Šta je novo?

Uzasno iskustvo sa WinWin servisom (neovlasceno kopiranje podata sa racunara itd.)

Prankic

Cenjen
Učlanjen(a)
12.12.2011
Poruke
26
Poena
165
Zdravo svima,

Zeleo bih sa vama da podelim uzasno iskustvo koje sam imao sa WinWin servisom sa ciljem da svima vama, kao i meni, ovo bude jedna velika skola u vezi toga sta sve mozete da ocekujete kada odnesete svoj kompjuter na servis (i to ne bilo koji servis) i da pokusate da se na to unapred pripremite.

Naime, ja sam u Emmi shop-u 24.12.2018. kupio desktop racunar po ceni od 256.413,00 dinara. Nakon malo vise od godinu dana masina nije mogla da se upali i sve je ukazivalo da je crklo napajanje (750W Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750PX Platinum Modularno napajanje). Ja sam 16.01.2020. odneo svoj desktop racunar u Emmi radnju na Banovom Brdu na reklamaciju. Tom prilikom sam naglasio da posedujem jako bitne podatke na hard disku i trazio sam da mi se isti ne diraju. Recenica “KUPAC IMA JAKO VAZNE PODATKE NA HDD-U PA MOLI DA SE ISTI NE DIRAJU!!” stoji i na reklamacionom zahtevu koji sam dobio kada sam predao svoj racunar. Naglasavanje da posedujem vazne podatke je verovatno bila moja najveca greska, ali podjimo redom.

U tom periodu je zapoceta integracija EMMI-ja sa WinWin-om, pa je moj racunar zavrsio u ovlascenom WinWin servisu. Serviseri WinWin-a su nakon skoro mesec?!? dana utvrdili da je napajanje neispravno (za mesec dana su utvrdili ono sto sam im ja rekao jos prvog dana). Kako u Emmi radnjama na stanju više nije bilo identičnog napajanja, ponuđeno mi je da sam izaberem zamensko. Pošto sam izabrao skuplje napajanje, u petak 14.02. sam dobio instrukcije za plaćanje i istog dana sam uplatio novac i e-mailom sam poslao uplatnicu kao dokaz o uplati.

Istog dana (petak 14.02.) dobijam poziv od operatera WinWin servisa , čije ime nažalost nisam zapamtio, koja me obaveštava da je u međuvremenu otkriveno da je i grafička kartica neispravna i moli za dodatno produženje servisnog roka od pet dana kako bi bili zamenjeni i napajanje i grafička kartica, na šta sam ja pristao.

Dana 17.02. dobijam e-mail od servisa u kojem me obaveštavaju da je napjanje stiglo, da će biti zamenjeno, a da su sve ostale komponente u redu, tačnije ni ne pominje se grafička karta. Nakon toga ja sam pozvao Emmi službu za reklamacije da vidim o čemu se radi s obzirom da sam dobio u tri dana potpuno suprotne informacije, tačnije, u petak 14.02. sam dobio informacije da mi je neispravna i grafička kartica, na osnovu čega sam zamoljen za dodatno produženje od pet dana, a već u ponedeljak 17.02. dobijam obaveštenje da je ipak samo napajanje neispravno. Operater koji mi se javio je proverio u sistemu na osnovu broja moje reklamacije i saopštio mi da u sistemu navodno i dalje stoji da je samo napajanje neispravno, ali i takodje stoji da sam ja dao saglasnost na dodatno produženje servisnog roka od pet dana?!?!?! dok je navodno grafička kartica testirana i ispravna. Iako operater vidi u sistemu da sam se ja složio za dodatno produženje servisnog roka, opeprater navodno ne može da ustanovi sa kim sam ja to pričao tog petka 17.02. (iako mi je tada napomenuto da se razgovor snima) i ko me je to obavestio o neispravnosti grafičke kartice na osnovu kojeg sam se ja složio za produženje roka od pet dana.

Iz svega proizilazi da su pokusali da me prevare jer su mi trazili dodatnih pet dana produzenja servisnog roka posto su navodno naknadno utvrdili da je i graficka karta neispravna, a sa kojem je, kako se ispostavilo ipak sve u redu. Odlucujem da ne pravim previse drame oko toga i odlazim u servis da preuzmem racunar. Nakon povezivanja i paljenja racunara kod kuce, shvatam da mi ne radi vodeno hladjenje. Gasim racunar, otvaram kuciste i shvatam da su pinovi na ploci na koje se kaci konektor od vodenog hladjenja iskrivljeni i da konektor “visi’?!? Ispravljam prstima lagano pinove, vracam konektor i hladjenje, naravno, krece normalno da radi. Mislili ste da je to sve?

