Šta je novo?

Monitor 1440p preporuka

Fygaroo

Poštovan
Učlanjen(a)
14.07.2018
Poruke
691
Poena
80
Planiram da kupim rtx 3070 i da predjem na 1440p monitor , ukupan budzet za gpu i monitor mi je 110k, posto ce kod nas 3070 biti verovatno oko 80k, za monitor mi ostaje 30k. Treba mi preporuka sta da kupim , Refresh rate mi nije bitna moze biti i 60hz.

Edit: monitor mi treba za gaming (pretezno sp slabo igram mp igre)

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Preporuka bi bila da ides na 1440p i 120/144 hz, nema smisla uzimati takvu karticu, i da opet nemas potpun dozivljaj. Onda mozes cak i da ganjas 4k na 60fps-a, mada opet ostaje pitanje kako ce kartica to izgurati, obzirom na 8gb memorije...

U svakom slucaju, "crnjak" se blizi, izletece sigurno neka ok ponuda, ali bez 144hz ja ne bih uzimao u 2020 godini.
 
Pa tesko da bi 3070 gurala 144hz i 1440p , bitna mi je grafika a fps sam totalno zadovoljan i sa 60. Opet ako ima neki dobar deal 1440p 144hz do 30k uzeo bi i to.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ljudi često misle ako nije zakucan refresh rate u 144Hz da se ne isplati uzimati takav monitor :) Pa to je ljudi varijabilni refresh-rate, bez tearinga, konstantno fluidno tako da itekako ima smisla uzeti 144Hz monitor. A u dosta igara će i dohvatiti tih 144Hz (čak i ja sa 5700xt u QHD dohvaćem)

Sent from my Xiaomi Poco X3
 
Ljudi često misle ako nije zakucan refresh rate u 144Hz da se ne isplati uzimati takav monitor :) Pa to je ljudi varijabilni refresh-rate, bez tearinga, konstantno fluidno tako da itekako ima smisla uzeti 144Hz monitor. A u dosta igara će i dohvatiti tih 144Hz (čak i ja sa 5700xt u QHD dohvaćem)

Sent from my Xiaomi Poco X3

Naravno, ako je freesync/gsync. Ako nije, onda ubije cepanje slike ali ako je debelo ispod 100fps.
 
Pa koji to monitor nije freesync/g-sync od 144Hz?

Sent from my Xiaomi Poco X3
 
Ja preporucujem (imam ga i sam par meseci i vrlo sam zadovoljan)

https://www.itsvet.com/monitor_philips_325e1c/00-pdaa1-31.i?id=6843

Ima 75hz osvezavanje,sto bi bilo idealno za tu grafiku i 1440p
Jel bilo tesko navici se na 32 inc monitor? I koje igre cepas na njemu?

#BitrAtE

Znam da nije problem igrati sa 70fps na 144hz monitoru samo je meni jedina prepreka novac , ne gadim se na 1440p 144hz monitor samo da kvalitet slike ne trpi zbog tog ozvezenja jer naci 1440p i 144hz sa dobrom slikom za 30k je tesko.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa tesko da bi 3070 gurala 144hz i 1440p , bitna mi je grafika a fps sam totalno zadovoljan i sa 60. Opet ako ima neki dobar deal 1440p 144hz do 30k uzeo bi i to.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Zavisi od igara koje igraš. Sa nekima se i 2080Ti muči da izbaci preko 100 fps u 1440p, sa drugima bi dobacio 100+ i u 4K. Mada, tipično MP igre same po sebi nisu toliko grafički zahtevne, mnogo zavisi od procesora, konekcije, dizajna nivoa u igri odnosno mapa...

Možeš slobodno da uzmeš 100+ Hz monitor, fps nije problem. Veći je problem što nećeš naći takav monitor za 30k, pogotovo ne kod nas...
 
Zavisi od igara koje igraš. Sa nekima se i 2080Ti muči da izbaci preko 100 fps u 1440p, sa drugima bi dobacio 100+ i u 4K. Mada, tipično MP igre same po sebi nisu toliko grafički zahtevne, mnogo zavisi od procesora, konekcije, dizajna nivoa u igri odnosno mapa...

Možeš slobodno da uzmeš 100+ Hz monitor, fps nije problem. Veći je problem što nećeš naći takav monitor za 30k, pogotovo ne kod nas...
Igram pretezno sp igre i bas planiram da obrnem metro exodus jos jednom a on je prilicno zahtevna igra sa rtx on.


Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Da, sad vidim da stvarno ima, iskreno nisam se susrećao do sada sa takvim monitorima.

Sent from my Xiaomi Poco X3
 
Jel bilo tesko navici se na 32 inc monitor? I koje igre cepas na njemu?


Gde tesko,navikao sam se za dva minuta…….ustvari,nisam imao sta da se navikavam,vidis veliki ekran,ostru sliku,waoo efekat 1440p rezolucije i "teraj dalje"....:)

Trenutno najvise igram (tesko modovani) Skyrim,monitor je savrsen za tu igru,tj grafika u 1440p je prelepa…..osim toga,Street Fighter V,Mortal Kombat,razne Need for Speedove i par shootera…..
 
Gde tesko,navikao sam se za dva minuta…….ustvari,nisam imao sta da se navikavam,vidis veliki ekran,ostru sliku,waoo efekat 1440p rezolucije i "teraj dalje"....:)

Trenutno najvise igram (tesko modovani) Skyrim,monitor je savrsen za tu igru,tj grafika u 1440p je prelepa…..osim toga,Street Fighter V,Mortal Kombat,razne Need for Speedove i par shootera…..
Ja imam 22' trenutno , teras me da se razmisljam na 32 a to ce biti vauuu promena .

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Pa u svakom slucaju,nije se tesko navici na bolje i lepse (i vece)…..:)

Btw,mozda je meni privakavanje lakse i brze islo jer sam godinama imao 24"1080p monitor,pa jedno dve godine 27" 1080p i sad ovaj 31,5" 1440p (koji je po meni prava mera)......pored njega (tj iznad njega okacen o zid) jos uvek imam Dell-a 24ku i ostrina slike im je identicna (tj 24"1080p i 31,5" 1440p)
 
Najbolje pogledati u radnji razliku u velicini monitora. Meni npr 32 izgleda preveliko kad sam vidio uzivo. 27 mi je ok mada nisam imao priliku direktno da uporedim 27 i 32. Inace imam imam 43 TV iznad 24 monitora i TV mi izgleda ogromno bar na razdaljini na kojoj ja sjedim od monitora. Jedino sto slika na TV u 4k izgleda brutalno dobro u odnosu na 1080p monitor.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Jedino ako neko gleda monitor na 20 cm udaljenosti onda ce mu 31,32" biti prevelik....evo koliko je veci od 27

31,5-inch-16x9-vs-27-inch-16x9.png

Po meni,31,5" je bolje i od 34 ultrawide,jer je ovaj drugi nekako "nizak" a samo malo duzi od 31,5....tj on je ustvari produzena 27ica

31,5-inch-16x9-vs-34-inch-21x9.png
 
32" mislim da najmanje treba sa udaljenosti od 80cm da se gleda... Meni licno je prevelik za 50-60cm udaljenosti... 27" je po meni optimalno za tu razdaljinu od 60cm...
 
Шта мислите о овом моделу? Samsung C27JG50 . Монитор је 1440p и 144Hz.
Да ли је дилбрејкер пошто нема freesync ни g-sync за гејминг?
 
Sta preporucujete 27 inca, 1440p, da ima freesync, 75hz, IPS?

Meni zapao za oko - Dell Dell S2721D/S
 
Sta bi preporucili izmedju sledeca dva modela:

1) HP OMEN 27i
2) LG 27GL850-B

(pored ova dva razmisljao sam da uzmem i Dell S2721DGF ali rasprodat je svuda vec neko vreme)

Koliko vidim, jedina razlika je u 165Hz vs 144Hz na LG modelu? Usput, znam da ovo nije odgovarajuca tema, ali da li je neko imao iskustva sa "BC" prodavnicom? Vidim da kod njih ima vise modela na stanju koji me zanimaju ali ne mogu iskopati nikakve utiske o tome koliko su "pouzdani" za kupovinu...
 
BC jedna od najboljih prodavnica pored Moni...a i At...
 
Odlična je prodavnica
 
Sta bi preporucili izmedju sledeca dva modela:

1) HP OMEN 27i
2) LG 27GL850-B

(pored ova dva razmisljao sam da uzmem i Dell S2721DGF ali rasprodat je svuda vec neko vreme)

Koliko vidim, jedina razlika je u 165Hz vs 144Hz na LG modelu? Usput, znam da ovo nije odgovarajuca tema, ali da li je neko imao iskustva sa "BC" prodavnicom? Vidim da kod njih ima vise modela na stanju koji me zanimaju ali ne mogu iskopati nikakve utiske o tome koliko su "pouzdani" za kupovinu...

Продавнице су одличне и ове које је Renne навео. Додао бих и Exе....d као најјефтинију варијанту.
Бирај монитор од 144Hz јер изнад тога ће ти појести новац, а разлика готово да нема. Требаће ти ултра машина за 165+Hz да достигнеш 165FPS на ултра подешавања.
 
Hvala na odgovorima! Negde sam procitao da ih drzi isti vlasnik kao E/WW (neki bata Vucko, ko god on bio :D) ali ocito nije tako. Videcu koji onda od ta tri imaju na stanju sutra, ovaj Dell mi deluje kao najbolja opcija. Gsync, 1440p, 165hz... bice to veliki upgrejd naspram mojega 13 godina starog 1080p/60Hz monitora.

A svestan sam da cu tesko i do 144Hz dogurati, ali sva tri imaju VRR i Gsync range od 48Hz-144Hz (165Hz) pa od viska ne skodi. A cena za sva tri monitora je ista, svi su oko 61-62k.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovorima! Negde sam procitao da ih drzi isti vlasnik kao E/WW (neki bata Vucko, ko god on bio :D) ali ocito nije tako. Videcu koji onda od ta tri imaju na stanju sutra, ovaj Dell mi deluje kao najbolja opcija. Gsync, 1440p, 165hz... bice to veliki upgrejd naspram mojega 13 godina starog 1080p/60Hz monitora.

A svestan sam da cu tesko i do 144Hz dogurati, ali sva tri imaju VRR i Gsync range od 48Hz-144Hz (165Hz) pa od viska ne skodi. A cena za sva tri monitora je ista, svi su oko 61-62k.

Срећна куповина :)
 
Nazad
Vrh Dno