Šta je novo?

qweruiop na laptop tastaturi ne radi

CryptSpace

Poštovan
Učlanjen(a)
01.02.2015
Poruke
62
Poena
60
Ne rade mi sledece slova na tastaturi: qweruiop
Win 7
Laptop HP ProBook 4710s
Guglam sat vremena, probao sam neka resenja i nisam uspeo...

Probao sam i update drivera sa HP sajta i idalje ne radi

Evo sad sam pustio windows 7 update-ove da se instaliraju ali cisto sumnjam da ce to bilo sta da promeni..
Moze neka pomoc poludecu, ne znam kako da popravim ovo a vidim da je cest problem

Btw. Laptop nije bio kod mene,danas sam ga preuzeo, nije paljen duzi vremenski period

Edit:
Pokusao sam sa ovim da resim:
https://m.youtube.com/watch?v=KF4mkhN2Ej0
https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/keyboard-qweruiop-not-working-on-laptop-keyboard/e22589c3-3f60-46ce-b7ad-e0e9d4b44135
 
Poslednja izmena:
U komentarima tog videa koji si postavio stoji ovo, pa probaj da li će da pomogne.

NONE of this worked for me...Dell Laptop running Windows 7 Professional.
HERES WHAT FINALLY WORKED FOR ME AFTER TRYING EVERYTHING I COULD FIND ONLINE...
>>> 1. You need to shut down your laptop.
2. Unplug the power cord and take out the battery.
3. Then hold down the Power on button for approx 30 secs. 4. Once done replace the battery and power cord and start up as normal.
>>>The problem should now be solved. It handled it for me!!!

Ako ne, ja bih skinuo linux, instalirao ga na USB stik i podigao sistem sa njega. Ako u linuxu ti tasteri rade normalno, onda je softverski problem, ako ni u linuxu ne rade onda mora na popravku (verovatno nova tastatura).
 
U komentarima tog videa koji si postavio stoji ovo, pa probaj da li će da pomogne.



Ako ne, ja bih skinuo linux, instalirao ga na USB stik i podigao sistem sa njega. Ako u linuxu ti tasteri rade normalno, onda je softverski problem, ako ni u linuxu ne rade onda mora na popravku (verovatno nova tastatura).

Probao sam i to, nije uspelo..
Sad nemam kako da napravim USB, imam trenutno samo win na usb ali ne mogu da uradim reinstalaciju zato sto moram da saveujem neke fajlove a njih ne mogu da sklonim zato sto mi zakucava win kad pokusam da napravim novu particiju..
Mozda bih podelio (tih 8gb sto treba da sacuvam) na dropbox ali evo sad ne mogu da se povezem na wifi haha :)

Problem vuce drugi problem (kao i uvek) i mislim da ce ovaj laptop da zavrsi u kontejneru :)
 
Pa skini sa neta neki malecki linux (ima ih tona), napravi butabilni USB (i stavi na njega taj linux) i u biosu namesti da ti podigne sistem sa njega. Nisam ja rekao da izbrises windows, nego da probas neku linux live distribuciju. Sad svaka to moze.
 
Zar ne možeš da uključiš softversku tastaturu? Da imaš prikazanu tastaturu ma ekranu pa mišem "kucaš"
Pozdrav
 
Pa skini sa neta neki malecki linux (ima ih tona), napravi butabilni USB (i stavi na njega taj linux) i u biosu namesti da ti podigne sistem sa njega. Nisam ja rekao da izbrises windows, nego da probas neku linux live distribuciju. Sad svaka to moze.

Evo probao sam, ne rade opet samo ta slova..
Neka bude da je do hardware-a, samo mi nije jasno kako se ljudima pokvare bas ta odredjena slova, svima bude isto?

Zar ne možeš da uključiš softversku tastaturu? Da imaš prikazanu tastaturu ma ekranu pa mišem "kucaš"
Pozdrav

Mogu, ali mi to nista nece pomoci, treba mi bas tastatura...

Batalicu ovo, necu ni popravljati, *mjau**mjau**mjau*, hvala vam na pomoci
 
Ako su i u linuxu ta slova pokvarena onda je otišla tastatura. A zašto ta kombinacija slova? Ko će ga znati? Možda su nekako zajedno povezana pa ako ode jedno, ode ta cele "grana". Pojma nemam.

Ukoliko i dalje želiš da koristiš taj laptop, možeš da ga koristiš uz eksternu tastaturu. Bilo žičnu na USB, bilo preko bluetootha.
 
Iz mog iskustva na nekim ASUS laptopovima (sto ne znaci da je slucaj samo na ASUS-u) desavalo se upravo ovo sto se tebi desava nakon neke male havarije sa sokom/tecnoscu, tako da iz ovog sto sam procitao, slozio bih se da je tastatura neispravna, resices problem zamenom za novu.
 
Okej, zamenicu tastaturu, moze neka preporuka za servis u Bg?
Koje je okvirna cena i da li to bude brzo gotovo (1-2 dana)?
 
To je hardverski problem. mora nova tastatura. ima na kp veliki izbor,a lako se zameni.
 
Nazad
Vrh Dno