Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

Možda to sve znači nizu cenu za oko 100e. Svakako je staklo precenjeno
 
Ne radi se samo o nižoj ceni od 100 evra. Gubiš premium osećaj, a svakako 100 evra gore dole ako se već odlučiš za 1100-1200 ne pravi neku razliku. Po meni lično prilično glup potez ako je tako osim ako tako ne regulišu hlađenje.
 
Suštinski se ništa ne zna, sada se javio još neki na twitteru i rekao da samo s21 ima plastiku, plus i ultra staklo :)
Za sada se sve zna sem te informacije a ima još 30ak dana do predstavljanja

Suštinski malo efikasniji od exynosa 990. Verujem i dalje dosta lošiji od snapdragona.

Edit:
This is the final info. We are sorry for the delay and confusion. Leakers trust sources, and sometimes there are wrong sources. Please refrain from blaming our team, who also delivered the first insight about Note 21 and more.
Only S21 will have a PLASTIC back panel.

1.Exynos 2100
Battery management and efficiency have greatly improved by the process and structure changes (up to 15% difference compared to S20)

2. Application of 1.5th gen improved film and parts to FPCB and internal parts for 5G and antenna - Heat control and transmission loss are significantly reduced compared to S20, leading to an increase in real life battery time. (improvement also present in 5G only mode)
 
Poslednja izmena:
U pravu si ali opet kažem ako spuste kvalitet izrade za S seriju koja je imala staklo u poslednjim generacijama i odličan osećaj u ruci zarad nekih drugih ciljeva a cena bude ista...ne ide mi to nikako. I onako je dosegnut vrhunac u svetu mobilne telefonije (i ako ima još dosta da se razvija stvari koje ne žele očigledno, pa i sam dizajn) smatram da plastika nikako ne idu iz cenovni rang od preko 1k evra.
 
Nema šanse da bude na S20 Ultra modelu plastika, to je najskuplji model, jednostavno ne ide. Ko kupuje Ultra modele i daje 1000 evra sigurno neće plastiku na svom tako skupom uređaju. Upravo je regularni Note 20 pokazatelj kako su uništili jedan uređaj, dosta su ga osakatili u odnosu na Ultra model, a cena visoka, to nikako ne ide. Tu je A serija ko želi glostiku, a S i Note serija moraju biti premium u svakom segmentu pa i u kvalitetu izrade.
 
Gore sam uradio Edit, definitivno samo običan je plastičan :)
 
Svi držite telefone u maskama, nebitno da li su 1e ili 15e i kukate kako će plastika uticati na premium osećaj. A telefon iz maske vadite jednom u nikad. Smešna i naduvana priča totalno.
Hoćeš premium osećaj u ruci? Ne nosi masku, plati osiguranje i uživaj.
I da stvarno budu svi plastični i da koštaju i po 100e više od S20 modela i dalje će se prodavati kao ludi i i dalje ćete ih svi kupovati. Čemu kuknjava?
 
Gore sam uradio Edit, definitivno samo običan je plastičan :)

Ok. No mislim da nije dobar potez Samsunga ni što na običn S21 model stavlja lošije materijale. Postoje osobe koje vole male telefone, ali žele da bude sve premium kao i na telefonim sa velikom dijagonalom ekrana. Sakaćenje običnog S modela biće loše i prodaja će biti verovanto loša kao što je loša prodaja običnog Note 20 modela.
 
Poslednja izmena:
"Up to 15% improved" ne zvuci obecavajuce. Znači ne čak ni 15%, već maksimalno 15%.

Exy990+120hz+4500mah vs SD865+90hz+4780mah razlika u korišćenju mi je duplo, nekad i više. Nešto ode na 6% veću bateriju i manji refresh, ali toliko ne ode sigurno :)

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Neko vreme sam nosio S10 Lite koji ima plastična leđa (glastic što bi rekli ovi iz Samsunga) i odlično su mi legla. Telefon sam nosio bez ikakve zaštite jer ima MNOGO bolji grip nego telefoni sa staklenim leđima koje nikada ne nosim bez zaštite jer su previše klizavi u rukama. I nikakva specijalna razlika u premium osećaju u rukama nije. Tako da meni savršeno odgovoraju "glastična" leđa. Naravno očekujem da cena bude niža za onoliko koliko su ta leđa jeftinija od staklenih.
 
Eh kad bi za godinu dana izbacili neki S21 lite, po uzoru na S10 lite, sa SD888...
 
Mat leđa, ivice još manje, skoro simetrične, kaže da je baterija dobra.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nadam se da će i plus imati ravan ekran. Ovo je snapdragon koliko vidim :)
 
Obican i plus dolaze u verzijama sa 128 i 256GB, a Ultra ce imati i verziju sa 512GB.
 
Da, snap verzija. Biće ovo dobar fon, samo za mene verovatno prevelik. Ako napakuju običnu 21, biću zainteresovan.

Prešao sam pre par dana na manji telefon i skapiram koliko je sve lakše, tako da se ne vraćam na cigle u skorijoj budućnosti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Skor uzasan. Moraju da opeglaju jezgra jos software-om.
 
Hoće li smeti da mu povećaju cenu u odnosu na S20?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
As for the rumors about the creeping departure from the Galaxy Note series with its associated stylus, there is now clear evidence that Samsung wants to offer at least the high-end model Galaxy S21 Ultra optionally in conjunction with a pen.

https://winfuture.de/news,119995.html

Performing the same test project, the S20U equipped with Exynos990 consumes 55% of the battery, while the S21U equipped with Exynos2100 only consumes 22%[emoji122]

https://twitter.com/UniverseIce/status/1337208212722864128
 
Poslednja izmena:
Zvuči nestvarno ova potrošnja [emoji50][emoji847][emoji2960]

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Neko vreme sam nosio S10 Lite koji ima plastična leđa (glastic što bi rekli ovi iz Samsunga) i odlično su mi legla. Telefon sam nosio bez ikakve zaštite jer ima MNOGO bolji grip nego telefoni sa staklenim leđima koje nikada ne nosim bez zaštite jer su previše klizavi u rukama. I nikakva specijalna razlika u premium osećaju u rukama nije. Tako da meni savršeno odgovoraju "glastična" leđa. Naravno očekujem da cena bude niža za onoliko koliko su ta leđa jeftinija od staklenih.
^Takođe.

Послато са SM-A715F уз помоћ Тапатока
 
Zvuči nestvarno ova potrošnja [emoji50][emoji847][emoji2960]

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk

Papir trpi sve :). Dok nekome ne dođe u ruke da se vidi kako radi, više ne verujem ništa šta pišu.
 
Ja i kad vidim i dalje neću verovati [emoji1787][emoji6]

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
A red je više da se saberu, i da naprave kako treba.
 
S20 sam propustio zbog:
1. odsustva nativnog 5G
2. bzvz boja
3. nemogucnosti 120Hz@2K

S21 (ne verujem da se nece zvati S30, bukvalno sam sokiran tim nazivom ali ajde, manje bitno) je ispravio 5G ali i dalje nisu napravili 120Hz@2K (sta ih kosta da softverski to omoguce pa ko zeli neka koristi) i bzvz boje (subjektivno je ali realno, moze to mnogo bolje, boje su im kilave).

Uz to, plastika i ravan ekran :mad: pa majku mu, na ovom praistorijskom S7E imam zakrivljen ekran i staklo.
korak napred i dva nazad. i to na telefonu od soma evra. flagshipu za 2021.
iskreno se nadam se leakovi nisu tacni i da se ljudima cini da je plastika a zapravo je frosted staklo ili tako nesto.
stvarno zelim vise nov telefon ali brate za te pare mora da grmi, kakva usteda od 5e staklo/plastika i slicno. ako ovo bude ovakav debakl ima da zamenim u promobi bateriju na svom telefonu i da ga koristim u inat dok sve ne doteraju kako treba. nista osim Galaxy S ne dolazi u obzir ali ako placam premium imam pravo da i ocekujem premium proizvod a ne plasticnjaka sa ravnim ekranom, to ima i za 200e.
 
Pa S21+ i S21 Ultra nemaju plastična leđa!
 
Nazad
Vrh Dno