E tek sad ide onaj uzas sa pocetka posta koji sam pomenuo. Pokretanjem Notepad ++ aplikacije shvatam da su otvarani neki fajlovi koje ja sa sigurnoscu tvrdim ne pamtim kada sam i da li sam pokretao na svom novom desktop racunaru. To mi je samo probudilo sumnju da krenem sa daljim istrazivanjem aktivnosti na svom kompjuteru u poslednjih mesec dana koliko je bio na servisu. I tom prilikom dolazim do sokantnih podataka. U okviru Microsoft Word aplikacije i njene funkcije Recent Activities sam nedvosmisleno utvrdio da je 6. Februara 2020. znaci u trenutku dok je racunar bio jos u servisu, pristupano mojim privatnim fajlovima izuzetno osetljive sadrzine. Da ne bude insinuacija, u pitanju su strogo poverljive stvari vezane za posao, naucni radovi, dokumenta vezana za odredjene sudske procese, odredjeni finansijski izvestaji, moj CV. itd. U okviru Recent Acitivites / Manage Timeline funkcije u okviru Windows-a 10 takodje je potvrdjeno korišćenje svih navedenih privatnih fajlova. Ono sto me je posebno zabrinulo je cinjenica da su ti moji fajlovi osim sa mog lokalnog diska, pokretani i sa nekog ekesternog diska sa oznakom „E:\” što implicira da je došlo i do kopiranja pomenutih privatnih fajlova na neciji eksterni hard disk. Takodje, Windows-ov recent activities je pokazao da je sa istog tog eksternog diska, za koji ja pretpostavljam da pripada serviseru, pokretan i film eskplicitnog sadrzaja, sto je moglo da se zakljuci po nazivu fajla. Znaci, iako stoji u reklamacionom zahtevu da “KUPAC IMA JAKO VAZNE PODATKE NA HDD-U PA MOLI DA SE ISTI NE DIRAJU!!”, serviseri WinWin-a su neovlaseno pristupali, koristili i sto je najgore, kopirali moje privatne podatke. Takodje, u okviru programa Total Commander bila je omogucena opcija za prikazivanje skrivenih fajlova i foldera, sto znaci da znatizelji nije bilo kraja pa su se potrudili da pretraze ceo kompjuter.

Ja sam sve navedeno screenshot-ovao, obelezio i poslao svom advokatu. Moj advokat je poslao, ne zamerite mi sad ako pogresim sa pravnim teriminima jer nisam iz te oblasti, “Opomenu pred utuzenje” na adresu WinWin-a cija je centrala, ako se ne varam, u Cacku. Vrlo brzo je advokat WinWin-a kontaktirao mog advokata i tom prilikom, usmeno potvrdio sve nase navode iz “Opomene pred utuzenje” i pozvao nas na sastanak da se dogovorimo. Na tom sastanku nam je usmeno ponudjeno, kao kompenzacija za pretrpljenu stetu, da WinWin uplati novac u dobrotvorene svrhe?!?! Da, da, dobro ste procitali, WinWin da uplati novac u dobrotvorne svrhe, a ne ja. E onda je krenula ova situacija sa koronom i advokat WinWin-a je stalno imao neke izgovore tipa “Korona je, a mi smo u fazi integracije Emmi-ja i WinWina” itd, tako da do drugog sastanka nikada nije ni doslo.

U skladu sa tim, moj advokat je pre neki dan podneo krivicnu prijavu protiv zakonskog zastupnika kao i NN lica zbog sumnje da su izvrsili krivicna dela iz clanova 304. Neovlasceno koriscenje racunara, 146. Neovlasceno prikupljanje podataka i 199. Neovlasceno koriscenje autorskog dela ili predmeta srodnog prava, Krivicnog zakona Reublike Srbije.

U svakom slucaju nemam nameru da odustanem jer ovakvu vrstu bezobrazluka u zivotu nisam doziveo. Ako ovako nesto dozivite od firme kakva je WinWin, sta onda od drugih mozete da ocekujete. Nadam se da necete nikada biti u situaciji u kojoj sam se ja nasao, a ako se ipak nadjete, prilikom predaje racunara na servis, trazite da vam na licu mesta izvade i predaju hard diskove. Ukoliko to uradite sami kod kuce, moze da se desi da vam ne uvaze garanciju.

Ja cu vas redovno ovde obavestavati o daljem razvoju situacije.

Do tada, svako dobro vam zelim!
 
Eh, moje iskustvo sa prodavnicom G.... povodom reklamacije telefona po treći put, da nakon zamene ploče (prva reklamacija) telefon ne hvata signal, bukvalno u potkrovlju nisam imao signal, odem kod njih u radnju, sa drugim telefonom i karticom istog operatera i kod njih u radnji telefon nema signal, a drugi ima i tražim da se i to unese u zahtevu za reklamaciju i popravku, i to neće da upišu. Samo tvrdnju "kupac tvrdi da telefon loše hvatа signal.." posle trećeg puta i bez malo 4 meseca kod njih (tri roka za reklamaciju) i pretnje tužbom dobijam telefon koji od tad lepo hvata signal, ali kamera snima mutno.. smučili su mi se, i pošto sam već par meseci bio bez telefona, kupio sam drugi, i od ovog kvarljivog digao ruke..

Послато са Mi A1 помоћу Тапатока
 
A tačno mislim da oni pojma nemaju koji je tačno hard u kompu, osim nekog specifičnog (ako je bio bitan detalj konfiguracije..).. i ja bi bome pre predaje na reklamaciju menjao hard nekim sličnim, istog kapaciteta, samo da nije mlađi od laptop-a/pc-a, i puno stariji, kad tako ofrlje rade, ne verujem da bi skontali.. zez je jedino ako je u hardu problem, jbmlg, tad ne bi ni reklamirao ako na svom imam poverljive stvari..

Послато са Mi A1 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Auuu, kakav horor! Nadam se da planiras da isteras do kraja ovo, druga opcija ne bi smela da postoji!
P.S. Meni se desilo da je jedna memorijska kartica postala read only, te sam uspeo da spasim podatke, ali nisam hteo da je reklamiram jer ne zelim da neko tamo cacka po mojim podacima.
Savetujem ti da sve osetljive stvari drzis u nekom enkriptovanom folderu.
 
Ovo mi malo deluje kao da smo u Americi, jer ovde zna se - covek nema prava na nista. Nadam se da ces isterati ovo do kraja, sa nekom debelom odstetom. A ono sto bi voleo, jeste malo vise medijske paznje na ovu temu. :)
 
U takvim slučajevima kad imate bitne podatke na hardu, a ne mozete sami da izvadite disk ( zbog nalepnice ili cega vec), trazite od prodavca da izvadi u radnji i stavi to u zapisnik. Mislim da u garantnom listu pise da servis ne odgovara za podatke na disku, sto znaci da mogu da ga formatiraju ako im se cefne...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ne znam sta da vam kazem. Nakon ovoga sto mi se desilo i ja sam imao hiljadu ideja sta je i kako je sve trebalo da uradim, od enkripcije do vadjenja diskova. Medjutim, pristupio sam totalno naivno, ne sluteci da ce nekome u servisu, i to ne bilo kojem servisu, pasti na pamet da ceprka po mojim privatnim podacima i da ih cak i kopira. Backup podataka sam svakako imao kod sebe. U dogovoru sa advokatom, razmisljao sam i da kontaktiram medije, ali sacekacu da vidim sta ce biti sa krivicnom prijavom. U svakom slucaju, nema odustajanja. Hvala na podrsci!
 
Verovatno ih je ta napomena zainteresovala.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Što samo govori koliko nemaju procedure za zaštitu ličnih podataka korisnika.
 
Samo jeena napomena, mozda bude bitno advokatu. Tad nije zapocela integracija emmija sa winwinom, to je oduvek deo alti grupacije (emmi, winwin i kasnije pc practic kao maloprodaje), a servis je altijev, ima ih u Bg, Ns u Čačku

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Drž fige druže i nadam se da isteraš sve to do kraja i pozitivno po tebe [emoji106]
...čeka se nastavak!

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Samo jeena napomena, mozda bude bitno advokatu. Tad nije zapocela integracija emmija sa winwinom, to je oduvek deo alti grupacije (emmi, winwin i kasnije pc practic kao maloprodaje), a servis je altijev, ima ih u Bg, Ns u Čačku

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

A sada su deo Tehnomanije, odnosno Roaming grupe.
 
Nadam se da ces isterati ovo do kraja. Takodje proveri koje ISO standarde imaju pa ih i tu stisni. Ti standardi se dobijaju u Srbiji laganica, a ako se ne varam servis ima 27001 za zastitu podataka i procedure u vezi toga (mozda sam pogresio broj). Ako to imaju a ovako se nesto desilo znaci da ne postuju standard pa i to mogu da izgube, a bez toga ne mogu na neke tendere itd.
 
