Šta je novo?

Hard disk ima B sektore?

mdshare

Slavan
Učlanjen(a)
09.12.2008
Poruke
404
Poena
320
Hard disk u laptopu naglo je usporio, pustio sam test hard diska HDD regenerator i prijavio je na 28% oko 530 B sektora oko 526 je oporavio i tu je test stao. Izvadio sam hdd i zakacio na komp, vidim C i D particiju, ali mogu samo da pristupim C, ali ne i D gdje mi se nalaze bitni podaci. Ima li neki softver/program ili test za hard disk koji može da oporavi particiju ili disk da izvucem nesto bitnih podataka?

Sent from my CUBOT_X18_Plus using Tapatalk
 
Ja imam dobra iskustva sa RecoverMyFiles.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ако тај ХДД регенератор (који је мени више пута помогао) није помогао, тешко ће било шта ту помоћи, диск је (неповратно) оштећен. Покушај са овим што је Филозоф предложио и спаси шта можеш.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Active File Recovery je dobar isto jer mozes da izaberes fajlove koji su ti najbitniji i prvo njih vadi zato sto taj hard disk umire polako. Pa posle ako moze vadi manje bitno.
Kad to zavrsis odradis low level format nekim programom i posle test da vidis da li je isto.
 
Ovo što djalf kaže. Prvo bitni podaci pa ostali. Ja imam odlična iskustva sa R-Studio. Par puta mi je njegova opcija za pravljenje image fajla odnosno otvaranje istog koji je napravljen sa dd ili nekim drugim alatom rešilo problem.

I najbitnije - ako HDD pravi probleme prvo se radi backup od bitnijih ka manje bitnim podacima. Tek nakon toga testiranje. Zato što testovi u zavisnosti od toga šta je problem i koji je test mogu da pogoršaju stanje.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Razumem ljude koji do sada nisu imali te probleme, ali danas ne postoji ništa lakše i jeftinije da sistem spakuješ na SSD od 250+ giga, a sve važno držiš i čuvaš na klasičnim diskovima. U slučaju da sistem vrisne, instalacija istoga na isti SSD sa sve pratećim programima ne oduzima više od 3-4 sata (uradio to pre dva dana). Čak i ako imaš neke specifične programe potrebno je potrošti "ogromnih" 500 dinara za 32GB fleš na kojem će biti ACRONIS image sa sve snimljenim imidžom sistemskog drajva na istom. A vraćanje sistema iziskuje jedva pola sata.
I zaista ne razumem zašto je tako kad ne postoji ništa efikasnije a tako prokleto jeftino!
Šta bi danas radili da morate da instalirate Windows 95 sa 12 flopija od kojih je jedan oštećen, pa kad umesto instalacije od 10+ sati moraš da čekaš par dana da nađeš flopi koji ti fali...
 
Samo da javim da sam uspio da vratim sve bitne podatke pomoću Linux live. Hvala ljudi u svakom slučaju.

Sent from my CUBOT_X18_Plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno