na 2400MHz pravi bottleneck cak i na GTX 1080 (lepo klokovana 2075Mhz) u sledecim igrama na 1080p
- Assassin's Creed Odyssey
- Shadow of Tomb Raider (pogotovu u naseljenim delovima)
- Far Cry 5
- Far Cry New Down

To sam igrao i u njima primetio.

Sada sa masinom iz potpisa GTX 1080 dise punim plucima.

Kod tebe je prvo problem RAM, 4790K mora da ide sa 2400MHz RAM-a za najbolje rezultate i barem 4.5-4.7Ghz za koji ti treba solidan kuler.

E sad da li ti se isplati da menjas RAM, kupujes kuler (koji ti svakako treba za bilo koji procesor koji zelis da uparis sa 2080TI) i OBAVEZNO napajanje to sam proceni.
 
Poz drugari davno me nije bilo.Kupio sam 2080ti oc Asus strix 11gb planiram na 4790k koji nije oc jel bi bilo botecek..ima neko slicu konf?

Hoce i to veliki na 1080, takodje dosta veliki i na 1440p, imace sigurno nesto malo i na 4K u cpu bound igrama.

Narocito zbog brzine memorije, da li dobro vidim ili ti to memorija radi na 1333mh, pa samo memorija ce ti biti isti problem kao i procesor. Imao sam 4790K na 4,9ghz i memorija 2400mh CL10 i sa ovom 1080Ti je bilo problema, kamoli sa 2080Ti koja je jaca 40 - 50% od 1080Ti. Ti imas 4790K na default i bas slabu memoriju i jacu 2080Ti, bice tu bas veliki botecek, ali bas veliki u odredjenim cpu bound igrama.

Tek su ovi najnoviji najaci Intel procesori u mogucnosti da iskoriste ovu 2080Ti. Evo ti test Intel procesora i MSI 2080Ti Lightning, ovaj procesor I3 10100 je 4C/8T kao i tvoj 4790K, slican clock, ali ima jaci IPC i vise kes memorije i brzu memoriju u ovom testu i znaci malo vise je jaci od tvoje cpu i memorija konfiguracije i pogledaj u testu koliko je I3 10100 slabiji od jacih i najacih Intel procesora.

https://www.purepc.pl/czy-procesor-ogranicza-karte-graficzna-w-wyzszej-rozdzielczosci?page=0,2

Mislim, takva je realnost, bolje da ti kazemo kako jeste realno stanje stvari. Sa nekim polovnim 8700K ili slicnim AMD i boljom memorijom bi bilo bas mnogo bolje. Sad stizu novi AMD procevi i ocekujem da bude bas dobrih polovnih procesora.
 
Poslednja izmena:
Auu druze ako si ti 2080 Ti stavio na to sto ti je u potpisu lepo je izvadi i promeni komplet sve moj predlog. Sve ti je za muzej bez uvrede ;), od procesora do ram memorije. Kad si vec dao tolike pare na grafu imas onda i za ostalo XD
 
^ Drustvo dugo me nije bilo na Forumu.Oko konfre se nista znacajno nije promenilo.750W sam davno dao bratu a ja vratio staro na 400w.
Ovo je moja trenutna konfslika 1.jpg slika 2.jpg slika 2.jpg
Ovo marka napajanja spada u sam vrh tako da znam kolko moze...ako moze bez problema Titana da napaja...
2080ti sam kupio jel mi je pala za jeftin novac.
 
Poslednja izmena:
^ Drustvo dugo me nije bilo na Forumu.Oko konfre se nista znacajno nije promenilo.750W sam davno dao bratu a ja vratio staro na 400w.
Ovo je moja trenutna konfPogledajte prilog 291418 Pogledajte prilog 291419 Pogledajte prilog 291419
Ovo marka napajanja spada u sam vrh tako da znam kolko moze...ako moze bez problema Titana da napaja...
2080ti sam kupio jel mi je pala za jeftin novac.


400W za 2080 Ti, ne bih se ja zezao sa tim. Menjaj ti sve to, totalno ti je neuskladjena konfiguracija sa tom grafikom ,jednostavno kaska sve vekovima za tom grafom i nece ti raditi kako treba
 
hqG651W.jpg
 
Ne dirajte mi 4790k "old scool" posto igram na 1080p ova konf. je zavsavala posao.Znam da je to sad vec zastarelo...
Samo prelazak na ddr4..al za sad ne planiram sad.
Sto se tice napajanja tu sam i ja skeptican malo...al u svakom slucaju stavicu drugo.
 
