Šta je novo?

"Yoga" ne vidi USB flash

ciciban

Čuven
Učlanjen(a)
20.12.2002
Poruke
943
Poena
620
Pokušao sam da napravim image file Windows 10 Home instalacije sa novog mini laptopa Lenovo Yoga C740, ali butabilni USB flash na kojem je Acronis true image se ne podiže... Ušao sam u bios kuckanjem f2 tipke i tamo je već omogućeno butovanje sa USB-a, samo nema ponuđeno više USB drajvova, kao u drugim biosima, niti vidim mogućnost postavljanja prioriteta USB fleša, nad SSD HD... Inače, pitam se kako se vrši reinstalacija Windowsa, ako se desi neki problem? Ne vidim particiju sa image file-om kao što je nekad bili na laptopovima, a pretpostavljam da se negde na disku nalazi fabrička instalacija Windowsa i da se nekako može, ponovo, instalirati ukoliko dođe do pada windowsa i slično? Koji je način za to, pa da ni ne pokušavam više da pravim Acronis image file celokupne instalacije, koji bi morao da držim na eksternom USB disku?IMG_20201019_063839.jpg
 
Koji windows ?
 
Secure Boot si iskljucio?
"Warning

After disabling Secure Boot and installing other software and hardware, it may be difficult to re-activate Secure Boot without restoring your PC to the factory state.

Be careful when changing BIOS settings. The BIOS menu is designed for advanced users, and it's possible to change a setting that could prevent your PC from starting correctly. Be sure to follow the manufacturćer's instructions exactly."
Shodno gornjem citatu ja ne bih isprobavao da isključujem Secure Boot ako se ne mora, tj. ako mogu da izvršim fabrički restore bez problema... Zato i pitam da li može da se izvši reinstalacija fabričke kopije Windowsa i kako, bez ulaženja u Windows, znači ako se desi krah sistema ili slično? I da li negde postoji, u nekoj skrivenoj particiji, neki "image file" Windowsa koji se za svaki slučaj može prekopirati na eksterni disk ako se desi neki problem sa SSD diskom ili se izvrši promena SSD diska?
 
Nazad
Vrh Dno