Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

Kad je Apple mogao da napravi autonomiju koja je vrhunska, na max modelima, naročito 11 pro max, a svi znamo da su godinama bili najgori po sotu, ne znam šta Samsung čeka. Ugurali 5k bateriju i opet ćorak. 5,30 min. Na terenu, sa promenom mreže, nestankom signala, ko zna koliko ce biti. Opet, sa druge strane bilo je sve na max, e sad koliko to max vuce u odnosu na regularno, ostaje da se vidi. Ova Ultra je zaista odličan proizvod, samo me ta autonomija brine, uzasavam se pražnjenja telefona u pola dana.
Jeste tesko na 60hz napraviti autonomiju [emoji16]

Ovo je max battery damage SOT, sve zivo upaljeno. Normalan korisnik moze da ocekuje 7-8h sota. Mi 11 isto oko 6.5h max SOT, ne moze se ocekivati vise sa tolikim ekranom u wqhd rez na 120hz. Moze na 60hz ali to vec ako volis da budes zaglavljen u 2018-9 godini.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Znači da su "uspeli" da poprave bateriju za skoro 2.30h po tome. Iskreno nešto čisto sumnjam, ali ajde. Kod nas je presudan faktor taj 4G signal, jer koji će mi uređaj premium klase ako ga zakucavam (kao što to i sam radim, razlog svima poznat) za 3G.
 
Ako niste pogledali do kraja, ajmo sad od 9og minuta gledajte [emoji6]

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Da se razumemo, exynos podjednako očajno radi i troši i na 3G, ne znam zašto se 4G uvek izričito spominje. E sad, ako je dobio 2h veću potrošnju u odnosu na 20 ultra to je dobar napredak ali u globalu i dalje loše (znači nije više očaj, sad je prosek npr). Pri tom ne znam jel testove radio na wifi ili bio na gsm netu sve vreme?!


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk
 
Lepo na klipu kaže da je na s20 ultri uz isto korišćenje imao 3h i 30minuta sot-a. Što znači da je baterija primetno bolja. Mada se NDA skida sutra pa će se sve znati.

3,30h sota, 1000+e, premium, strašno... Nadam se najboljem, najiskrenije. Svi će da izbace kompletne testove odjednom pa nas čeka jedan kompletan dan analize. No, kao što reče, prema svemu do sad, baterija više neće biti očaj, već prosek. Da bude odlična, to se već i sad zna da neće.
 
Lepo na klipu kaže da je na s20 ultri uz isto korišćenje imao 3h i 30minuta sot-a. Što znači da je baterija primetno bolja. Mada se NDA skida sutra pa će se sve znati.

Većina testira na 100% osvetljenje, wifi i nema 5 aplikacija instaliranih.

Plus kod Samsunga uvek treba nekoliko dana da se baterija poboljša, tako da ćemo znati verovatno tek kad ljudi pokupuju uređaja i pokažu iz stvarnog života rezultate.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Proday koliko SOT si imao na OP8 pro? Max podešavanja, 4g, WiFi?

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
@filip83 nikada ga nisam koristio kao main phone sa obe kartice i furao po gradilištu, slušajući muziku i sve ostalo kao što uobičajeno radim tako da ne mogu da ti dam relevantnu informaciju.

Činjenica je da 120hz dosta ima impakt na bateriju, još sad sa Always on opcijom ne bi me čudilo da dobaci ispod 5h

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zato je sami dodao rutine, zna on da ne treba eksperimentisati više sa baterijom, još od nota 7, pa zato gura soc i gpu. Al zato rutinama namestiš da kad si na wifi automatski prebaci na 2g i obrnuto, kad izgubiš wifi vrati na 4g, jedan primer kako dobiti još 2 sata sota na fonu, a plus na 2g kristalno čist zvuk i nema smetnji u razgovoru kao na automatski pa kod nas samo meša mreže i prebacuje sam od sebe jer ne drži svugde 4g signal. Što reče neko sve mane mogu se nekako prevazići ali sd što izbaciše ili da je makar osnovni model 256, zbog toga jedino me odbija, juriti oblake sa osnovnim modelom s21u ili nosati za sobom eksterni hd, a 256 nisam video kod operatera u ponudi. Da li neko zna koja je vrsta baterije u s21u, da li je li ion ili ni mh kao kod s20u?
 
Jeste, dam te pare za telefon i nameštam mu Samijeve rutine. VoLTE ne meša ništa :)
 
Moze i tako, al evo u sred Bga na Topčideru jedva jednu crtu 4g ima, kod razgovora moram jurim banderu da bih jasno čuo sagovornika, nije to do samija naravno ali iritira pa plus onda što na rutinama izdrzi duze bez punjača, al dobro to je vec druga tema.
 
Nije, to je i ova tema, da se objasni ljudima KAKO da produze trajanje abterije, odnosno rad telefona s istom baterijom kroz podesavanja kojecega...
 
Odeš na Bixby routine i tamo imaš opcije koje te navode da kroz određene funkcije pališ ili gasiš nešto. Klasična if, then, else varijanta ili ti on i off. Dobra stvar svakako koga mrzi da klikne dva puta.
 
@filip83 nikada ga nisam koristio kao main phone sa obe kartice i furao po gradilištu, slušajući muziku i sve ostalo kao što uobičajeno radim tako da ne mogu da ti dam relevantnu informaciju.

