Šta je novo?

paljenje monitora iz standby režima rada,problem

pcpartpicker

Cenjen
Učlanjen(a)
05.04.2019
Poruke
1,055
Poena
115
Vlasnik sam monitora Samsung CJG5 32 inča koji ima 2 HDMI ulaza i DP.Kupljen je nov.
Od samog početka imam problema sa njime u radu,ne znam da li je to normalno ili ne,jer ako ne,reklamirao bih ga.
Prilikom paljenja računara preko HDMI ulaza slika se uopšte ne pojavi ni kad je monitor u Standby režimu,nego ja moram upaliti monitor i ručno odabrati izvor (source).
Ali recimo ako istog dana palim ponovo taj komp na kojem je HDMI ulaz monitor se upali pri paljenju računara.
Ovo "nepaljenje" se uvijek desi recimo sutradan,kao da monitor ode u neki standby mod.
U postavkama monitora je source odabrano na automatic.
Ali recimo pri paljenju drugog kompa koji je spojen na DP nemam tih problema,monitor se uredno upali svaki put i odabere sam izvor slike odnosno dobijem sliku.
Eh sad šta je problem,jel problem do monitora,kabla ili nekog podešavanja,eventualno grafičke ili drajvera?
Isto sam primjetio da se ponekad monitor SAM UPALI i traži izvor,što mi nikako nije normalno.
Ne znam da li možda u tom momentu ode u taj standby mod/režim rada.
Problem da se monitor ne upali se uvijek desi ako se računar ne koristi par dana,ali nikad,ako se računar više puta pali tokom jednog dana.
Šta raditi?Da li reklamirati jer možda to tako treba pa reklamacijom ništa neću dobiti a na novi monitor bi morao čekati oko mjesec dana.
 
Nazad
Vrh Dno