Drugari resio sam sledeceg meseca da nadogradim cpu i maticnu dakle idemo na ddr4 intel.Ram cu naci neki polovan na Eby gledam cene su im oko 100-150 za 32gb racunam da prodjem i manje.E sad koja ploca i kojprcesor bi bio dobar za 2080ti do max nekih 400-500e cpu kuler koji trenutno imam je Thermalright True Spirit 140 https://www.mindfactory.de/product_...ue-Spirit-140-Power-Tower-Kuehler_956452.html ako bi mogao da i na sledeci socekt bilo bi odlicno tu bih ustedeo.Kuciste je iz podpisa...svaki savet je dobro dosao..
 
Drugari resio sam sledeceg meseca da nadogradim cpu i maticnu dakle idemo na ddr4 intel.Ram cu naci neki polovan na Eby gledam cene su im oko 100-150 za 32gb racunam da prodjem i manje.E sad koja ploca i kojprcesor bi bio dobar za 2080ti do max nekih 400-500e cpu kuler koji trenutno imam je Thermalright True Spirit 140 https://www.mindfactory.de/product_...ue-Spirit-140-Power-Tower-Kuehler_956452.html ako bi mogao da i na sledeci socekt bilo bi odlicno tu bih ustedeo.Kuciste je iz podpisa...svaki savet je dobro dosao..

A sto 32GB, za gaming je zasad dovoljno 16GB. Mozda je bolje da postavis pitanje u Sta da kupim ?

Mozda da sacekas jos malo, izlaze bas ovih dana novi AMD i da se malo iskristalizuje situacija i onda da izaberes najbolje resenje.
 
^ Pa gledam nema neke razlike izmedju 16 i 32 kad gledas oko polovnih..
Za cpu i maticnu se ne zurim to cu negde krajem novembra tad imam odmor pa da napakujem to sve...
 
Pre svega menjaj napajanje, rizik je da nove komponente drzis na tom sto imas.
 
Da menjacu napajanje.Uzecu neko 750w.Razmislajm..menjam ceo socket (ram,maticna,cpu graficka dolazi nova,napajanje) hvali mi samo kuciste i neki ssd za drugi pc sto ne bih to uradio?
 
Pa nije skup Ram ali mogu da ga nadjem na Ebay za 50% cak i 70% nize cene od novog.Mislim se i cpu polovan.
Samo nzm koji socket 1151 ili..?
@Bombas Za jos max 500e ima da sredim pc high end.
 
Usko grlo ovo ono...
Bez uvrede, ali pricate gluposti...

Jel neko gledao testove sa i7-4790K vs recimo R5 2600 ?

Ja sam isto planirao da predjem na Ryzen-a (jer me doplata ne bi izasla skoro nista, sa polovnog i7 na nov Ryzen) i radi zezanja reko da vidim razliku u igrama.

https://www.youtube.com/watch?v=QKzLPqVWE9c

RTX 2080 TI koriscena, 1080P, razlika je max 10% u korist Ryzen-a.
 
Poslednja izmena:
Nemoj te fejk testove da gledaš. Razlika je primetna očas posla, posebno minimalni frejmovi gde sa i7-icom imaš stutter fest, dok Ryzen to laganica pegla. Kako znam? Imao slično, pa pričam iz prve ruke, plus stalno radim iste kombinacije sa upgrade-om.

Tako da ako hoćeš Ryzen, pređi slobodno, primetićeš razliku. Te fejk YT benčmarke nemoj gledati više. Ima ih previše, kao što gamegpu radi interpolaciju rezultata (aka: ne testira sve one grafike).

edit: evo i "čupavi isus" (neko reče to odavde sa benča) je to lepo istestirao, pa baci pogled. Pogledaj i frametime sekciju, ono o stutter-u što gore napisah... Pa plus jači multitreading Ryzen-a za razne ne-igre programe, manja potrošnja i grejanje...

 
Poslednja izmena:
Ja koliko vidim, razlika je tih 10-15% u odnosu na i5-10400 i R3 3300X.

Moras priznati da se drzi dobro, mator je to cpu.
Bas dosta testova sam gledao, on zaostaje 10-tak posto za recimo i7-7700.

edit:
Mada ja svakako necu juriti 2080TI.
Polovna GTX 1070TI za 2k na neki medium-high ce mi biti taman, kad budem kupio monitor :D
 
Poslednja izmena:
Fora je sto i7 4790K i 7700 mogu bolje od R5 2600 da izguraju grafike tipa RTX 2080Ti.

Fazon je sto oni zbog 4c/8t mogu biti prilicno hendikepirani u odredjenim igrama odnosno situacijama, gde ne mogu da izguraju ni RTX 2060 kako treba. Dok ce 6c/12t procesori poput R5 2600 to lagano odraditi.


Dakle, fore i fazoni. Sivilo. Nikako samo crno i belo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno