Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

У Швајцарској је нпр. у почетку 512 верзија била резервисана само за самсунг онлајн продавницу. И уз исту нису ишли поклони. Сада су и други добили 512ицу, али је самсунг задржао ексклузиву што се тиче боја...
 
Jel zna neko imaju li naši operateri nameru da ponude i 256/512 Gb opcije za S21U? Šta da radim sa 128 Gb ako imam nameru da ga koristim za video?
Možeš imati i 1TB ali ga nećeš moći koristiti za video...u biti hoćeš sa klipovima od 1 minutu a između do 5 minuta pauzom da se ohladi 😂😂😂
 
E sad vec mislim da preterujes,nikakav problem sa pregrevanjem nema.niko od nas ,testirao sam i posle poslednjeg update- a temp pri snimanju ne ide preko 40. Renderovao sam nesto od 10min u kine masteru i nikakav problem nisam.imao osim sto se malo ugrejao kao i svaki drugi aparat koji sam do sad koristio pa i snapdragon. Bude topao ali nista manje ili vise nego drugi telefoni koje sam posedovao posle takvih operacija
 
Ja moram da kupim 512, neverovatno koliko samo aplikacije pojedu.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210211-174403_My Files.jpg
    Screenshot_20210211-174403_My Files.jpg
    50.4 KB · Pregleda: 56
Шта снимаш толико?!? 🤣🤣
Ја за 2.5 године нисам имао проблем са N9 од 128Gb...ал сам превентиве ради сад узео 256Gb.
 
Snimam klince i žao mi da brišem... Ali pogledaj koliko ode na sistem i aplikacije... Čak i da prelomim u glavi da su fajlovi samo na cloudu, a ne i na telefonu, što je meni psihički problem, opet ostaje malo mesta za nove snimke.
 
I meni aplikacije toliko zauzmu
 

Prilozi

  • Screenshot_20210211-182750_My Files.jpg
    Screenshot_20210211-182750_My Files.jpg
    52.3 KB · Pregleda: 44
E sad vec mislim da preterujes,nikakav problem sa pregrevanjem nema.niko od nas ,testirao sam i posle poslednjeg update- a temp pri snimanju ne ide preko 40. Renderovao sam nesto od 10min u kine masteru i nikakav problem nisam.imao osim sto se malo ugrejao kao i svaki drugi aparat koji sam do sad koristio pa i snapdragon. Bude topao ali nista manje ili vise nego drugi telefoni koje sam posedovao posle takvih operacija
Misliš? Moj je na 40° prije nego dođe do 5 minuta...napominjem, koristim bez ikakve maske/futrole i meni je 40° toplo (samo gornja trećina telefona).
Nakon 10 minuta je 46/44...

Nakon 18 minuta je na 48/46 i to je tako toplo da ga ne mogu dugo držati za taj gornji dio koji doslovno gori.

Možda si u pravu da se svi griju...a možda su svi ti samsung...baš sam 15 minuta snimao sa iPhone 11 od male i nije ni blizu samsung nakon 15 minuta...otprilike je topao kao samsung nakon 2 minute...tako da...možda tvoj ne prelazi 40 ali moj je bliži 50 nego 40° 😡 ali uzimajući u obzir kvalitetu videa iskreno rečeno nemam ni volje da snimam...isto kao što nisam snimao ni sa P40Pro+ osim kad sam morao 🙄 pa to grijanje se i ne dešavati toliko često.
Doduše i moja GoPro9 prestane snimati 4K60 nakon 40tak minuta jer se pregrije ali zato je snimljeni materijal savršen 😍
 
Brate ti ocrni taj s21 ultra napako,a za video snimak se nikako ne mogu sloziti da je los probao sam neki dan od drugara 4k30fps i 4k60fps ja ne vidim nikakav problem video je odlican i nista se posebno nije ni zagrejao a bas sam koristio kameru.
 
Pa mogu ti ja staviti na YT ovaj video što sam snimao 20 minuta pa da vidiš temperature...ali još bolje sad ću naručiti onaj infracrveni termometar pa ćete vidjeti razliku...ja ne izmišljam, nego iznosim činjenice.
Šzo se tiče kvaliteta videa, pogleda ovo, to je sad snimano dok sam pratio temperaturu...obrati pažnju na sliku sa desne strane kutije ili sliku sata na prednjoj strani...
E sad mi reci je li NORMALNO da postoji ovaj "3D" efekat, da ova slika sa strane "pleše" više od ostatka kutije...ja mislim da nije normalno i mislim da je zbog loše kvalitetnog OISa.
 
Ljudi, vodeći se BricoGO iskustvima i savetima, stavim malo pre 4k60fps, hevc, hdr10+, video da snima 15ak min, zatim razbijem jaje na gornju trećinu telefona i ostavim da se lagano prži, na 30om minutu je jaje bilo spremno za jelo, čist hedonizam.
 
Pa mogu ti ja staviti na YT ovaj video što sam snimao 20 minuta pa da vidiš temperature...ali još bolje sad ću naručiti onaj infracrveni termometar pa ćete vidjeti razliku...ja ne izmišljam, nego iznosim činjenice.
Šzo se tiče kvaliteta videa, pogleda ovo, to je sad snimano dok sam pratio temperaturu...obrati pažnju na sliku sa desne strane kutije ili sliku sata na prednjoj strani...
E sad mi reci je li NORMALNO da postoji ovaj "3D" efekat, da ova slika sa strane "pleše" više od ostatka kutije...ja mislim da nije normalno i mislim da je zbog loše kvalitetnog OISa.

Vredi li dodatnih 600e preko p40p+ ?
 
Nisam tako nesto snimao,al vidi se na tvom primeru da pravi neki efekat kao da razmazuje sliku.
 
Ljudi, ja ne tvrdim da vaši uređaji imaju problema sa pregrijavanjem niti da prave loš video...samo ja osobno još nikad nisam imao ni približno ovoliko vruć mobitel do sada. Dapače, mojom normalnom upotrebom (Internet, YT i sl) toplina se nikada ne oaijeti ni najmanje ali ovo sa snimanjem i zagrijavanjem sigurno nije normalno...samo moram naćo načina da vam pokažem koliki je to vruće. Što se tiče kvalitete videa...ja sam navikao na odličnu kvalitetu i zadnji Samsung koji sam koristio je bio S9+...onda sam prešao va P30Pro i zbog loše kvalitete jako malo sam snimao...iako je P40Pro+ imao značajno bolju kvalitetu videa nike to bilo dobro kao tada S9+. 90% videa koje snimim su sa GoPro9 i DJI Mavic Air 2, i to za mene prestavlja kvalitetu a ovo što sad momentalno snima Ultra je daleko od odličnog. Ovo je moje mišljenje, moje viđenje stvari i razumijem da se netko neće složiti s time što je sasvim u redu!
 
@BricoGO techtablets lik je takođe iskazao nezadovoljstvo sa videom na s21ultra i kontam o čemu pričaš. Ne znam jel iko sa note 20 ultra snap probao da snima i kako se ponaša isti prilikom dužeg arčenja?
 
Nisam puno gledao kvalitet,u mraku je s21u bolji za klasu a ovako sam ga pustio 2 puta da snima po 10min da vidim da li se greje i to je to. Inace vecinu slika i video zapisa pravim u mracnijim tj nocnim uslovima
 
Ja imam exy verziju note 20 ultra i nisam primetio da se nesto greje specojalno prilikom upotrebe kamere.A da snimam 4k po 20-30min cista glupost,moze al nikad ne pravim tako dug snimak.
 
Ekipo, ovo sto kaze Brico da se telefon grije je istina. Ja sam moj S21U vratio zbog tog zagrijavanja i zato sto sam imao malo memorije ali zato cekam da naidem na 512GB. Mislim da je ovo prvi telefon koji mi se tako grijao na 10tak minuta "slikanja" - znaci samo upaljena kamera, ne treba ni da snimas. Ali rekao sam u proslom postu, Note 10 Plus se vise zagrije kad se snima 4K30fps i to ide na 50c. Ali valjda zbog kucista to se ne osjeca na dodir dok S21U se osjeca i tek kako.

Brico koliko si updejta dobio do sad? Koliko su ljudi zadovoljni na XDA forumu i Reditu to je cudo. Masu njih pise da je kamera ispeglana, neki kazu da je toplina cak smanjena, znaci bice samo bolje. Mada ovaj zadnji updejt je smanjio lag camere prilikom zooma, popravio detalje slike ali zato imaju bug jedan dobar pa im baterija "izlapi" cak kad ga ne koristis.
 
Ja sam dobio dva do sada, onaj prvi čini mi se od 1+GB a, drugi ca. 276MB.
 
Pa mogu ti ja staviti na YT ovaj video što sam snimao 20 minuta pa da vidiš temperature...ali još bolje sad ću naručiti onaj infracrveni termometar pa ćete vidjeti razliku...ja ne izmišljam, nego iznosim činjenice.
Šzo se tiče kvaliteta videa, pogleda ovo, to je sad snimano dok sam pratio temperaturu...obrati pažnju na sliku sa desne strane kutije ili sliku sata na prednjoj strani...
E sad mi reci je li NORMALNO da postoji ovaj "3D" efekat, da ova slika sa strane "pleše" više od ostatka kutije...ja mislim da nije normalno i mislim da je zbog loše kvalitetnog OISa.
D ali bi mogao sa Gopro snimiti istu tu kutiju, pod istim svetlom, na istom mestu?
Ta desna strana kutije, sta je na njoj, kakva je slika?
 
Naravno...
S21U
GoPro9

Na GoPro nema "plesanja" ni na prednjoj ni na slici sa strane
 
Poslednja izmena:
Sve ovo je rešivo software-om, mislim da na nije hardware issue. Ipak im je ovo v2 kamera i druga generacija unapređenog modula. Treba im dati malo vremena.
 
Tome se i ja nadam i ako to srede, e onda će ovo biti više nego odličan uređaj
 
Pa ako omanu tamo gde su bili u vrhu i ne urade ništa, onda je stvar jasna. Kvantitet bez kvaliteta ili neka ograničenja za koja ne znamo, ali verujem da je ovo do peglanja software-a. Da ne bude eto Exynos je postao malo bolji ali smo oduzeli tamo gde smo bili najbolji, a to je video.
 
@vojkan85 korekcija, ne samo video...ne znam da li si pogledao neki ozbiljniji snap vs exy s21 ultra video, snap nikada nije pravio veću razliku u kvalitetu slika nego sada (možda eventualno sa s4 da je bilo tako)!
 
Nazad
Vrh Dno