Činjenica je da 120hz dosta ima impakt na bateriju, još sad sa Always on opcijom ne bi me čudilo da dobaci ispod 5h

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
OP8 pro je jedini telefon koji ima iste spec kao s21u (QHD 120hz) a i dual sim je pa sam te zato pitao.

Inače, Rus ima 3:28 SOT na skoro 17sati upotrebe, i 44% baterije ostalo. Po meni ne izgleda loše. Mislim da bi mogao da dobaci do 6 sati SOT-a.

Bixby routines se bas ne miriše sa dual sim telefonima, ja na N20U nisam uspeo da namestim 4g>2g, jednostavno ostane zakucan na 2g [emoji848]

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Ne razumem ovo na fhd+.. Daj sve na max od svakog telefona, da vidimo na cemu smo. Kao da ce neko da koristi bilo koji od ovih koji mogu 2k 120hz na fhd+.. Cenim da ce s21u moci oko 7h sto je meni skroz ok..

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Ovakvi testovi nisu relevantni, Samsung je uvjek bio dobar kad ga ovako koristiš u komadu 8 sati...normalna upotreba od 6h ujutro do 20h navečer je skroz drugoga priča, kad bih tu mogao na 4G izgurati 6-7h to bi bilo više nego dovoljno.

Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk
 
Nekako mi se čini da je možda Ultra malo klizava zbog ovog dizajna pozadi? Staklo umastiš ali lepi prste, ovako ne ostaje ništa ovde pa ne znam kako se ponaša.
 
Moze i tako, al evo u sred Bga na Topčideru jedva jednu crtu 4g ima, kod razgovora moram jurim banderu da bih jasno čuo sagovornika, nije to do samija naravno ali iritira pa plus onda što na rutinama izdrzi duze bez punjača, al dobro to je vec druga tema.
Care jeste do Samsunga. Na nekim mestima gde S7 nije imao uopšte signal, Mi 8 je držao 1 ili 2 crte na 4g. Pri završetku poziva na S7 je trebalo 10ak sekundi da se vrati u život i uključi internet, Mi 8 odmah iste sekunde. Kad se krećeš malo brže kroz grad a na 4g si S7 se zagreje, Mi 8 hladan. Zaprepastio sam se koliko "dobro" može da radi telefon, a u stvari tako radi normalan telefon sa krštenim hardverom.
Telefon od 1000e mora da radi bez ikakvog budženja i rutina, tu nema kompromisa. To što ti i par tebi sličnih ne znate za bolje to nije opravdanje.
 
Care jeste do Samsunga. Na nekim mestima gde S7 nije imao uopšte signal, Mi 8 je držao 1 ili 2 crte na 4g. Pri završetku poziva na S7 je trebalo 10ak sekundi da se vrati u život i uključi internet, Mi 8 odmah iste sekunde. Kad se krećeš malo brže kroz grad a na 4g si S7 se zagreje, Mi 8 hladan. Zaprepastio sam se koliko "dobro" može da radi telefon, a u stvari tako radi normalan telefon sa krštenim hardverom.
Telefon od 1000e mora da radi bez ikakvog budženja i rutina, tu nema kompromisa. To što ti i par tebi sličnih ne znate za bolje to nije opravdanje.

Amin.
 
Cackao danas s21 plus. Nisam impresioniran, uredjaj je lep, kamera ne strci mnogo, ekran i 120hz izgledaju sjajno. Slika je veoma ostra i ako je fhd+. I ako sam 2k must have, mislim da mi onaj ekran ne bi smetao. E sad, ledja, plastika, to bi me 100% odvratilo od kupovine. Podseca me na ono doba skidanja poklopca. Taj zadnji deo od plastike se izvitoperi kada se stisne prstom malo jace. Cenim da ce mu baterija od 4800mAh biti jedini adut.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
@nidzakv s21 plus nema plasticna leđa, tako da ne znam o kakvom uvijanju pričaš?! A 4800mAh, ako se novi exy pokaže iole napredkom bi mogli biti odlična priča (ne bi me čudilo da autonomija bude bolja i od s21 ultre).


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk
 
To je kada čovjek sebe ubijedi da plastik ne valja.
Onda psihološki i tamo đe nema plastike blati po njoj

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
@nidzakv s21 plus nema plasticna leđa, tako da ne znam o kakvom uvijanju pričaš?! A 4800mAh, ako se novi exy pokaže iole napredkom bi mogli biti odlična priča (ne bi me čudilo da autonomija bude bolja i od s21 ultre).


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk
Imaju neki naziv za to, zaboravio sam kako mu je ime, ali u sustini je plastika. Mesavina stakla i plastike.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
To je kada čovjek sebe ubijedi da plastik ne valja.
Onda psihološki i tamo đe nema plastike blati po njoj

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
Ma jok, super je plastika na soma ojra telefonu. Milina.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Imaju neki naziv za to, zaboravio sam kako mu je ime, ali u sustini je plastika. Mesavina stakla i plastike.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Druže S21 ima plastična leđa (polikarbonat), S21 plus ima staklena leđa odnosno identična kao i S21 Ultra model...eto ne znam kako jednostavnije.

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Možda misli na glastik!

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno