Šta je novo?

2K rezolucija na HD5770?

oogabooga

Čuven
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
690
imam neki komp na kom bi radio nesto samo sto se posla tice, nije los za office, stariji i5 cpu i doticna grafa radeon HD5770. medjutim, kad je zakacim ili na ovaj 2K monitor, koji uredno vidi po modelu u setts, ili na 4K tv, koga isto vidi, daje mi max rezoluciju na oba uredjaja samo full HD. googlao sam malo po netu, koliko vidim trebalo bi da 2K moze da ide na njoj, ali ja ne uspevam da je podesim?
drajveri su catalyst 15.7.1, zadnji koje mi je sajt dao za nju.... nema DP izlaz, samo HDMI i DVI, tako da je povezano preko HDMI na monitor.
zna li ko moze li se to namestiti da radi u 2K ili ne?

hvala
 
Miriše mi da je problem do kabla, probaj da utvrdiš nekako da li uopšte može sa tim kablom preko 1080p
 
aj probacu ujutru sa ovim HDMI kablom sto je dosao uz monitor, taj mi jos uvek ne raspakovan jer koristim DP kabl
 
Probaj, ne razumem se u verzije HDMI kablova, znam da postoje ograničenja vezana za refresh rate i rezoluciju na različitim kablovima
Možda se javi neko ko će ti reći koja ti tačno verzija itd. treba
 
probao sam sad na tv sa HDMI kablom kroz koji znam sigurno da ide 4K rezolucija ka TV-u sa drugog kompa, isto, samo full HD max prikazuje.....
 
probali sve, menjali kablove, nece, jednostavno nece da vidi 2K rezoluciju, niti da prebaci 60Hz osvezavanje, iako je monitor 144Hz......
 
Skini Crimson Edition 16.2.1 Beta pa probaj.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
nece jer na toj karti imas samo hdmi 1.2 (1080p maksimum) i vga (nije vredno da se patis sa konvertorima).kupi prvu najjeftiniju kartu sa DP 1.2 (najcesce bude neka hd 67x0) i uzivaj.
 
nece jer na toj karti imas samo hdmi 1.2 (1080p maksimum) i vga (nije vredno da se patis sa konvertorima).kupi prvu najjeftiniju kartu sa DP 1.2 (najcesce bude neka hd 67x0) i uzivaj.

moram koristiti HDMI, jer mi je DP ulaz na monitoru zauzet sa ovim kompom iz potpisa, tako da jedino mogu koristiti jedan od dva HDMI ulaza. koju kartu onda preporucujes za to. da radi 2K reza? hvala
 
Nećeš sa 5000 serijom uspeti 2k preko HDMI. Ja sam isti problem imao sa 5870. Preko DP lagano 2k dobijam.
 
Nećeš sa 5000 serijom uspeti 2k preko HDMI. Ja sam isti problem imao sa 5870. Preko DP lagano 2k dobijam.

DP ulaz na monitoru je vec zauzet, znaci samo HDMI opcija mi ostaje..... jel od serije HD6xxx moze da se dobije preko HDMI? ili neka preporuka za neku kartu?
 
Nazad
Vrh Dno