Šta je novo?

Kvar graficke kartice

rseke

Slavan
Učlanjen(a)
25.06.2007
Poruke
559
Poena
345
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 3600
Matična ploča
ASUS Prime 320m-k
GPU
Gainward Nvidia gtx 1070
Laptop
Thinkpad T480s
Mobilni telefon
OnePlus Nord 2 5g
Pristup internetu
  1. ADSL
Interesuje me da li neko zna nekog dobrog servisera za graficke kartice i da li se isplati popravka. U pitanju je graficka kartica NVIDIA GTX 780 ti 3gb. Problem je u tome da ne mogu da instaliram drajvere za nju i tesko ulazi u Windows i desava mi se da se sam restartuje racunar.
 
Imao sam skoro identičan problem sa hd 7090 3gb, dijagnoza hladan lem, neisplativo, prodao sam je kao neispravnu.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Stara je grafika da se isplati. Može preduvavanje i koliko traje da traje (jeftinija opcija), a može i kuglanje i opet može da bude traje dokle traje (skuplje, mada traje češće, ne radi svako to jer nije "lako" kao duvanje, treba drugačija lemilica, pa ko neće da se zeza ručno da slaže kuglice treba i šema...).

Ta grafika je u rangu, možda nešto slabija od RX570/RX480, GTX 1060 3GB i slično... i sada sa cenama polovnih navedenih karti, podrške drajvera za nove sisteme i igre, manje potrošnje novih karti, nije baš pametno davati 50+ eura na prekuglavanje da bi radilo do ko zna kada. Da pričamo o grafici koja je 200+ eura polovna, pa i nekako, ali (po meni), previše je to generacija unazad za cimanje.

E sad, sa druge strane možda problem i nije do čipa, možda je nešto oko naponskog dela na samoj grafici, ali je verovatno do čipa i hladnog lema na delu gde je napajanje čipa ili nešto slično. Ovde sad i ja ulazim u spekulacije, ali svakako sa obzirom da nemaš artefakte, rekao bih da je nešto do napajanje i stabilizacije istog (da li u čipu ili van, pitanje je).

Na kraju krajeva, 20-ak eura je preduvavanje po BG-u, pa ako proradi - proradilo je. Koliko posle može da traje? Ima ljudi kojima traje tako 2 meseca, a ima ljudi kojima traje i 2+ godine.
 
Poslednja izmena:
Jesi li je probao u drugom kompu uopste?
 
Probali smo na drugom racunaru gde je koriscena ati kartica (znaci bez nvidia driver-a) ulazi u win bez problema i ne pravi nikakvih problema ali sa nekom safe rezolucijom. Skinuli smo drajvere i nakon sto se drajver instalirao dolazi do crne slike i tako i ostaje. Nakon restarta ista situacija,nakon sto treba win da ucita drajvere dolazi opet do crne slike i tako i ostaje,ista situacija je bila i u mom racunaru. Graficka funkcionise dok se drajver ne instalira,ulazi u safe mod bez problema tako i u win gde nije instaliran drajver.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno