Šta je novo?

Predlog za membransku tastaturu i miša

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
Pozdrav, interesuje šta mislite o ponudi nova tastatura Asus TUF Gaming K1 i miš Asus TUF Gaming M3 za 6999 din, novo prodavnica GC?

Elem, gledam da uzmem i tastaturu i miša, jer mi je ovaj moj Logitech dvojac K200 tastatura i RX 250 miš dosadio posle deset godina neuništivog rada (a ne daju nikakve znake zamora materijala :smash:)...

Periferije bi se koristile za uobičajene aktivnosti na kompu, malo surf, amaterski casual gaming i tako, ništa profi, ništa usko specijalizovano... Imam nešto između claw i fingertip gripa (dakle dlan ne dodituje gornju površinu miša, a miša pokrećem palcem i malim prstom, a pridržavam domalimprstom, dok su kažiprst i srednjak opruženi i njima pritiskam levi i desni "klik" miša...), veličina šake od palca do malog prsta oko 22cm, širina dlana 11cm.

Mehaničke tastature ne volim, previše visoko pozicionirani tasteri, glasno i kliktavo, često bez numeričkog dela, naravno govorim o enty levelu tastatura, jer u višim segmentima zasigurno ima brutalnih primeraka bez ovih "mana" koje meni smetaju... Ovo iskustvo sam bazirao na kratkom korišćenju mehaničke tastature kod drugara, dakle, realno možda i nije relevantno jer nijednu nisam imao priliku da duže testiram u uslovima i na način koji meni odgovaraju...

Elem, ovo su mi bili neke periferije u užem izboru do sada, na osnovu preporuka sa foruma pročatanih u raznim temama:

TASTATURA
1. Genius Scorpion K10 - oko 2800 din
2. Redragon Shiva RGB K512RGB - oko 3700

MIŠ

1. A4 tech Bloody V7M - oko 1800 din
2. Rampage SMX R17 X Rapier - oko 1490 din
3. LOGITECH G203 - oko 3099 din
4. COOLER MASTER CM110 - oko 3270 din

Za sada prvi izbor za membransku tastatura bila je Redragon Shiva (ali i ona je nekih cca 3700din) i recimo Logitech G203, ali i taj kombo će ispasti i više od 7000din koliko košta Asus kombo koji dans uočih na akciji, a vidim da je ovaj miš hvaljen na forumu...

Ako imae neki bolji predlog od navedenog ASUS kombo, može i odvojeno (različiti proizvođači tastatura - miš), tako do 7500 din obe periferije?

Hvala

P.S. ove cene koje sam naveo su neke cene koje sam zapazio na eponudi za ove modele pre cirka dve nedelje, možda nisu aktuelne, a možda i nisu ni bile, jer prodavnice često imaju oglašene artikle koje nemaju na lageru, ili ih imaju, ali ne po navedenoj ceni... Dakle, nisam proveravao...
 
Poslednja izmena:
Elem, gledam da uzmem i tastaturu i miša, jer mi je ovaj moj Logitech dvojac K200 tastatura i RX 250 miš dosadio posle deset godina neuništivog rada (a ne daju nikakve znake zamora materijala :smash:)...
Ne popravljaj što nije pokvareno.
 
Uzeo komplet iz prvog posta...

Za sada miš perfektan, a tastaturu ne bih ocenjivao obzirom da moj primerak ima neku falinke sa osvetljenjem, obzirom da je osvetljenje tastera neujednačeno u gornjoj i donjoj polovini svakog slova, broja i/ili simbola, pa su same oznake na tasterima gotovo nečitljive... Na nekim tasterima gornji deo oznake nije uopšte osvetljen. Reklamirao sam, sutra moram doneti i fizički u radnju da se vidi šta i kako...
 
Izvinjavam se na duplom postu...

Nemam opciju editovanja prethodne poruke...

Ispali su face iz GC, odmah su reagovali, proverili i drugu tastaturu ovog modela koja im je stigla u radnju i ustanovili da i ona ima istu falinku... Odmah su poručili nove, stižu u petak, i zamolili su me da im dozvolim da otvore kutiju u petak pre nego što me pozovu da zamenim periferije da bi bili sigurni da je taj novi kontigent ok...

Naravno ponudili mi i odmah da mi vrate novac, ako ne mogu da čekam...
 
Mali update, ujedno upozorenje ostalim forumašima...

Posle nedelju dana zezancije javili mi danas iz Games da im je cela ta tranša Asus K1 tastatura navodno falična, kažu vratiće pare (i to ćemo tek videti kako će teći)...

Iskreno razočaran sam solidno kako Asus može da izbaci čitavu jednu tranšu tastatura sa falinkom...

Što je najcrnje u Games su ponovo izbacili ovaj kombo na sajt, ovog puta cena 9500 din...

Realno, kontam da me zajebavaju i da imaju ispravnih tastatura, ali ih jednostavno boli dupe...
 
Nazad
Vrh Dno