Šta je novo?

HP Deskjet 5740 zguzvan papir

Andrejee

Poštovan
Učlanjen(a)
01.08.2019
Poruke
137
Poena
50
Pozdrav drugari,

Jeste jako star štampač, ali me odlično služi, nemam ketridž crno beli sad.
Da ne bih trošio pare na skuplje štampače, a ako ovaj može da se popravi, kako da uradim to? Evo linkova i slika:
https://ibb.co/2v3qh3v
https://ibb.co/kQCcgdp
https://ibb.co/JygvCrd

On je korišćen intenzivno od 2005 do 2008. Rekli da se pokvario, ja ga pronadjem 2018. na tavanu, pun prašine, očistim to, ubacim ketridž u boji i štampa normalno. Ovaj crno beli ketridž što fali je pokvaren.
Nije neki kvalitet, ali pokriva osnovne potrebe. Žao mi da ga bacim, ako mogu da ga opet popravim, ali sad ne mogu sam, pa ako neko zna kako? Kontam da nešto moram da rasklapam, ali odakle da počnem?
Hvala.
 
Očisti rolere opet ali tipično se guma na njima osuši tokom vremena pa ne vuče dobro, jedino zamena za popravku, ne isplati se ako je do toga.
 
Hvala! Ali kako ja to da rasklopim da bih izvukao papir i tu gumu očistio?
 
Hvala. Nisam mislio da postoji upustvo. Samo youtube i google sam gledao malo.
Nadam se da cu uspeti, pa javljam.
Sve najbolje.
 
Izgleda da ima oštećenih gumica na bar 2 rolera, jedan kod te strelice i jedan-dva na drugoj strani.
 
Ok.
Izvini sto sam laik, ali moram ovako.
Ti si izgleda strucnjak za to, pusti gumice sad molim te, jer ne znam gde ovu traku da ubacimako znas?


Ne radi dugmad elektronska, odnosno ta traka koju vidis na slikama, negde treba da je povezem, a ne znam gde?
Kada smo je izvlacili, secam se da je bilo muke da se izvuce sto znaci da je cvrsto bila pricvrscena za nesto i osecao sam kao da sam je pokidao kad sam izvukao, ali nisam. (bio sam nezan, ali nas dvojica smo to radili, greska svakako)
Jedino sto mi pada na pamet jeste ispod tog srafa da ona treba da ide ili negde drugde jer na gornjoj povrsini koju ne mogu da slikam iznad te trake, ima kao neki deo.
Uglavnom laicki ta traka bi trebalo da sluzi da se povezu ta dugmad signalna i za paljenje i startovanje printa sa elektronskim delom kako bi se ta dugmad signalna videla, kako bi stampac pokazivao funkcije i signale i to moglo da bude upotrebljivo?

I zbog toga bih prvo to da ubacim na odgovarajuce mesto i startujem stampac, pa onda da vidim ove gumice prednje koje su ostecene.
Ali u svakom slucaju, zastoj je bio sa zadnjim gumicama najverovatnije, izvini opet sto sam laik, pa prednje gumice ne bi trebalo da imaju uticaja na to stoje papir zguzvan na zadnjim. A ako su i one ostecene, radile su dobro, meni dovoljno dok radi, osim da sam mogao da rastavim stampac, pa sve da zamenim, ali ne mogu da ga rastavim celog ni uz pomoc. Problem je u zadnjim gumicama bio kao laik kazem po nekoj logici cemu sluze one i cemu sluze ove.

Hvala sto se javljas, naravno, od velike je pomoci iskreno i zaista.
 
Poslednja izmena:
Izvini ali nisam nikakav "sdtručnjak" za štampače samo samo popravljao mnoge ali nikada ovaj. Po tome što pišeš verovatno ide u mesto za kontrolne dugmiće na poklopcu. Treba da ima samo mali zarez za kabl na tom mestu.
 
Da, ima tako nešto. Bez obzira da li si stručnjak, pomogao si mi, nadam se da ću spasiti ovaj HP, pa javiti ako uspem.
Hvala.
 
Ne mogu da provalim gde to ide, videcu na redditu.
Je l neko ima procenu za servis ovoga, je l se isplati raditi? I ako se nudi, da radim.

Tu su gumice, pored toga ispao je jedan feder, ali to zna svako da namesti, nije kvar. I samo ta traka.

Nisam pri parama da menjam ovo, radije bih popravio za pocetak, laserski su preskupi za moje, ali bi im to najbolje bilo jer nema cimanja sa menjanjem ketridza. I gledao sam da uzmem multifunkcionalni. Ali laser monohrom multifinkcionalni je 100 evra, vise oni stampaju nego ja, sad samo oni, ali opet je glupo. Videcu na redditu, kako tu traku da popravim.
 
Ma ne isplati se ni veliko zezanje sa tim uređajem a kamoli plaćanje popravke. Čak se ni pljuckavci više na isplate.
 
Eh sad, narucio sam pljuckavca multi, jeftin, ali za ove potrebe bice to ok par godina sigurno. Nisu jos doneli. Hvala na savetima puno. ::)
 
Nazad
Vrh Dno