Šta je novo?

Laptop kao extended monitor

Glenn

Čuven
Učlanjen(a)
16.07.2008
Poruke
5,237
Poena
575
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen™ 9 5900X, MasterLiquid 120
Matična ploča
AORUS ELIT
RAM
64GB
GPU
3070 STRIX
Storage
970 EVO Plus 2TB, 980 PRO 2TB
Zvuk
Z906
PSU
RM750X
Monitor
Gigabyte M32U & HP 27i
Miš & tastatura
G502 Lightspeed & G613
Mobilni telefon
Xiaomi 13
Pametni uređaji
Otirač RMCPA 00022 40x60cm
Steam
Punk
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Imam Lenovo G500 sa HD8750 kartom i interesuje me postoji li nacin da se koristi kao monitor? Znaci fizicka konekcija, streaming mi ne odgovara.

Treba mi manji monitor za neke informacije dok radim i za recimo karte prilikom igranja Flight Simulatora a ne daje mi se 70-90€ za krš monitore samo zbog toga.

Znam da bi laptop morao imati video in ulaz ali me interesuje postoji li kakav mod, prepravka, da se iskoristi ekran kao monitor. Laptop mi samo stoji pa mi ne bi bilo zao ako ode u vjecna lovista.
 
To sam malo istraživao, jer imam par nekih laptopova kojima rade ekrani, pa sam mislio da ih osposobim samo kao ekrane i sve što sam pronašao je streaming, a to nije elegantno rešenje, pogotovo kad ne radi laptop. [emoji846]

Sent from my RMX1971 using Tapatalk
 
Može, treba lvds ploča i eksterno napajanje (obično je 12V).

Nešto kao sa ovog ebay linka. Ne mora baš to, ali taj fazon.

Naravno, obratiti pažnju da li laptop panel koristi 30 ili 40pin lvds kabl i izabrati odgovarajuću ploču sa odgovarajućim konektorom.
 
Poslednja izmena:
Ovo je super varijanta! Toga pre par godina ili nije bilo ili prosto nisam dovoljno tražio (verovatno ovo drugo:)).
 
Bilo je i ranije, ali obično ne ovako spakovano all-in-one. Više si morao da uzimaš pojedinačno, da juriš delove i slično.
 
Pitanje jedno i mala pomoć. Imam lap top acer na kom je polomljen ekran da li je moguće da taj lap top prikačim na stari monitor i kako?
 
2 opcije.

Ako laptop i monitor imaju direktno vga ili hdmi izlaz tj ulaz... samo ubaciš kabl i problem rešen.
Ako laptop nema direktno hdmi izlaz, a monitor ima vga, onda konvertori sa hdmi-ja na vga (iako su krš, radiće za to što tebi treba).

Ima po kp-u jeftinije nego po radnjama, samo kucaj "hdmi na vga".
 
2 opcije.

Ako laptop i monitor imaju direktno vga ili hdmi izlaz tj ulaz... samo ubaciš kabl i problem rešen.
Ako laptop nema direktno hdmi izlaz, a monitor ima vga, onda konvertori sa hdmi-ja na vga (iako su krš, radiće za to što tebi treba).

Ima po kp-u jeftinije nego po radnjama, samo kucaj "hdmi na vga".
Hvala
 
Nema na čemu, samo mala ispravka, jer nisam dobro napisao...

"Ako laptop nema direktno hdmi izlaz, a monitor ima vga, onda konvertori sa hdmi-ja na vga (iako su krš, radiće za to što tebi treba)."

Ovde sam mislio sledeće: "Ako laptop nema direktno vga izlaz, a monitor ima vga, onda konvertori sa hdmi-ja na vga (iako su krš, radiće za to što tebi treba)."
 
Nazad
Vrh Dno