Šta je novo?

Izbacuje rx 480

eukrus

Zapažen
Učlanjen(a)
18.10.2020
Poruke
1
Poena
11
Inače, pre 15-ak uzmem ja računar (sve je full, provereno bilo) i7 2600, 16 gb ddr3 i rx 480. Matična je malo starija (čuj malo) asus h61, prva iz te serije, ali potpuno funkcionalna. Kuleri, ceo računar je veoma kompaktan, skladan i lepo i poprilino nečujno radi.
Elem.
Instaliram sistem kod servisera, i istovremeno pored ostalih stvari i drajvere normalno. Igram prvih par dana i instaliram nba 2k21 i battlefield 5, tečno,sve lagano ide. E onda, par dana posle, čini mi se, ali stvrano ne mogu da se setim tačno da sam instalirao na trenutak zvanične drajvere za rx 480 (amd adrenalin sad vidim) i tačno od tog trenutka malo po malo sve počinje da mi izbacuje iz igre, a danas učestalo. Ponekad i restartuje kompjuter.
Igrice koje sam instalirao su cs go, pubg lite, pes 21, sve one koje lagano računar tera. Grafička temp. normalne (mlaka na dodir 5min posle gejminga, napajanjr takođe)
Moje pitanje je posto je postalo nemoguće da nešto više igram, da li je to drajvera, da nije do napajanja nešto (500w je brendirano, 2×6 pin), ali mislim da nije i da je do drajvera.
Jednostavno zakoči igricu (zaledi), ponekad restartuje računar. Graficka radi normalno, ne pregreva se,pa je moje pitanje sta sa radim?
Da ocistim drajvere, sta onda da instaliram,šta ada radim?
 
Smanji clock same karte probaj tako imao sam problema silcne prirode pre na nekoj 570 pa kada sam malo smanjio nije kreshovalo. Takodje probaj drugi drajver mozda ga negde koci :)
 
Sigurno nije do drajvera, imam RX480 vec godinama i sve radi perfektno. Uvek stavim najnovije drajvere kad izadju.

Koji model tacno imas i na koliko radi memorija na grafickoj?
Znam sa su ljudi imali probleme sa Samsung memorijom na kartama koja radi na 2000 MHz i kad podese da radi na 1900MHz vise nema problema..


Probaj
 
Deinstaliraj drajvere i probaj neke ranije(imaš AMD Cleanup Utility, Previous Drivers link dole kad izlista draver na AMD sajtu), ugasi Windows Game mode. Skeniraj memoriju sa Memtest86.
 
Menjaj napajanje
 
Smanji clock same karte probaj tako imao sam problema silcne prirode pre na nekoj 570 pa kada sam malo smanjio nije kreshovalo. Takodje probaj drugi drajver mozda ga negde koci :)

ovo. Imam isti problem sa sapphire 590 i smanjivanje kloka i memorije je resilo sve probleme. Doduse nije mi nikad restartovao celu masinu. Npr. core -3% i mem 1950 (2000 je default). Polako smanjuj pa ostavi one parametre koji rade stabilno. Pusti da vrti neki benchmark 20-30ak minuta (ja sam koristio unigine heaven) i ako ne puca zavrsio si posao. Mana je sto prilikom iznenadnog nestanka struje opet moras da smanjujes jer kartica vrati default vrednosti.
 
Ne mora, ja drzim Trixx instaliran i on sam vrati vrednosti svaki put.
Samo sacuvas profil.
Verujem da ima i drugih slicnih programa
 
Nazad
Vrh Dno