Treba izbegavati kupovinu racunara kpl, samo u delovima. A to da svaku stvar koju im doneses moraju da drze po mesec dana je stara priča.
A kakvi sve tamo likovi rade, možemo samo da zamislimo.

Inače bi trebalo da ova tema ide u onaj podforum vezan za kupovinu i domaće tržište ili kad bi imao neki za kriminal...
 
Samo jeena napomena, mozda bude bitno advokatu. Tad nije zapocela integracija emmija sa winwinom, to je oduvek deo alti grupacije (emmi, winwin i kasnije pc practic kao maloprodaje), a servis je altijev, ima ih u Bg, Ns u Čačku

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Hvala na informacijama. Hvala i DariusIII. Vec znamo da su postali deo Tehnomanije i Roaming grupe. Hvala svima na podrsci. Ono sto sam zaboravio da napisem u prvom postu jeste da je na tom jednom jedinom sastanku sa advokatom WinWin-a, pomenuti advokat pokusao i da opravda postupke svog servisera. Od toga da im je to standardna procedura kopiranja fajlova kako bi se izbegao potencijalni gubitak podataka, iako se od pocetka znalo da je otislo napajanje?!? do toga da serviser nije znao da je to sto je radio nezakonito?!? Sta da vam kazem... Da nije tuzno, bilo bi smesno...
 
Hvala na informacijama. Hvala i DariusIII. Vec znamo da su postali deo Tehnomanije i Roaming grupe. Hvala svima na podrsci. Ono sto sam zaboravio da napisem u prvom postu jeste da je na tom jednom jedinom sastanku sa advokatom WinWin-a, pomenuti advokat pokusao i da opravda postupke svog servisera. Od toga da im je to standardna procedura kopiranja fajlova kako bi se izbegao potencijalni gubitak podataka, iako se od pocetka znalo da je otislo napajanje?!? do toga da serviser nije znao da je to sto je radio nezakonito?!? Sta da vam kazem... Da nije tuzno, bilo bi smesno...
Taj serviser radi za 35k. Naravno da nije znao. Tebi svaka čast na poštenju ali ispao si naivan nažalost, baš kao i ja u ovakvim situacijama. A ništa me ne bi čudilo ovde, da nekoga možda baš i interesuju tvoji podaci.

Čudno da firma nema neku "politiku kuće" koja se tiče računara za vreme rada od kuće, mi je imamo i ukratko - bolje da polupamo računar nego da se neko dohvati podataka i pristupa bazi.
 
Strašno je. Izvući dosta para od njih, nadam se. Ne zbog novca, nego zbog suludosti. Serviser može da radi i za 5 000 dinara, to mu ne daje pravo da krađe informacije od korisnika.

U krajnjem slučaju nek advokat upozori njihovog da će sve otići u medije (fb oglasi, Instagram, ili ono što je ostalo od nezavisnih) i to bi bilo dobro i nezvanično u toku procesa, jer znaš i sam ko drži sudstvo. I da će na svaki način pokušati da te diskredituju.

Ionako su njima ciljna grupa osobe od 25 do 40 godina, a ovakve vesti uz par oglasa se brzo šire.
 
Ti nemas dokaza da je izvrsena kradja podataka, to sto je ubacivao flesku i otvarao fajlove ne znaci da ih je sacuvao, tesko je dokazivo, pogotovo sto pritom za sada nema zloupotrebe tih podataka u smislu preprodaje, ucene, iskoriscavanja poverljivih podataka, vrlo lako na sudu moze da kaze da standardna procedura podrazumeva otvaranje standardno koriscenih programa poput Worda, i da je otarao fajlove kako bi se uverio da je sve ispravno, prosto ne prolazi toliko lako ako imaju iole normalnog advokata ni u stranim zemljama, a ne kod nas.
 
Ako imaju ISO 27001 nema šanse da "standardna procedura podrazumeva otvaranje standardno koriscenih programa poput Worda", detaljno se te stvari propisuju. Iskreno verujem da će im ozbiljno biti stalo do toga da ne krene ta priča dalje.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Nadam se da ćeš im se napiti krvi. Težak ološ radi u raznim firmama. Ova država postaje sve luđa i luđa

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
^
^
^


I to je po tebi ok? Malo ljudi zavirili u tuđu intimu, malo se šegačili, sreća, sreća, radost, uživancija...
 
Ne kazem da je ok, daleko od toga. Ako su bile vec poverljivi podaci nisu trebali da stoje na hardu gde svaka *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* u servisu moze da ih gleda, vec na nekom flesu, eksternom hdd ili slicno.
 
@Prankic

Gospodine Prankicu, ako ovo nije neka šala ispali ste vrlo neiskusni a kasnije i naivni. Šta bi bilo kad bi bilo.

- Računar se nikada ne kupuje gotov. Opšte je poznato da u takve računare idu delovi koji nisu mogli da se prodaju, i delovi sumnjivog porekla. O nalepnici neću ni da govorim.

- Ko malo prati materiju vrlo dobro zna da ovo nije usmnjen slučaj, da se rade i gore stvari i koje domaće firme to praktikuju.

- Za kraj, vidi se iz Vaših postva da ste informatički pismeni. Mogli se ubciti šifru u Win, ili kripotvati ceo hdd. Za investiciju od preko dvesta hiljada + podaci, prilično se ležerno ponašate. Ako nije šala nadam se da će te dobiti slučaj.
 
Nemojte me drzati za rec, ali ne znam koliko su printskrinovi iz programa relevantni na sudu. Razmislite o vestacenju i nekome koga cete vi birati, a ne sud. U svakom slucaju ga vi placate...
 
Relevantni su uz veštaka. Inače, snimaj svaki razgovor sa njima.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Ti nemas dokaza da je izvrsena kradja podataka, to sto je ubacivao flesku i otvarao fajlove ne znaci da ih je sacuvao, tesko je dokazivo, pogotovo sto pritom za sada nema zloupotrebe tih podataka u smislu preprodaje, ucene, iskoriscavanja poverljivih podataka, vrlo lako na sudu moze da kaze da standardna procedura podrazumeva otvaranje standardno koriscenih programa poput Worda, i da je otarao fajlove kako bi se uverio da je sve ispravno, prosto ne prolazi toliko lako ako imaju iole normalnog advokata ni u stranim zemljama, a ne kod nas.

Pa ne bih se bas slozio sa tobom da je standardna procedura u slucaju neispravnog napajanja otvaranje word fajlova radi bilo kakve provere. Sam izbor fajlova koji su otvarani i kopirani govori da je to radjeno ciljano i sa nekom namerom. Takodje, ne vidim bilo kakvu potrebu za kopiranjem podataka na bilo koji eksterni disk. Imam odlicnog advokata i ja cu pokusati da ovo izguram na sudu do kraja. Ako kojim slucajem ne uspem, pokusacu da celu pricu plasiram u medije.
 
@Prankic

Gospodine Prankicu, ako ovo nije neka šala ispali ste vrlo neiskusni a kasnije i naivni. Šta bi bilo kad bi bilo.

- Računar se nikada ne kupuje gotov. Opšte je poznato da u takve računare idu delovi koji nisu mogli da se prodaju, i delovi sumnjivog porekla. O nalepnici neću ni da govorim.

- Ko malo prati materiju vrlo dobro zna da ovo nije usmnjen slučaj, da se rade i gore stvari i koje domaće firme to praktikuju.

- Za kraj, vidi se iz Vaših postva da ste informatički pismeni. Mogli se ubciti šifru u Win, ili kripotvati ceo hdd. Za investiciju od preko dvesta hiljada + podaci, prilično se ležerno ponašate. Ako nije šala nadam se da će te dobiti slučaj.

Gospodine Vlado,

Slozicete se da to sto sam ja mozda ispao naivan, neiskusan i lezeran u ovoj situaciji, kao sto ste napisali, nikome ne da za pravo da u ovlascenom servisu neovlasceno koristi i kopira moje podatke. To je krivicno delo koje je jasno definisano clanovima zakona koje sam naveo u prvom postu. Da li je dokazivo ili nije, videcemo. Znam da ima dosta takvih slucajeva, i zao mi je sto u vecini tih slucajeva ljudi odluce da nista ne preduzmu. Takodje mi je zao sto mislite da je ovo sve mozda i sala. Zbog toga cu se konsultovati sa advokatom pa cu videti da li od nekih dokumenata tipa "opomena pred utuzenje" mogu da okacim ovde na forumu. Ali hvala Vam svakako na podrsci!

p.s. I da ne bude vise zabune, jer ocigledno nisam dobro objasnio. Ja nisam kupio gotovu masinu. Kupio sam je u delovima, ali SVE delove sam kupio u Emmi-ju i oni su mi odradili sklapanje i tako mi je isporucili. Da li su u tom slucaju smeli da je tretiraju kao gotovu masinu koju ja ne smema da otvaram bez njih, ne znam, verovatno da nisu. U svakom slucaju ja sam postupio onako kako su mi rekli. Mozda opet naivno ali tako je, kako je.
 
Nazad
Vrh Dno